Bilgisayarımdan Gelen Garip Sesler

damonbl

Kayıtlı Üye
Bugün Sitede 1-2 Konuya Baktıktan sonra yatağa geçip biraz dinleneyim dedim uyumaya çalışırken kulaklıktan abuk subuk öğürme tarzı sesler duydum ama sanki birisi bir şeyler anlatıyor gibiydi Kalktım kulaklığı taktım ve sesleri dinledim İstemsiz olarak bilgisayarda açık bir şey bıraktım mı diye baktığımda her şeyin normal olduğunu gördüm sesleri dinlerken yine istemsiz olarak " gel gel bekliyorum " gibi saçma şeyler söylerim 1-2 dakika kadar süren böğürme konuşma tarzı şeyler birden bire kesildi.
Çok garip hissediyorum kendimi ilaç veya herhangi bir şey kullanmıyorum , uykulu yada uyumuş degildim gayet normaldim

Nedir arkadaşlar tüylerim diken diken oldu.
Bir fikri olan var mı ?

codzombi

Kayıtlı Üye
Bilgisayarına virüs girmiş , geçmiş olsun.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Kulaklık arızalı olabilir cızırtı seslerini farklı yorumlamış olabilirsin.Eğer cevap bu değilse Hayatında ilk defa mı bu tür olay yaşadın,biraz daha açarsan iyi olur.

damonbl

Kayıtlı Üye
insanlar için antivirüs kurmayı unutmuşum kusura bakmayın.

teşekkürler yorumunuz icin sizi yansıtan bir yorum olmuş.

Kulaklık arızalı olabilir cızırtı seslerini farklı yorumlamış olabilirsin.Eğer cevap bu değilse Hayatında ilk defa mı bu tür olay yaşadın,biraz daha açarsan iyi olur.

ilk defa yaşadım yani rasyonalist de bir adamım öyle görmedigim yada bilimsel bulmadıgım vampir zombi falan filan inanmam böyle bir şeyi ilk defa yaşadım kulaklıkla ilgili bi olay olucagını sanmam şuanda normal olarak kullanıyorum hiç böyle bi şey de duymadım şahit olmadım açıkcası.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Cinlerin hacker olanları var mı bilmiyorum eğer varsa onlar olabilirler.

damonbl

Kayıtlı Üye
Cinlerin hacker olanları var mı bilmiyorum eğer varsa onlar olabilirler.

Arkadaşım dalga geçin diye mi yazdık bunu? Başıma bir şey gelmiş burada gelip soruyorum yukarıda heyecanımdan yazıyı doğru yazamamışım ben. Millet gelmiş yok hacker, yok virüs, yok hacker cinler, bir bırakın allah aşkına ya .

Burda ne denilse boş, seni tatmin edecek cevaplar nedir, bu cevaplara inansan bile doğru olmayabilir. Eğer doğaüstü bir olay ise devamını bekle, devam ediyorsa, poltergeist aktiviteler meydana gelmeye başlarsa kesin emin olabilirsin.

Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Devam ediyor/etmiyor bu konu hakkında geri dönüş yaparsan sevinirim merak ettim.

codzombi

Kayıtlı Üye
Arkadaşım dalga geçin diye mi yazdık bunu? Başıma bir şey gelmiş burada gelip soruyorum yukarıda heyecanımdan yazıyı doğru yazamamışım ben. Millet gelmiş yok hacker, yok virüs, yok hacker cinler, bir bırakın allah aşkına ya .

Dalga geçilmiyor , olabilecek şeyleri söylendi . Eğer ki virus girmemişse , truva atı yani trojan girmiş olabilir. Özellikle bunu bir program ile yapıyorlar program ismi vermeyeceğim , müzik dosyasına veya resime yapıştırıp dosya paylaşım sitelerine yüklüyorlar. Açtığınız gibi truva atı bilgisayarınız ele geçiriyor. Blgisayarınızı ele geçirdikten sonra isteiği şeyi yapabilir, sizinle mesajlaşabilir,konuşabilir,masasüütünüze hakim olur, harddiskinizi silebilir,başka şeyler de yapabilir. Bilgisayarınızı spam bilgisayarı olarak kullanabilir. Ayrıca tüm şifrelerinizi ele geçirebilir, klavye de ne yazıyorsanız onu görebilir. Kamreanızı açabilir sizi izleyebilir. Hepsi bir Truva atı sayesinde oluyor. Çok başarılı bir program ve amatör hackerlerinde basit bir işlemle yapabildiğini hatırlatırım. Tekrardan geçmiş olsun , inşallah bilgisayarınıza format atarsınız da bu lanet olası truva atından kurtulursunuz.. Allah kolaylık versin.

