Bu ne belirtisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nastinka

Banlı Kullanıcı
Bu aralar hiç uyuduğumu hissedemiyorum saatlerce uyusamda sanki 2 dakikada uyanmışım gibi geliyor. Kötü rüyalarda görmüyorum ama yorgun ve uykulu uyanıyorum. Her fırsatta uyuyakalıyorum. Kansızlar çok halsiz olur diyorlardi doktora gittim kansizlikta yok ...Bu ne belirtisi ?

origanum

Yönetici
Doktor başka birşey demedi mi yani?
Uyku apnesi, horlama, vitamin eksikliği, kilo fazlalığı, yüksek şeker, tiroid, depresyon, grip virüsleri bunun sebeplerinden en sık rastlanılanlarıdır. Sizi aydınlatması lazımdı.

nastinka

Banlı Kullanıcı
Yok bunlarin hiçbirini demedi genel kontroldede bir şey çıkmadı . Ideal kiloma ulasmam icin 3 kilo almam gerekiyormuş. Halsizliğimi söyleyincede bu sizin tabiatiniz demekki bünyeniz böyle dedi . Aslında depresyonda da değilim bir sebep yok yani depresyona girmem için ... ama neden böyleyim bende idrak edememis durumdayim

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Gece uyurken odadaki radyasyon miktarını minimum seviyede tutmaya çalışın. Mümkünse uyuduğunuz odada telefon bulundurmayın. Radyasyon uyku kalitenizi düşürür. Tabi başka sebepler varsa bilemiyorum.

origanum

Yönetici
Dışarı çıkıp derin nefesler halinde bol oksijen alın ve B ile C vitaminlerince zengin beslenin ya da bunları içeren bir vitamin mineral kompleksi alın. Kırmızı-mor renkli sebze ve meyveler tüketin. Sık sık ultrasonla kanser taraması yaptırın.

nastinka

Banlı Kullanıcı

Gecersiz komut olarak gorunuyor .

Gece uyurken odadaki radyasyon miktarını minimum seviyede tutmaya çalışın. Mümkünse uyuduğunuz odada telefon bulundurmayın. Radyasyon uyku kalitenizi düşürür. Tabi başka sebepler varsa bilemiyorum.
Buna hic dikkat etmiyordum işte. Telefon başucumda uyuyorum...

Dışarı çıkıp derin nefesler halinde bol oksijen alın ve B ile C vitaminlerince zengin beslenin ya da bunları içeren bir vitamin mineral kompleksi alın. Kırmızı-mor renkli sebze ve meyveler tüketin. Sık sık ultrasonla kanser taraması yaptırın.

Tesekkürler. Daha dikkatli olup uygulamaya çalişacağim .

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bir de uzunca süredir hallolmayan yarım kalan işler, beklenen sınav dönemleri (öss, kpss gibi ayrı önemi olan uzun süre sonra yapılacak ve bekleme süresi olan sınavlar), çok sevilenlerin sağlık problemleri..gibi sizin elinizi bağlayan,birşey yapamadığınızı ve çaresiz olduğunuzu hissettiğiniz dönemlerde uyuyamamanız normal. Depresyonda olmak zorunda değilsiniz kısacası beyniniz gün içinde çözüm bulamadığı şeylere mantıklı açıklama getirmeden rahatlamayan bir organ .Siz istemeseniz ve farketmeseniz bile tıkır tıkır makine gibi çalışmaya devam ediliyor ve uyku haline geçemiyor.Meditasyon yapmak ve içe bakmak bu nedenle önemli ve gerekli.Zihni boşaltmaya yardımcı oluyor.

nastinka

Banlı Kullanıcı
Bir de uzunca süredir hallolmayan yarım kalan işler, beklenen sınav dönemleri (öss, kpss gibi ayrı önemi olan uzun süre sonra yapılacak ve bekleme süresi olan sınavlar), çok sevilenlerin sağlık problemleri..gibi sizin elinizi bağlayan,birşey yapamadığınızı ve çaresiz olduğunuzu hissettiğiniz dönemlerde uyuyamamanız normal. Depresyonda olmak zorunda değilsiniz kısacası beyniniz gün içinde çözüm bulamadığı şeylere mantıklı açıklama getirmeden rahatlamayan bir organ .Siz istemeseniz ve farketmeseniz bile tıkır tıkır makine gibi çalışmaya devam ediliyor ve uyku haline geçemiyor.Meditasyon yapmak ve içe bakmak bu nedenle önemli ve gerekli.Zihni boşaltmaya yardımcı oluyor.

Haklısınız yardım alacağım bu konuda ..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu durum başlamadan belli bir süre önce uyuduğunuz yeri değiştirdiniz mi? Yatağın yerini değiştirdiniz mi veya?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Detaylı araştırma yaptırın. Yani check-up varsa bir rahatsızlığınız ortaya çıkacaktır. Bir de çok kendinizi dinlemeyin hiç bir şey çıkmazsa. Çünkü insan kendini dinledikçe acaba şundanmı kaynaklanıyor acaba bundan mı kaynaklanıyor diye kendini rahatsız edip gerçekten hastalanabiliyor. Hiç bir şeyiniz çıkmazsa ve siz hala tedirgin olursanız psikolojik yardım almak yararınıza olacaktır. Şifa ile kalın :)

phenomenon

Kayıtlı Üye
Aynı sorun bende de var :( 3 saat uyusam da aynı, 10 saat uyusam da. Hep aynı yorgunluk, hiç uyumamışlık hissi.
Sebebini bulursanız paylaşın lütfen. Çünkü ben bir sebep bulamadım :banghead:

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Bu soruna yönelik reklamlarda da bir ilaç çıkıyor vitamin sanırım gece uyuyamayıp ya da yorgun kalkanlar uykusunu alamayanlar için. Eczanelerde bir araştırın derim hiç denemedim ama denemekte fayda olabilir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence ilk yapacağınız şey doktorunuzu değiştirmek olsun.Senin bünyen böyle diye kestirip atmayı herkez yapar doktor sebebi bulmak zorunda.Uyku sorunları yaşayanlar bazı kontrollerden geçiyor ve sebep ortaya çıkıyor.Ayrıca verilen diğer tavsiyeleride harfi harfine uygulayın ama en önemlisi hastasıyla gerçekten ilgilenen bir doktora başvurun.

durubilir

Banlı Kullanıcı
aynı belirtiler bendede var hep yorgun oluyorum. ama bende vesvesede var deli gibi vesvese geliyor hayatımın her anında. çözümünü bulamadım. yukarıda belirmişler radyasyonda olabilir.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Sevgili nastinka düzensiz uykunuz varsa yani bir gün çok geç uyuyuyor sonra geç kalkıyor sonra diğer gün erken uyuyuyor geç kalkiyorsaniz olabilir normaldir...yani çok duzensizse uykunuz birde gün içinde yoruluyorsaniz bu gibi şeyler normal..Bende de oluyor bazen böyle ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...