Benliğimizi unutmuş olabilir miyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Bir düşünün, aslında hepimiz maddesel olarak hiçbir etkisi olmayan astral varlıklarız. Çeşitli ilimlerle maddeye etki etmek için çalışmalar yapıyoruz. Ancak bunun bir bedeli var, maddesel boyuta geçtiğimiz anda tüm araçlarımız unutuyoruz, geçmişimizi hatırlamıyoruz. Daha sonra tekrardan aynı amacı edinebileceğimizi düşünüerek bu şartı kabul ediyoruz ve maddesel olarak doğuyoruz.
Acaba gerçekten de geçmişimizi hatırlamayan astral varlıklar olabilir miyiz?
Eğer öyleysek maddeye neden etki etmek isterdik, amacımız neydi?

yeşim123

Kayıtlı Üye
Bunu düşünen tek kişi değilmişim, ben de bazen oturup böyle düşünüyorum ama henüz bir cevap bulamadım...

gizliherif

Kayıtlı Üye
Hakkedenler işin sırrını çözüp ruhsal boyuta bir şekilde tekrar ulaşıyor, hakkedemeyenler ise maddesel boyutta takılıp kalıyor.

bluefanclub

Kayıtlı Üye
sicim teorisine göre zaten birer madde değiliz sadece birleşik atomik yapıda olduğumuz için bir şeylere temas edebiliyoruz

origanum

Yönetici
Evet öyleyiz. Amacımız tekamül. Bunun için yolumuzda ilerlemek ve tecrübe edinmek zorundayız. Ama arada nefse uyup bu yoldan sapabiliyoruz, maddeselliğin yan etkisi olarak.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Maddeye öyle bir dalmışız ki, geçmişimizi değil sadece kendi ruhumuzu bile unutmuşuz zaten.Et ve kemik olarak görmeye odakladık kendimizi.Silkelenebilecekmiyiz acaba?

damned

Kayıtlı Üye
Nasıl ki kendimizi hastalıklardan korumak için bedenimize iyi bakmak zorundaysak ruhumuza da yatırım yapmak, manevi ihtiyaçlarına cevap vermek zorundayız. Bunun yolu da tekamül etmekten geçer. Özellikle ileri ki yaşlarda sağlıklı, mutlu bir hayatın anahtarı ruh tekamül ederken bedenin de ona eşlik edebilmesini sağlamak.
Maneviyatı ihmal edip bedene yoğunlaşmak ne kadar yanlış ise bedeni ihmal etmekte aynı şekilde yanlış. Aksi olsaydı Allah ruh ile bedeni birleştirmez bizi nurani varlıklar olarak yaratırdı.

Ori

Elit Üye
Maddeye etki etmeyi bu zamanın parası olarak algılayabiliriz. Bir düşünsenize ne kadar fazla maddeye etki edersek o kadar güçlü bir varlık oluyoruz. Bu aşamada bunun yarışı içerisinde olmadığımızı nerden bilelim? Ben sadece konuşurum ama kanıtlayamam. Daha güçlü bir ruhani varlık olabilmek için birçok maddeye etki ettiğimizi düşünün. Bu konu içerisinden reankarnasyon bile doğabilir. Yani demem o ki bedenlerimiz ruhumuza birşey katıyorsa ve bu bedenleri terkettiğimizde bu olgunluğu, gücü diğer boyutta kullanabiliyorsak? Daha sonra tekrar bir maddeye etki etmek için yarışa giriyorsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...