damonbl

Kayıtlı Üye
Dalga geçilmiyor , olabilecek şeyleri söylendi . Eğer ki virus girmemişse , truva atı yani trojan girmiş olabilir. Özellikle bunu bir program ile yapıyorlar program ismi vermeyeceğim , müzik dosyasına veya resime yapıştırıp dosya paylaşım sitelerine yüklüyorlar. Açtığınız gibi truva atı bilgisayarınız ele geçiriyor. Blgisayarınızı ele geçirdikten sonra isteiği şeyi yapabilir, sizinle mesajlaşabilir,konuşabilir,masasüütünüze hakim olur, harddiskinizi silebilir,başka şeyler de yapabilir. Bilgisayarınızı spam bilgisayarı olarak kullanabilir. Ayrıca tüm şifrelerinizi ele geçirebilir, klavye de ne yazıyorsanız onu görebilir. Kamreanızı açabilir sizi izleyebilir. Hepsi bir Truva atı sayesinde oluyor. Çok başarılı bir program ve amatör hackerlerinde basit bir işlemle yapabildiğini hatırlatırım. Tekrardan geçmiş olsun , inşallah bilgisayarınıza format atarsınız da bu lanet olası truva atından kurtulursunuz.. Allah kolaylık versin.

bilgisayarımda norton 360 5 yıllık lisans kullanıyorum google chrome + microsoft word araçları dışında bir şey kullanmıyorum comodor firewall + norton internet security kullanıyorum öyle basit trova atının benim bilgisayarıma girebilecegi konusunda hem fikir degilim. Kaldıki bilgisayarımda ilk defa böyle bir şey gördüm onun dışında başak hiç bir anormallik olmadı oda bi 2 dakkalık falan oldu şuanda gayet normal umarım dediginiz gibidir.

black_sheep

Banlı Kullanıcı
siteye daha dün üye oldum ama icimdekini demezsem catlarim diyecegim. Bazi arkadaslar yasadiklari sasirtici olaylari yazarken bir kisim üyeler ise yazilanlari dalgaya alip söyle olmustur böyle olmustur diye yorumlar yaziyorlar kaldiki bunu yasiyan düsünemiyormu sanki? Her insanin basina garip bir olay geldiginde mantikli neden arar bulamadigi zaman ise saskinlik icinde nedir neyin nesidir diye merak eder bilgi sahibi olmak ister. Lütfen böylesi durumlarda insanlarin yazdiklari ile dalga gecmiyelim.

codzombi

Kayıtlı Üye
bilgisayarımda norton 360 5 yıllık lisans kullanıyorum google chrome + microsoft word araçları dışında bir şey kullanmıyorum comodor firewall + norton internet security kullanıyorum öyle basit trova atının benim bilgisayarıma girebilecegi konusunda hem fikir degilim. Kaldıki bilgisayarımda ilk defa böyle bir şey gördüm onun dışında başak hiç bir anormallik olmadı oda bi 2 dakkalık falan oldu şuanda gayet normal umarım dediginiz gibidir.
Ayrıca devre dışı bırakıyor gizlice ya da tanınmıyor , yada gizlenmeyi başarıyor.

En iyi antivirus programı kullan, güvenlik duvarı kullan , yine bilgisayarın savunmasızdır. Daha chrome uptade virusunu silmeyi başaramadı çoğu antivırus. Truva atını yok etmesini hiç bekleme.

yazilimci21

Kayıtlı Üye
16 yıllık yazılım uzmanıyım daha böyle "gel gel bekliyorum" diyen virüs görmedim konu ile ilgili arkadaşlar varsa böyle bir virüs söyleyin incelemek istiyorum.

bu sesleri duymadan önce kullandığınız internet tarayıcısı içerisinde bir film veya video izlemiş miydiniz?

