Bermuda Şeytan Üçgeni....

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
[video=youtube;ZUCaJ7am_Ks]http://www.youtube.com/watch?v=ZUCaJ7am_Ks&feature=player_detailpage[/video]

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Önceden bu bölgede manyetik bir alan olduğunu ve gemileri okyanus dibine çektiğine inanırdım.
Ama kaybolan gemilerden, uçaklardan hiçbir iz kalmadığını şimdi videodan öğrendim.
O halde evrenler arasında bir geçiş kapısı, karadelik olabilir.
Oradan geçen gemiler evrenin herhangi biryerinde buluyorlardır kendilerini.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Şimdilerde olmuyor. Soğuk savaş dönemine ait diye biliyorum bermuda şeytan üçgeni kavramını ben. Gerçi bir çok teori üretildi bu konuda. Hangisinin gerçek olduğunu bilmek imkansız neredeyse.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bazı teorilere göre bu bölgede büyük bir enerji birikimi olduğu, bu durumun Atlantis ve Mu Uygarlıklarının yokolmasından kaynaklandığını ve buradan göç eden halkın aldıkları enerjiyi Mısır Uygarlığı'nı kurmak için kullandığı söylenir. Ve buradaki uygarlığı kuran kişi ise Bilgelik Tanrısı Thoth olarak tanımlanır.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bu konu hep benim dikkatimi cekmistir,bu bölgede babasini arayan birisi ile yapilmis bir reportaj seyrettim,cok ilgincti dogrusu.cözülemeyen bir sir oldugu icin herkes bir teori üretiyor. benim dikkatimi ceken neden ücgen seklinde olmasi.ücgen ne anlama geliyor??pyramitlerinde sirri cözülemedi onlarda ücgen,ve üc yerde daha pyramitler var,bunlarada bakilinca ücgen seklinde,:willy_nilly:

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
şimdilerde pek söz edilmesede hala gizemini koruyor bence bu bermuda şeytan üçgeni....

damned

Kayıtlı Üye
Küçüklüğümden beri ilgimi çekmiştir bu konu..bir dergide makale de okumuştum bununla ilgili ama ayrıntıları pek hatırlamıyorum şuan..sanırım toplam 400 ün üzerinde uçak ve gemi kaybolmuştu..peki şuan etrafı çevrili falanmı? hiç kayıp haberi yok:) rotalarından çıkarmışlardır sanırım..

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bu konu hep benim dikkatimi cekmistir,bu bölgede babasini arayan birisi ile yapilmis bir reportaj seyrettim,cok ilgincti dogrusu.cözülemeyen bir sir oldugu icin herkes bir teori üretiyor. benim dikkatimi ceken neden ücgen seklinde olmasi.ücgen ne anlama geliyor??pyramitlerinde sirri cözülemedi onlarda ücgen,ve üc yerde daha pyramitler var,bunlarada bakilinca ücgen seklinde,:willy_nilly:

“Allah’ın hakkı üçtür”. Küçüklüğümüzden beri duyduğumuz bu söz üç sayısının kutsallığı hakkında gereken bilgiyi vermektedir. Üç sayısı eski toplumlarda gök-yer-yeraltı üçlemesi ile kutsaldır. Üçleme Mısır mitolojisinde İsis-Osiris-Horus şeklindedir. Yunan mitolojisinde ise bu Zeus-Poseidon-Hades (Gök ve yer-Deniz-Yer altı) şeklinde gösterilir. Hristiyan inancında ise Baba-Oğul-Kutsal Ruh üçlemesine dönüşmüştür. (Bazı yerlerde Baba-Oğul-Meryem şeklinde). Bu üçleme İslam’da bazı mezheplerde Allah-Muhammet-Ali şeklinde görülmektedir.

Üç sayısı sembolik anlamlarının bir bölümünü üçgen şekline de devretmiştir. Üçgen sembolizmi ile üç sayısının sembolizmi arasında benzerlikler vardır.

Ekli dosyayı görüntüle 2314Ekli dosyayı görüntüle 2315Ekli dosyayı görüntüle 2316

Yukarıda gördüğünüz gibi Caduceus sembolünde kanatlar havayı, ortadaki çubuk toprağı, üstteki yuvarlak ruhu, yılanlar ise ateşi ve suyu temsil eder. Bu noktada ruhu başlangıç noktamız olarak alırsak; havanın sembolü kanatların uçlarından geçen 2 doğru ile toprağı temsil eden çubuğun en alt noktasını birleştirdiğinizde karşımıza 2 adet birbirine ters üçgen çıkmaktadır. Aynı şekilde Caduceus ile çizdiğimiz bu şekli Mısır'ın bir anlamda öte alemle olan bağlantısını simgeleyen ANKH ile görmemiz mümkündür. Ayrıca hayali olarak çizdiğimiz bu şekli Leonardo Da Vinci'nin Vitrivius Üçgeni'nde de görebiliriz. Burada ise erkeği ve dişiyi temsil eden ters-düz üçgen üç boyutlu bir yapı oluşturur ve bu dünya ile öteki alem arasındaki bağlantıyı anne-baba-çocuk üçgeninde(ilk cümlelerde de bahsettiğim gibi ) olduğu gibi görmemiz mümkün olabilir.

Bu örnekler sadece aklıma gelenlerdir ve kendime göre yorumladım. Bunun gibi birçok bağlantıyı daha çok araştırarak bulmanız mümkündür. :)