Biyokinezi ile boy kısaltma mümkün mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nevra

Kayıtlı Üye
Biyokinezi ile boy uzatmanın mümkün olduğunu biliyorum. Peki boy kısaltma mümkün mü ? Beyinin gücü buna da yetebilir mi ? Fikri ve bildiği bir tekniği olan var mı arkadaşlar ? Şimdiden teşekkürler. :) :)

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
kuruma bakma ama meraktan soruyorum : boyunu neden kısaltmak istiyosun ki :D sen verr bana fazlasını :D ben uzamak istiyorum yaa :D şaka bi yana uzatmak mümkünse kısaltmak da mümkündür... iyi forumlar..

nikotin-34

Kayıtlı Üye
boy uzatmayla alakalı bilgi verebilir misiniz?

Denteus

Kayıtlı Üye
Kesinlikle mümkündür ama kullanınmayan bi teknik olduğu için kendi kendine çalışıp deneme yanılma yoluyla kısaltmanın bi yolunu bulmalı :D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tabi ki mümkündür.Ama yapmak yıllarınızı bile götürebilir.Boyunuzu 4-5 cm kısaltmak için yıllarınızı verir misiniz ? Tamam çok istiyor olabilirsiniz ama ilk önce sonuçlarını düşünün şuan vücudunuz boyunuzla uyumlu haldedir.(Kiloyu kastetmiyorum o biraz uyumsuz olabilir ama onu düzeltmek kolay.) Eğer boyunuzu kısaltırsanız vücudunuzun boyunuzla uyum sağlaması zorlaşabilir.Boy uzarken vücudun uyum sağlaması kolaydır. Ama boy kısalırsa vücudun uyum sağlaması daha zordur.

Ve size bir şey söyleyeyim boyunuzun çok uzun olması sizi gülünç duruma,çirkin hale,kötü bir hale sokmaz tam tersine daha da iyi gösterir sizi.
Boyunuz uzun ve çok zayıfsanız biraz uyumsuz gözükebilir ama onun çaresi de çok kolay.Düzenli beslenme ile biraz daha kilo alıp boyunuzla tam uyumlu hale gelebilirsiniz.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
son yorumu yapan ve deneme yanılma yolu diyen arkadaşlara katılıyorum.uzun boy kötü değildir.ben 1.80 im.daha da uzamak isterdim :) ... sevgiler :)

Daryana

Kayıtlı Üye
Benim boyum 2012 yazında 1.70 ti ama şuan 1.64 - 1.66 civarında nedenini bilmediğim bir şekilde kısaldım. Ben yatağıma yattığımda, zorladığımda yatağın ucundaki kısma ayağımla değebiliyordum. Ama artık zorlayıncada değemiyorum. İnsan enerjisiyle zaman içinde gerçekten bir şeyler yapıyor çünkü bende arkadaş gibi uzun boylu olmayı hiç istemezdim, boyumdanda şikayetçiydim. Hala uzun boylu olmayı istemiyorum. Ben herhangi bir biyokinezi tekniği denemedim sadece kafama çok taktım boyumu ve hep aynaya geçtiğimde keşke daha kısa olsaydım diye düşündüm ve kendimin daha kısa olduğumu hayal ettim. Şuan bu konuyu okuduğumda farkettim bende farkında olmadan biyokinezi yapmış olduğumu. Benim tekniğimi dene istersen. Kendinden 3 - 4 cm bile olsa uzun olan kişiler vardır elbet. Kendini onlardan daha kısa, zarif olduğunu hisset kendi kendine bunu kabullendir. Sürekli kendini senden daha uzun boylu olanlarla kıyasla. ( Örneğin: Ben bu arkadaşımdanda kısayım ) Diye içinden kıyasla. Bu hem motivasyonunu hemde moralini yükseltir. Birde senden daha uzun boylu ayrı zamanda egolu birilerini tanıyorsan, mutlaka o kişi boyundan memnundur ve dialog esnasında boy konusunu açıp, onu över gibi "boyun ne kadar uzun çok kısa kaldım yanında" dersen o kişide bu düşüncene katılacaktır ve bu yaptığın şey senin kısa boylu oldugunu hissetmene, kabullenmene yardımcı olacaktır.

Bunun dışında genel olarak eklemek istiyorum: Eğer iri yarı görünmekten şikayetçiyseniz, veya benim gibi iri yarı görünmediğiniz halde ileride irileşebileceğinizden korkuyorsanız kendinize zarif, güzel, narin olduğunuzu söyleyin ve bunu kabullendirtin kendinize. Çok zaman isteyen bir şey hemen düşününce olacak diye bir şey yok. Bunu yaşam biçiminiz haline getirmelisiniz. Aksi düşüncelerde bulunmayın veya başkaları bulunursa önemsemeyin. Ben bunu 2 - 3 yıldır yapıyorum ve boyumun kısalması dışında zayıfladım, belim inceldi ve daha iyi görünmeye başladım. Herşey insanın düşüncesine enerjisine bağlı insan istedikten sonra herşeyi yapabilir.

Uyarı: Eğer erkek olupta 15 yaşın altında olup, irileşmekten, sesinizin kalınlaşmasından korkupta hormon hapı kullanıyorsanız hemen bırakın yoksa bu etkilerin dışında göğüsünüz, kalçanız büyür ve çevrenizde kadınsı görüntünüz, sesiniz yüzünden sorunlar yaşarsınız ve en önemlisi o yaşta kemik gelişiminiz zarar görür ileride problemlere yol açar. En az 17 yaşınıza kadar bekleyin ve doktora danışıp ilaç kullanın lütfen.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Engelli insanların bunu sormaya hakkı vardır diye düşünüyorum. Eğer herhangi bir biyolojik engeliniz yoksa, kendinizi olduğunuz gibi çok sevin; çünkü karma enteresan birşeydir. İstemediğiniz bu sağlıklı durumunuzu hayat elinizden almasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...