Bebeğin gece uykusu için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Revolution01

Kayıtlı Üye
tekrardan merhabalar arkadaşlar
6 aylık dünyalar tatlısı oğlumuz gece uykusu uyumuyor.gece yarısı civarında zor uyutuyoruz gecede çok sıkıntılı geçiyor.uyku düzeninin oturmasından yapılması gerekenlerden vs den haberdarız sizden ricam normal tavsiyelerden doktor tavsiyelerinden rutin davranış önermelerinden vs den öneride bulunmamanız çünkü denemediğimiz yol kalması 2 ay öncesinde kendi kendine uyku düzeni bozuldu ve tövbe yatmıyor normalde 9/10 gibi yatıp en fazla 2 kere uyanıp emiş uyuması gerekli ama adam sabaha kadar muhabbet istiyor oyun istiyor.
Gündüz uyku düzeni birebir olması gerektiği gibi geceyi çözemiyoruz aşırı yıprandık perişan oluyoruz.
Konuyu açmamdaki sebep doğruluğundan emin olduğunuz dua/esma lar varsa bilgili üyelerimizden önermesini istiyorum.
Ayet el kürsi evet her derse deva ve bebek uykusu içinde okunduğunu biliyorum lakin bizimki pek sallamıyor.
Etkili olduğunu bildiğiniz tavsiyeleri bekliyorum.
Not: bu konusa bitkisel çay adı altında bebeğe içirilerek uykusunun gelmesi sağlanan çözümler var ama katti suretle karşıyım çocuğun normal yollardan uyuyabilmesini istiyorum extra fabrikasyon şeyler vermek istemiyorum

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Kalem süresi son iki ayetini arapça olarak yazıp çocuğun üzerine muska veya farlı bir şekilde takın.

Bir de doğduğu zaman düşen göbeğini yastığının içine yerleştirin uyku niyeti ederek biraz da dualar okuyun.Felak ,nas,fatiha,ihlas gibi inşallah çok iyi geliyor.

Revolution01

Kayıtlı Üye
Tamam çok teşekkür ederim inşallah en kısa zamanda tavsiyelerinizi deniyeceğim.
Sadece meraktan soruyorum düşen göbeği yastığa koymakla konunun bağlantısı nedir? :)

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Düşen göbeği bazı inanışlara göre nereye gömersen çocuk o mesleğe sahip olurmuş,örn:adliye binasına niyet edilip gömülürse hakim savcı vs vs olur.
Hastane bahçesine niyet edilip gömülürse doktor,hemşire vs vs olur gibi.
Bu çoğu kişide gerçekleşir bazılarında gerçekleşmez.Ben uygun niyet etmedikleri için olmadığını düşünüyorum.
Bir arkadaşım Kur-an içerisinde saklardı evine bağlı olsun diye.
Ben yapsam böyle bir uygulamayı dinine bağlı olsun diye düşünürdüm.
Buda öyle bir uygulama doğru niyetle yastığın içine konur duası yapılır.Yani ben şahitim oldukça etkili.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Önce yatağının yerini değiştirmenizi öneriyorum. Geopathic stres alanına denk gelmiş olması muhtemel. Çocuğa egzersiz yaptırın ve aralıklarla masaj yapın. Kıyafetlerini kontrol edin. Saf pamuk ya da angora olmayan maddeleri içeren kıyafetleri giydirmeyin. Başını yukarıda tutacak şekilde uyutmaya çalışın. Gerekirse ilk zamanlar yatakta değil de göğsünüzün üzerinde uyutun. Eşiniz gaz yapıcı yiyecekler yemesin. Çocuğun yatağında ve ya üstünde ametist taşı bulundurmanızı öneririm. Uyku yapar ve uykuyu kaliteli bir uyku geçirir. Okuyacağınız dua sure ve ya ayetleri suya okuyun. Ve o su ile de başına masaj yapın.

Bunun yanı sıra çocuğa nazar değmiş olması da mümkün. Çünkü annenin bile nazarı değebiliyor böyle durumlarda. Bebeğin yatağını sirkeli ve tuzlu su ile temizleyiniz. Evde adaçayı tütsüsü yakabilirsiniz. Çocuğun alnının ortasına cinsiyeti erkek olduğu için saat yönünde çevirerek masaj yapabilirsiniz. Hafif ovma şeklinde. İşe yaraması umuduyla...

Revolution01

Kayıtlı Üye
Fikrimühim arkadaşım çok teşekkür ediyorum inşallah deneyeceğim.valla göbek bağıda hiç aklıma gelmedi toprağa gömdük zamanında.

Sayın yule zaten saf pamuklu giydiriyoruz sadece ve başını nispeten yüksek kalacak şekilde uyutuyoruz fakat malum adam fır fır dönüyor sabaha kadar 40 şekle giriyor uyurken yada uyumaya uğraşırken :)
Geopathic stres konusunu biraz daha açarsanız sevinirim.illaki kısa bir araştırmayla bilgi elde ederim ama birinci ağızdan bilen birinden dinlemek isterim.
Son olarak bu ametist taşını nerelerde bulabiliriz?
Bu arada alnına bahsettiğiniz masaj uygulamasını daha ufakken yapıyordum işe yarıyordu ama şimdilerde boğuşmaktan elletmiyor

end

Kayıtlı Üye
Rutini sabırla deneyin, iki hafta içinde normale dönecektir. Son dönemde ani birşey olduysa etkisinde kalmış olabilir, duayı uyurken eksik etmeyin Felak, Nas Ayetel Kürsi hissederek yavaşça okuyup üfleyin.
Odasını kendi elinizle hissederek sirkeli suyla temizleyin. Gece ışığını gözden geçirin odasında ki.
Eğer odaya daha geçmediyse aynı şeyleri kendi yatak odanızda yapın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Fikrimühim arkadaşım çok teşekkür ediyorum inşallah deneyeceğim.valla göbek bağıda hiç aklıma gelmedi toprağa gömdük zamanında.

Sayın yule zaten saf pamuklu giydiriyoruz sadece ve başını nispeten yüksek kalacak şekilde uyutuyoruz fakat malum adam fır fır dönüyor sabaha kadar 40 şekle giriyor uyurken yada uyumaya uğraşırken :)
Geopathic stres konusunu biraz daha açarsanız sevinirim.illaki kısa bir araştırmayla bilgi elde ederim ama birinci ağızdan bilen birinden dinlemek isterim.
Son olarak bu ametist taşını nerelerde bulabiliriz?
Bu arada alnına bahsettiğiniz masaj uygulamasını daha ufakken yapıyordum işe yarıyordu ama şimdilerde boğuşmaktan elletmiyor

http://www.academylarimar.com/?Bid=793487

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...