Bu Yıldan Aldığımız Yaşam Dersimiz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir yılımı gözden geçirdiğimde; 2016'nın bana verdiği yaşam dersi "zorlama,çabalama,sakın itip kakma"dedi bana hayat.
"Kendine olması için çareler arama,plân yapma,senin kaderinde zaten olacak olan olacak,yaptığın müdahaleler seni ara yollara sokup aynı anayola çıkaracak "dedi hayat.Kısaca "akışa bırak,olacaksa olacak,olmayacaksa zorlasanda olmayacak" dedi hayat.Gözüme soka soka.....

Bu yıl hayat size ne dedi?

damned

Kayıtlı Üye
Hiçbir konuyu gereğinden fazla düşünme, tevekkül içinde bekle ve ilahi plana güven dedi...:)

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Her şeyin gerçekten de pek bir anlamı olması gerekmez.Hayat sandığından daha sıradan ve önemsiz.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
sonu baştan görünen ilişkiye kalbini kaptırma..

berylliuum

Kayıtlı Üye
Insanların sana yaşattığı sadece iyi şeyleri hatırlama dedi. Birine ne kadar değer versen de yanında kendini kötü hissediyorsan hayatında yeri olmamalı ve insanları olmasını istediğin gibi değil gerçekten oldukları gibi gör dedi.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Bu yıl bana hayat ne gösterirse göstersin açıp bakmayı öğretti. Kötü şeyler çıkarsa savaşmayı, iyi şeyler çıkarsa onu nasıl daha iyi yapabileceğimi. Hayatta çok da mükemmel şey olmadığını öğrendim. Basit gibi görünse de bir şeylerle uğraşmanın insanı daha iyi hissettirdiğini öğrendim. Aslında basit gibi görünen şeyleri hiç yapmamaktansa bir kaç tanesini iyi yapıp, mutlu olmasını öğrendim.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Güzel bir konu olmuş teşekkürler.
Ben de; ne kadar okursam okuyayım, ne kadar düşünürsem düşüneyim istikrarlı eylem olmaksızın bir adım dahi ilerleyemediğimi öğrendim. Son birkaç yıldır hep aynı dersi alıyorum bakalım belki 2016'da ataleti yener farklı bir ders alırım.

Elif21

Kayıtlı Üye
Hiçbir şeye olmaz deme olur.hem de öyle bir olur ki nasıl ılduğuna şaşırırsın...

Semar

Kayıtlı Üye
Aslında o yere göğe en önemlisi de kalbime sigdiramadiklarimin nasıl beni bir bir yıktığını ve menfaat bitince insanların ne kadar cirkinlesebildigini, aslinda herkesin kötü bir yanı olduğunu ve bunu hayatin gözüme sokarcasina bir ders vererek göstermesini veee çıkardığım ders : bir musibet bin nasihattan iyidir , Herkes iyidir hayatta taki kuyruğuna basilana kadar.

mecra

Kayıtlı Üye
Biraz kaderci bir yaklaşım olacak ama bu yıl bana 'bir şeyin olacağı varsa olur' dedi.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sen neye yönelirsen hayatın da ona yöneliyor. Şansın da, nasibin de, kaderin de, tesadüfün de.. Sen neyi nasıl görürsen o öyle oluyor. Hayatın sensin.
Kendi hayatımın tanrısı benim. Ben bunu öğrendim.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bakmak şahitliği, görmenin derinliği ifade ettiğini fark ettim..

fransula

Kayıtlı Üye
İmkansız diye bir şeyin olmadığını, her zaman şansın benden yana olabileceğini ve yeter ki istemem gerektiğini öğretti..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...