bir isi hizlandirmak

kyasu

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar,
Bir isin olmasi icin bekliyorum fakat zaman gecmiyor. Bir turlu bitmiyor, bu isi hizlandirmak icin ne yapabilirim

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ornek verebilir misiniz? Uzerinden daha kolay konusuruz

kyasu

Kayıtlı Üye
merhaba, soyleki, is yerinde cok mutsuzum, yerimi degistirmeleri icin yeni birini bulmalari lazim, fakat ilana kimse basvurmuyor, normalde yeni bulmalari 2 haftayi alirdi, 1 ay oldu, Burda daha fazla calismak istemiyorum, kotu davraniyorlar, bir an once yeni kisi gelsin istiyorum

dhardhar

Kayıtlı Üye
merhaba, soyleki, is yerinde cok mutsuzum, yerimi degistirmeleri icin yeni birini bulmalari lazim, fakat ilana kimse basvurmuyor, normalde yeni bulmalari 2 haftayi alirdi, 1 ay oldu, Burda daha fazla calismak istemiyorum, kotu davraniyorlar, bir an once yeni kisi gelsin istiyorum
Pozisyonunuz isiniz cok kotu ki siz girmek istiyoesunuz sizin gitmek istediginiz yere de kolay kolay biri gelmemesi gayet normal. Bu sekilde dusunub zaman cok hizli gecer. Kabullenmek sizin zaman hizlandiriciniz.

kyasu

Kayıtlı Üye
aslinda kotu bi yer degil, normalde 1 hafta da bile biri bulunurdu, benim gitmek istemem burada kisisel problemlerim yuzunden, zamanin hizli gecmesini istemiyorum, bu ise ihtiyaci olanlardan birinin hemen girmesini istiyorum

kyasu

Kayıtlı Üye
kaldi ki bir akrabam basvurdu, begenip de cagirmadilar bile, hala bekliyoruz, harvard universitesinden birini istiyorlar galiba

kyasu

Kayıtlı Üye
hangi zikiri okuyabilirim , bilen yok mu

bella_swan

Kayıtlı Üye
Resmî olarak dahi sizi o kadar tutamazlar. Çıkış için sanırım 15 gün öncesi yeterli siz 1 ay diyorsunuz, kendinize böyle bir işkenceyi yaparak neden yaşıyorsunuz ki ? Bunun cevabı herhangi bir zikir uygulama vs. de değil sizde ... Gerekli resmî işlemler yapılır çıkış verilir ve zaman dolunca çıkarsınız. Gerisini siz neden düşünüyorsunuz? İş veren düşünsün.

kyasu

Kayıtlı Üye
Resmî olarak dahi sizi o kadar tutamazlar. Çıkış için sanırım 15 gün öncesi yeterli siz 1 ay diyorsunuz, kendinize böyle bir işkenceyi yaparak neden yaşıyorsunuz ki ? Bunun cevabı herhangi bir zikir uygulama vs. de değil sizde ... Gerekli resmî işlemler yapılır çıkış verilir ve zaman dolunca çıkarsınız. Gerisini siz neden düşünüyorsunuz? İş veren düşünsün.
dediğiniz dogru ama ben departman degıstırecegim için maalesef o söylediğiniz geçerli olmuyor :(

kyasu

Kayıtlı Üye
yani şirket içi değişiklikte maalesef beklemek zorundayım, işkence çekiyorum evet, mobbinge bile maruz kaldım bu dönemde. Ben yine de günah almak istemiyorum ama kötü niyeti olan varsa hepsine geri dönsün inşallah. . Allah herkesi bildiği gibi yapsın Zor günler geçiriyorum,bitmek bilmiyor kardeş...

bella_swan

Kayıtlı Üye
Allah herkesi bildiği gibi yapsın Zor günler geçiriyorum
Böyle söyleyerek beklerseniz sadece zaman kaybedersiniz. Emin olun hiç bir şey olmaz ama hiç bir şey.
Bakış açısı sadece...
Harekete geçin ve gerekeni yapın bunun için doğaüstü güçlere ve yeteneklere gerek yok. Çok kolay.. Hiç sesimi çıkarmadan mobbing uygulanmasına katlanıyorum bunu kendime yaşatmak hoşuma gidiyor diyorsanız o ayrı tabii.

Impulse

Kayıtlı Üye
hangi zikiri okuyabilirim , bilen yok mu
Bütünüyle düşündüğün konudan ibaret hale gelirsen hem günler geçmez hemde arzu edilen konu imtihanın olmaya başlar. Enerji yasası geregi de bu böyle. Serbest bırak ki düşüncelerin sana hizmet etmeye başlasın. Sen sıkı sıkı tutmuşsun hareket edemiyor.

Dua da edin. İçinden ne geliyorsa onu söyle. Başında ve sonunda salavat getirirsen peygamberin hatrını araya koymuş olursun.

Herhangi bir dilek için genelde Salatı tefriciyeyi yi 1000 defa okurlar. Ardından niyetlerini Allah a arz ederler. Öyle de yapın.

Aslında binler yol var. Dua da ise önemli bir detay var. Dua sabır ister. Şimdi isteğinin gerçekleşmesine süre tanıyamayan duasının gerçekleşmesine de genelde sabredemiyor. Sonra tutmadı, işe yaramadı diyor.
Temel problem zihinde, bakış açısında yani. Genelde yaratıcıya yakınlaşarak daha yalın düşünür hale geliriz. Zihin yalın ve de berrak bir hale bürününce eşya bize hizmet etmeye başlar.
Genelde zihin arzu edilene karşı stabil konumdayken taleplerimiz gerçekleşiyor, kabul görüyor. Yani önce yaradan sonra benim isteklerim demeye başladıkça masiva topyekün yaratıcı tarafından senin kontrolüne veriliyor.
Size işin mutfagını anlattım.
Mutfagına hakim olan biri her sonuca amenna der geçer modda oldugu için zaten o isteği olsa ne olmas ne.
Pek bir şey ifade etmiyor artık...

Demek ki bir arzunun peşine çok düşmek bizi dünyevi bir insan yapıyor ve de yaratıcı bizden bunu istemiyor. Denge halinde olmamızı dünyayı ahireti unutmadan yaratanı yoksaymadan istememizi uygun görüyor. Yasalar böyle dogru işliyor. Aksi taktirde sistem üstümüze çöküyor, altında eziliyoruz. Madden manen ruhen....