Bu Yıldan Aldığımız Yaşam Dersimiz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mefistofeles

Kayıtlı Üye
Dersin Adı; Etme bulma dünyası
Geçmişte yaşattıklarının aynısını bu yıl yaşayıp ektiğini biçtin

nohot

Kayıtlı Üye
2015 bana istersem basarabilecegimi öğretti...

firefly55

Kayıtlı Üye
Herşeyin fazlası zarar olduğunu öğretti bana hayat sevginin de

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
-Yaşamımızı kimseye bağlamamız gerektiğini öğrendim çünki okadarını da yapmaz dediklerimiz tam olarak okadarını yaptı.

-Bir öfke/intikam duygumuzda nekadar haklı olursak olalım eğer artık bize zarar veriyorsa onu terk etmenin zamanı gelmiştir.

HeLga

Kayıtlı Üye
Bu yıl benim dönüm noktamdı.
Kendime güvendiğim zaman neler yapabileceğimi öğrendim.
Tökezlediğim an nelerle karşılaştığımı gördüm,Ne olursa olsun pes etmemem gerektiğini herşeyin bi çözümü olduğunu anladım.
Kin yok ! öfke yok ! Hayatını güzelleştiren insanlara teşekkür et, Mahvedenleri affet affet ki iyileşesin.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Çok derin bir konu aslında, ne yazılsa az... Spesifik bir şey söyleyemeyeceğim 2015 için ama bu yaşına kadar hayattan ne ders çıkardın derseniz aklıma gelenlerden bazıları:

Herşeye rağmen karşılıksız, beklentisiz sevmeye ve iyilik yapmaya devam etmem gerektiğini (sevmekten kastım aşk anlamında değil, genel olarak tüm sevgi duyguları)
Mükemmel olacağım diye 3 kere düşünüp 1 kere söylemenin her zaman sökmediğini, hatta çoğu insanın bunu haketmediğini,
Bağışlamayı... Bize kötülük yapanlara ikinci bir şans daha vermeyi, fakat durum düzelse de hiç bir şeyin eskisi gibi olamayacağını aklımızın bir köşesinden silmemeyi,
Sosyal yaşam ve iş hayatımda, ikinci virajda savrulup takla atmamak için bana 1 adım atana, 10 adım değil de maksimim 2 adım daha atmanın daha doğru olduğunu,
İnsanların bakışlarından, yüz ifadelerinden, mimiklerinden, vücut dilinden o kişiyle ilgili çok fikir edinebileceğimi fakat buna rağmen ön yargılı olmamam gerektiğini,
Samimiyet dolu bir ses tonunun bazen sıkı sıkıya giyilmiş çok tehlikeli bir maske olabileceğini,
Yaptığım her işe kendimi vererek ve severek yaptığımda, sahiplendiğimde başarılı olacağımı, fakat her şeye rağmen bir başarısızlık ihtimalini de göz ardı etmemeyi,
Çekinmek, utanmak, içe dönük olmanın bana zarar verdiği zararlar haricinde faydalarını da farkedebilmeyi, fakat bundan sonra dışa dönük ve girişken olmayı seçmem gerektiğini,
Sadece kendim için değil, sevdiklerim için de bir hayat mücadelesi ve koşuşturma içinde olduğumu sık sık hatırlamam gerektiğini,
Kendi kapasitemi, yapabileceklerimi, hayallerimi gerektiğinde kağıda döküp, kendime hedefler koymanın önemini, gerektiğinde bu hayalleri erteleyebilmeyi,
Beni doğru yoldan saptıracak zayıf yönlerime, içimdeki kötü seslere kafa tutabilmeyi...
Hayatın bana sunduklarıyla yetinebilmeyi fakat daha fazlasını istemeye de devam etmeyi,
Zorlu zamanlarda isyan dahi etsem, umudu yitirmeden mücadeleye devam etmem gerektiğini,

..... gibi yukarıdakiler ve benzeri pek çok şey eklenebilir, çoğaltılabilir. Kendimizle bir muhasebe gibi sanki.

Tüm forumdaş dostlara sevgiler ve şimdiden iyi seneler dilerim.:party:

umutsuz34

Kayıtlı Üye
sen ne kdr yırtınsanda Allah kurban oldugum kısmet etmıyosa etmıyodur ve ogrendımkı Rabbım O'ndan baska kımseye guven olmıyacağını bı kere daha öğrettı bana buna şükür Elhamdulıllah dıyıp tevekkul edıyorum artık

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Cahile kalem çekiver.
Eski dosta yol ver.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Eleman ; Ne kadar güzel anlatmışsınız. Hazar kardeş, Eski dosta yol ver derken ' yolunu aç ' anlamında değil mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çakal her zaman çakaldır ondan bir kurt olmaz, olmadığı gibi diğer kurtlar onu boğmaz yanında gezmesine izin verirse, itten aç yılandan çıplak hale gelip kepaze olurlar. Kıyınızda köşenizde çakal insanlar arkadaş kimliğiyle, hayatlarındaki talihsizlikleri kullanıp acındırmayla, türlü şeylerle yanaşmaya başlarsa basın boğazına tekme atıp gönderin. Bu yılın bana bildiğim şeyi güzelce hatırlattığı budur. Demek ki iyi öğrenememişim ki bu yılın dersi pekiştirme idi.

Madmen

Kayıtlı Üye
Bu senede intihar etmemeye karar verdim ...

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Bu yıldan anladığım; kulaklığını bozma, bi yerden temin edebilirsen kaybetme, yurt dışından yenisini sipariş edersen de kargo takip numarası al. Yoksa böyle kulaklıksız gezersin.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Benliğini es geçip ön plana koyduğun her şey muhakkak ki seni bir gün pișman edecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...