Beyin dalgaları Frekans Değiştirme Alphaya geçiş (benim metodum)

nilemoon

Kayıtlı Üye
Şimdiye kadar hiç böyle veya buna benzer birşey denemedim. Bunu yapabilmek için bir alıştırma söz konusu mu yoksa isteyen herkes ilk yapışta yazılana ulaşabilir mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şimdiye kadar hiç böyle veya buna benzer birşey denemedim. Bunu yapabilmek için bir alıştırma söz konusu mu yoksa isteyen herkes ilk yapışta yazılana ulaşabilir mi?

Hayır tabi ki ilk yapışta o yazılana ulaşılmaz. Yavaş yavaş ilerlenilir.Bir anda olmaz
Meditasyon çok iyi bir alıştırma olacaktır. Meditasyon yaparken de başak bir frekansa geçilir. :)
Her en az 15 dk meditasyon yapın. Sonra o yazıdakileri uygulayın. :)

TheKedi

Kayıtlı Üye
alfaya gecmiştim. Çıkmadan uyudum. Kabusun ve korkunun kralını yaşadım. Uyandığıma göre betadayım heralde.

BLACKCULLEY

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
Theta frekansina nasil geçgeçebiliriz? Bilgi veya kaynak önerebilirseniz çok sevinirim.

Mor ve Ötesi

Banlı Kullanıcı
senin metodun "self hipnoz" çalışması ve insana frekans falan değiştirtmez,biraz ucu açık bir çalışma bedensizlere kapı da açabilirsin...

AJA

Elit Üye
Teta frekansına geçip aniden bir sesle uyanmak o kadar kötü ki.Çıt sesi bile kulağınızın dibinde çalınan davuldan beter duyuluyor.Bu sesler yüzünden o frekansta ilerleyemiyorum.Aksilik her defasında bir ses oluyor.Bunu nasıl önleyeceğim bilmiyorum.
Teta frekansı çok ilginç ,havada asılı olmak kadar hafifllik ve çok derin bır karanlık.Bunun ötesine geçmeye çalışırken mutlaka üst komşunun çocuğu yere kocaman birşey düşürmüştür :D Ani çıkış çok rahatsız edici bir anda nabızdan tutun herşey tavan yapıyor.O anda nabız iyice düşmüş oluyor çünki.
Bu konuda önerisi olan varmı ?

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teta frekansına geçip aniden bir sesle uyanmak o kadar kötü ki.Çıt sesi bile kulağınızın dibinde çalınan davuldan beter duyuluyor.Bu sesler yüzünden o frekansta ilerleyemiyorum.Aksilik her defasında bir ses oluyor.Bunu nasıl önleyeceğim bilmiyorum.
Teta frekansı çok ilginç ,havada asılı olmak kadar hafifllik ve çok derin bır karanlık.Bunun ötesine geçmeye çalışırken mutlaka üst komşunun çocuğu yere kocaman birşey düşürmüştür :D Ani çıkış çok rahatsız edici bir anda nabızdan tutun herşey tavan yapıyor.O anda nabız iyice düşmüş oluyor çünki.
Bu konuda önerisi olan varmı ?

Rahat edebiliyorsanız kulakiçi tıkaçlarını deneyebilirsiniz. Yahut kulaklıkla rahatlatıcı bir su sesi de dışarıdaki gürültüyü giderir. Ve çalışmalarınızı sabahın erken saatlerinde yapmanız da çok etkili olacaktır. :)

AJA

Elit Üye
Rahat edebiliyorsanız kulakiçi tıkaçlarını deneyebilirsiniz. Yahut kulaklıkla rahatlatıcı bir su sesi de dışarıdaki gürültüyü giderir. Ve çalışmalarınızı sabahın erken saatlerinde yapmanız da çok etkili olacaktır. :)
Bunu başka sesler dinleyerek yaptım,özellikle meditasyon müziği ile.Fakat bir sesi dinlerken o frekansa geçemiyorum.

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bunu başka sesler dinleyerek yaptım,özellikle meditasyon müziği ile.Fakat bir sesi dinlerken o frekansa geçemiyorum.

Meditasyon müziği tarzı melodik müzikler yerine rutin bir şekilde akan su sesi dikkatinizi dağıtmayacaktır. Ne kadar rahatlatıcı olursa olsun müziğe yatkın bir kulağınız varsa ister istemez o an müziği yorumlar beyniniz. Ki seslerden böylesine rahatsız olduğunuza göre sese karşı algılarınız fazlasıyla açık. Su sesinin faydasını göreceğenizi umuyorum.