Ben bir Wiccanım ve çok sömürülüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keira

Moderator
Elinizde imla klavuzu bulundurmanıza gerek yok. İmla kurallarına uymayan herkes uyarılıyor, hiç uyarmadığımız üyelerimiz de var. Biz sizden sadece basit kurallara uymanızı istedik. Cümle büyük harfle başlar mesela. Bu kuralı herkes bilir. Kimse imla klavuzuna bakmaz bunun için. Ayrıca size kimse hakaret etmedi. Siz inatla yazdıklarımızı okuyup, anlamak istemiyorsunuz. Biz uyardıkça üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Konu amacını aştı. Kilitlenecektir. Uyarımız hala geçerli. Kendinize gelin..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Vildann, "Ayrımcılık yapmak sizin için meziyet olmuş git başka sitelere bak diyorsunuz." Anlaşılan bu kısmı da yanlış anlamışsınız.
Keira; " Eğer müslümanlıktan başka bir dine hoşgörü ile yaklaşmayacaksanız sadece müslümanlıkla ilgili bölümlerde yazınız."demiş.
Lavander de, "sadece kendi inancınızla ilgili sitelerimizin bölümlerini okuyun,belki daha mutlu olursunuz." Sitemizde ki müslümanlık, tasavvuf gibi bölümleri okumanızı ve oralarda yazmanızı önermişler.

Ben de Müslümanım, Lavander'in yazısında hakaret içeren herhangi bir söz yok, hatta Müslümanlık ve Kuran'ı Kerim'den bahsederken gayet saygılı. Defalarca her mesajda yazıldığı gibi, sözü lafta Müslümanlara ve de konuyu açan üyemizin çevresinde onu aşağılayanlara.
Neden üstünüze alındınız? Bu hırs niye? Müslümanlıkla ilgili bir konu açıp, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz. Kimse neden yazıyorsun demez, ancak bu konuda durum farklı. Konu Müslümanlık değil, sadece üyemize o şekilde davranan kişiler düşünülerek, moral verilmeye ve yol gösterilmeye çalışılmış.

Lavander'in önerisini ben de tekrarlayacağım, bence de Wiccan, maji- büyü konularına rahatsız olduğunuz, ruh sağlığınız- öfkelenmemeniz için yorum yazmayı bırakın, girmeyin bile. Sitede ki görevimden dolayı tüm konulara baksam bile maji ve havas ilgi alanıma girmediği için ben de detaylı olarak konuları incelemiyorum. Anlayacağınız bu öneri sizi düşünülerek yapılmıştır.

Yüce Rabbimiz’in Kuran’da bildirdiği ahlak, baskıdan ve zorlamadan uzak, sevgiye, saygıya, hoşgörüye, adalete dayalı üstün bir ahlaktır. Bunun bir sonucu olarak da islam tarihi, değerli Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in ve diğer İslam büyüklerimizin her fikirden ve inançtan insana karşı hoşgörü örnekleri ile doludur.
İslam ahlakında, farklı düşünceye ya da yaşam tarzına sahip kişileri kendinden ayrı görme, dışlama gibi cehaletten kaynaklanan gerilimli davranışlardan titizlikle kaçınılır.

Bu sitede kalmayı düşünüyorsanız, her inanca sahip üyemiz olduğunu göz önüne alarak, herkese ve her inanca saygılı olmalısınız! Size yeterince uyarı yapıldı, umarım bundan sonra üyelerimize, inançlarına ve yaşam tarzlarına daha dikkatli ve saygılı olursunuz.

Sayın Pentagle'nın sorununa gerekli cevapları aldığını düşünüyorum. Konu amacından saptığı için de kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

A
Cevaplar
3
Görüntüleme
4K