hasan06

Kayıtlı Üye
Bugün Sitede 1-2 Konuya Baktıktan sonra yatağa geçip biraz dinleneyim dedim uyumaya çalışırken kulaklıktan abuk subuk öğürme tarzı sesler duydum ama sanki birisi bir şeyler anlatıyor gibiydi Kalktım kulaklığı taktım ve sesleri dinledim İstemsiz olarak bilgisayarda açık bir şey bıraktım mı diye baktığımda her şeyin normal olduğunu gördüm sesleri dinlerken yine istemsiz olarak " gel gel bekliyorum " gibi saçma şeyler söylerim 1-2 dakika kadar süren böğürme konuşma tarzı şeyler birden bire kesildi.
Çok garip hissediyorum kendimi ilaç veya herhangi bir şey kullanmıyorum , uykulu yada uyumuş degildim gayet normaldim

Nedir arkadaşlar tüylerim diken diken oldu.
Bir fikri olan var mı ?

evet bir fikrim var bilgisayarın arkasında fan vardır toz kaçınca böğürme sesi gibi çığlık sesi gibi sesler gelir bence bilgisayarının içini bir temizlettir. muhtemelen tozlanmıştır.

zaferar

Kayıtlı Üye
Siz mi dediniz "gel"falan diye ,orasi mi dedi,ben mi anlamadim?

AJA

Elit Üye
16 yıllık yazılım uzmanıyım daha böyle "gel gel bekliyorum" diyen virüs görmedim konu ile ilgili arkadaşlar varsa böyle bir virüs söyleyin incelemek istiyorum.

bu sesleri duymadan önce kullandığınız internet tarayıcısı içerisinde bir film veya video izlemiş miydiniz?
Pc den o gel gel sesi gelmemiş zaten :) Bunu söyleyen olayı yaşayan arkadaşımız ..Yani tepki olarak kendisi söylenmiş öyle.
Duruma gelince paranormal bir olay da olabilir fakat çok düşük bir ihtimal ki öyleyse tekrarlanır.Değilse de unutun sadece :).Sevgiler iyi forumlar.

hasan06

Kayıtlı Üye
en ufak bir şeyi bile paranormal olaya bağalamak saçma.

gümüş

Kayıtlı Üye
Konuşma sesi değil ama benim netbook bazen müzik yayını yapıyor. İlk başta nasıl yani oldum ama sonra (bakım- virüs ve başka ne aranması lazımsa servise yaptırdım, bir şey yok ve zaten olmaz öyle şey dediler) çözemediğin sorunla uzlaş politikasını izleyip, netbookuma özgür ruh adını verdim +)

focus

Kayıtlı Üye
çok yakınınızda bir radyo vericisi, yada telsiz telefon kullanan bir yer varsa muhtemelen tempest yada gölge sinyal olabilir.

bence endişe etmeyin.

neticede kulaklıklar basit anlamda bobin bileşkeler, bir çeşit radyo alıcılarıdır.

izahat uzun sürer ama bunu paranormal olaylara baglamayın hemen.

saglıcakla ve ışıkla kalın.

hasan06

Kayıtlı Üye
Konuşma sesi değil ama benim netbook bazen müzik yayını yapıyor. İlk başta nasıl yani oldum ama sonra (bakım- virüs ve başka ne aranması lazımsa servise yaptırdım, bir şey yok ve zaten olmaz öyle şey dediler) çözemediğin sorunla uzlaş politikasını izleyip, netbookuma özgür ruh adını verdim +)
notebook unuzda olan wireless o sırada açıkmıydı çünkü tknik olarak wireless frekans yakalayıcısıdır. bir sebebten dolayı frekanslar ya karışıyordur yada teknbik bir arıza vardır çözülmesi muhtemel bir olay yani :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Paraziti bilmiyorum ama kendi deneylediğimde explorer acıkken ve netbooku bir süre kullanmayıp uykuya bıraktığımda oluyor. Her zaman değil ama. Önceleri sayfa tıkladığımda kesiliyordu, ama son defada 45 dk kadar sürdü ve kaç sayfa kapadım açtım değişmedi. PC kapattım actım öyle müzikten kurtuldum. Yine de verilmiş sadakam varmışi müzik zevki fena değil, hangi kanal olduğunu yakalasam radyo olarak ben de dinlemek isterim ama bulamıyorum :)

EK : wireless her zaman açık +)