Bilmediğimiz Kelimeler

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Merha arkadaşlar.Konu şu..
Hayatım boyunca hiç okumadığım anlamını bilmediğim kelimeler konuşma esnasında agzımdan dökülüyor..
Artık bu 2 konuşma ve 2günde üst üstte olunca kelimenin anlamını merak ediyorum ve bakıyorum.A ben bunu nerden biliyorum anlamı böyleymis\ diyip şaşırıyorum.Ve bu kelimeler genellikle arapça ve farsça oluyor..
Mesela "meziyet" kelimesini 2 gündür sohbette kullandım ve artık bu ne, bunu niye kullandım diye açıp baktım.Sizce bu olay nedir? Bir yetenek mi bir mesaj mı yoksa dil sürçmesi gibi bir durum mu? Hiç bilmediğim kelimeler nasıl biranda agİmdan çıkıveriyor ve kendini gösteriyor?

Ü

Üye silindi 56746

Hiç bilmiyor olsanız ağzınızdan öylece çıkıvermez, zihniniz duymuş ve kaydetmiş. Burada okuduğum bazı kelimeleri kullandığım oluyor, forumdan etkilenmiş de olabilirsiniz.

SiriusB

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı. Geçmiş yaşamında kullandığın diller açığa çıkıyor olabilir. Veya bilinçaltı duyduğu herşeyi kayıtaltına alıyor. Hatırlamasakta ondandır.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
İnsan bilmediği bir şeyi hayal edemez.

"Meziyet" aslında kullanılan bir kelimedir. Televizyonda falan mutlaka duymuşsunuz bilinçaltınıza kaydetmişsinizdir. Yada uydurmadır belki kelimeler hiçbir anlamı yoktur?

Gevende grubu genellikler şarkılarında anlamı olmayan kelimeler kullanıyor.Dinleyince anlayacaksınız. (Yada ben araştırdım da bulamadım) Hayal gücü nelere kadir işte :)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merha arkadaşlar.Konu şu..
Hayatım boyunca hiç okumadığım anlamını bilmediğim kelimeler konuşma esnasında agzımdan dökülüyor..
Artık bu 2 konuşma ve 2günde üst üstte olunca kelimenin anlamını merak ediyorum ve bakıyorum.A ben bunu nerden biliyorum anlamı böyleymis\ diyip şaşırıyorum.Ve bu kelimeler genellikle arapça ve farsça oluyor..
Mesela "meziyet" kelimesini 2 gündür sohbette kullandım ve artık bu ne, bunu niye kullandım diye açıp baktım.Sizce bu olay nedir? Bir yetenek mi bir mesaj mı yoksa dil sürçmesi gibi bir durum mu? Hiç bilmediğim kelimeler nasıl biranda agİmdan çıkıveriyor ve kendini gösteriyor?
Regresyon yaptir ogreneceksin. Yakinen tanidigim ogretmenimin cocugu 2 yasinda bilmedigi dili konusmaya basliyor 4 yasinda keman calmaya basliyor. Ve o ogretmenim su an regresyon yapmaya yetkili belgesi olan bir kisi baslama nedeni de bu. Ve kendi oglu icin yaptigi regresyonda gecmis enkarnasyonunda muzisyen oldugunu ogreniyor. Ingiltereye gittiklerinde kucuck cocuk gidip bir muzisyenin onunde onunla sohbete baslamis ve o kisi onun karsisinda aglamaya baslamis. Gecmis yasamini iyi arastir.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye

Gevende grubu genellikler şarkılarında anlamı olmayan kelimeler kullanıyor.Dinleyince anlayacaksınız. (Yada ben araştırdım da bulamadım) Hayal gücü nelere kadir işte :)[/QUOTE]
Bence bu şekilde ne anlama geldiğini bilmediğiniz şeyleri dinlemeyin, bir sürü karanlık ritüel var kurban olmayın, art niyetli, karanlığa hizmet eden insanımsılar başınıza dert açabilir.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Ben genel konuştum onlar öyle demedim. Musallat olayı internetle birlikte %80 artmış bunun içinde ağır vakalarda var sadece kulağa çalınan istemsizce tekrarlanan bazı kelimeler yüzünden çoğu ayrıca manga grubunun çoğu reptil biliyor muydunuz bu grubu ise tanımıyorum.