böyle birşey duymamışsınızdır...

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
paranormal deneyimim. ortaokul lise yıllarında başkası olmak nasl birşey dir merak ederdim. otobüste camın kenarında oturan şahısın anıları yaşadıklarını hayal eder , ahmet hüseyin zehra olmak acaba nasıl bir his derdim. zaman geçtikce bazı şeyleri hatrlamaya başladım. bir kavga esnasında rakibimin yanındki çocuğun vucudundan, gözlerinden dünyayı izlemiştim. daha sonra bebekliğimde kundaklandığımı hatırladım ( bir insanın elinin kolunun ağlı olmasının ne demek olduğunu daha o günden biliyorum.) daha sonra hafızamın çok derinliklerinde doğduğum günün biincinde olduğumu hatırladım. doğduğumda bilinçliydim. ezan sesiyle gözlerimi açtım. bulunduğum oda bodrum katı gibi biryerdi. yüksek pencereden giren ışığı görüyordum. hemşire bi tane şaplak attı. inanılmz bir acı. zaten ağlayasım vardı. beklemeden bir tane daha vurdu. acıdan çıldırasıya ağlamış olmalıyım gerisini hatırlamıyorum. tüm bunlar sonradan hatırladıklarım. hepsinden önce , doğmazdan evvel yaşanılan bir olayı hatırlıyorum. o gün ruh ikizimin kim olduğunu ögrendim. :)

MoNa

Kayıtlı Üye
Bu konular paranormal diye nitelendiriliyorlar,
lakin öyle önemli bir noktaya işaret ediyorlar ki,
hatırlamamız gereken aslında en önemli ve bir tek şey var..
o ise;
Ruhlar aleminde, tüm ruhlar olarak aynı anda yaratılıp hazır kıta beklediğimiz sırada,
Rabbimizin bize olan hitabı ve bizim o an orada vermiş olduğumuz söz.

Hayat ise o söze ne derece sadık kalabildiğimizin şehadet arenası.

ARAF SURESİ/172.Ayet-i Kerime
[Bir de Rabbin, Âdemoğullarından, bellerindeki zürriyetlerini alıp da onları kendi nefislerine şahit tutarak: «Ben sizin Rabbiniz değil miyim?» dediği vakit, «pekâlâ Rabbimizsin, şahidiz» dediler. (Bunu) kıyamet günü «Bizim bundan haberimiz yoktu.» demeyesiniz diye (yapmıştık).]

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
oylesinde derinden hatırlamak için ölmeden evvel ölmek gerekli. kendinden vazgeçmen gerekli. allah da yok olmanız gerekli. onun için uğraşıyoruz. o kadar kolay değil.

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
senden cok sey ogrendim bu yazinda sayin akliselim bilmedigim konular hakkinda ve sana inaniyorum bir sorum olacak acaba dogmadan evvel yasanilanlari anlatabilirmisin hissettiklerini cok tesekkürler

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
yani anlatta su dogumdan öncesini kurtulalim

MoNa

Kayıtlı Üye
Kolay olmadığını hiç düşünmedim.
Aksine her zaman düşündüğüm şudur;
Bu bir teklif ise,
(yani "ölmeden evvel ölünüz" Hadis-i Şerifi Resulullah'ın (sav) teklifidir)
esasında ise teklif elbisesinde bir Emr-i İlahidir.

O halde bu emir ile muhatab olmamızın sebebi, bizde o potansiyelin mevcutluğunun kanıtıdır.
Potansiyelimiz olmasaydı bu emir bir zulüm olurdu.
Hiç ulaşamayacağımız bir hedef konulmuş olurdu önümüze.

Ve İlahi emirler, o emrin gereğini yerine getirebilme kuvveti ile birlikte verilir her zaman (bu öğrendiğimde havalara uçtuğum çok önemli bir bilgidir).

Yani ümitvarlığımı dile getirmek için yazdığım bunca satırda söylemek istediğim özetle şu ki,
*kolay diyelim kolay olsun*

Rabbim her işlerimizi hayatlarımızı (zahir-batın) kolaylıklar ile sevinçlere sevketsin dilerim.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
yani anlatta su dogumdan öncesini kurtulalim

ik yazının arasında 3 dk var. :) "vücut vücut gezinmek benim elimde olan birşey değil. nasıl oldu bilmiyorum. sadece hatırlıyorum. belki ruhum yer değiştirdi belkide bilimcim başkasıın ruhunda uyandı. bilemiyorum. o kişiler bunun farkında değil. keyfi biryerlerde değilim. annem olacak inanın yakınndayım. ne kdar süre boyunca kaldım bilmiyorum. çok da önemli birşey değil. allah ermek için gayret gösteriyormusun. asıl önemli olan bu.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
Yani ümitvarlığımı dile getirmek için yazdığım bunca satırda söylemek istediğim özetle şu ki,
*kolay diyelim kolay olsun*

Rabbim her işlerimizi hayatlarımızı (zahir-batın) kolaylıklar ile sevinçlere sevketsin dilerim.
ilk ders şudur. her fiilde faal allah. yani işi yapan allah. bana sevmediğin nefret ettiğin şeyleri sıralayabilirmisin.

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Bazı rivayetlere göre insan anne karnından çıktığı saniyesinden bilinci açılırmış ancak insanlar bu yükü kaldıramıyacakları için onların bilinçlerini kapatmak için melekler görevlendirilirmiş bu melekler insana bir gamze bırakarak bilincini kapatırmış gamzede böyle bi olaydan meydana cıkmış ancak bu doğrumudur değilmidir bilmem senin hikayenle örtüşüyor okadar