Bazı Majikal Mürekkepler

Keira

Moderator
Konuyu bu soru yüzünden araştırdım, her yerde bu şekilde yazılmış. Bir yerde sakız denmiş bir yer de yağ. İngilizce metni bulup kendim bakacağım. Çevirdiğimde buradan bilgi vereceğim.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Teşekkürler Keira..Umarım bulursun.. ve yapınca da umarım etkili olur..Yapacağımız veya yaptığımız büyüleri başkasına söyleyince bozulur mu veya tutmaz mı?

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Burada yazan formülü okumamıştım ancak OzqurTrn kopyalayınca farkettim, verilen formül fazla, Malzemeler Ejder kanı reçinesi, Alkol(etanol), Arap sakızı veya Arap zamkı, Oranları 1 parça (1gram) Ejder kanı reçinesi, 10-15 gram alkol, 1 gram arap zamkı. Oranları bu şekilde artırabilirsiniz. Hazırlarken iyice karıştırıp tüm toz eridikten sonra bir bez ile kullanacağız kabın içine süzün. Ayrıca hazır halde satılıyor.
Genelde büyülerde gizlilik vardır ancak bir kuralda yoktur söyleyince bozulur diye. Enerjini etkileyebilir, iyi veya kötü belli olmaz.

Yaşım 16 alkol alamam formulde de yazdığı gibi yağmur suyu veya doğal kaynak suyu olur mu?

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Etanol alabilirsin, internetten bile sipariş verebilirsin ayrıca direk hazır halde satılıyor, dragon blood diye ara hazır halde sipariş verebilirsin.

Doğru mu bilmiyorum ama 75$..Kendim yaparsam daha ucuza gelir galiba..Tabii malzemelerin fiyatını bilmiyorum..

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Bu arada alkolü herhangi bir içki ile karıştıran var sanırım, herhangi bir içki saf alkol değildir içinde birden çok madde vardır yani yapıldığı meyvenin suyu, protein mineraller vs vs... Burda saf alkolden bahsediliyor. Etanol ile yapacaksınız. Ayrıca hazır satılanın fiyatı 3$ ile 10$ arasında değişiyor, yurt dışından sipariş verirsen 10-15$ arası ulaştıma bedelide ekleniyor.

Ben en iyisi kendim yapayim 200m ilerde aktar var..Teşekkürler çok yardımcı oldunuz bu arada siz olmasaydınız yapamazdım..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Burada yazan formülü okumamıştım ancak OzqurTrn kopyalayınca farkettim, verilen formül fazla, Malzemeler Ejder kanı reçinesi, Alkol(etanol), Arap sakızı veya Arap zamkı, Oranları 1 parça (1gram) Ejder kanı reçinesi, 10-15 gram alkol, 1 gram arap zamkı. Oranları bu şekilde artırabilirsiniz. Hazırlarken iyice karıştırıp tüm toz eridikten sonra bir bez ile kullanacağız kabın içine süzün. Ayrıca hazır halde satılıyor.
Genelde büyülerde gizlilik vardır ancak bir kuralda yoktur söyleyince bozulur diye. Enerjini etkileyebilir, iyi veya kötü belli olmaz.

Sizin baktığınız kaynak ile konu sahibinin kaynağı farklıdır,dolayısıyla tarifler de farklıdır.Misal sizinki de eksik ben baktım bu tarife verdiklerinize ek olarak Tanrı çalışması için Tarçın Tanrıça için mür eklenmelidir diyor:) Ayrıca bir kitap ta mevcut bazı mürekkepler var arzu eden yararlanabilir. Google kitaplarda "Kitchen Witchery" diye aratıp bulabilirsiniz.Hatta en basit mürekkep tarifi is ile yapılandır,bu kadar malzeme yerine.Eskiden camilerdeki kandil islerinden de yapılırmış.Mum veya gaz lambası isini toplayıp distile su/yağmur suyu/kaynak suyu gibi bir arınmış su ile karıştırıp biraz arap zamkı ekleyin kafi.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Konu wicca başlığı altında olunca haliyle ona göre yazdım cevabı:) "Ama olmak zorunda" diye bir şey de yok zaten.Bir de olayın rangi mürekkebin kullanım amacına göre değişecektir.O halde en iyisi ya bu malzemeleri devamlı el altında karıştırmaya hazır halde tutmak veya temel mürekkebi hazır bulundurup yapılacak uygulamaya göre ekleme yapmak.Araştırılınca birçok formül ve resimleriyle uygulama çıkıyor internetten hatta video bile eklenmiş.Ben bu kadar detaylı bakmamıştım mürekkep konusuna çünkü genelde kömür kalemi yağa batırarak en basit haliyle veya hazır aldığım mürrü zaferan ve ejderkanı ile yapmıştım uygulama.Farklı tarifler paylaşabiliriz mürekkeplerle ilgili ve güzel de olur,ben de eklemeler yaparım.Ancak sadece wicca değil witchcraft genel paylaşım olacaksa o başlık altında paylaşır yanına ekolünü belirtiriz daha derli toplu oluruz:)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Benim kafam karıştı :/ Ejder kanı mürekkebini ben nasıl yapacağım şimdi :/ Biri düzgün bir tarifi atabilir mi?Hatalı diyorsunuz buradaki tarife...

NOT:İlk yapacağım büyü olduğu için affedin fazla bilgili değilim..

Keira

Moderator
Yapılan majikal uygulamaların bir başkasına söylenmesini uygun bulmuyorum. Majikal uygulamaların gerçekleşmesinde inanç önemli bir yere sahiptir. Düşünce gücümüzle değiştiremediğimiz hiçbir şey yoktur. O yüzden bir başkasının düşüncesi veya inançsızlığı sizin uygulamanızın gerçekleşmesinde olumsuz etkilere sebep olabilir. Söylememeniz daha iyi olacaktır.

Keira

Moderator
Bir başkasının düşüncesi zayıf bir ihtimal değildir, özellikle düşüncesi negatifse. Çünkü düşünce gücümüz negatiflikleri daha çabuk kabullenir ve güçlü bir şekilde gerçekleşmesine yardım eder. Yani olumsuz düşünceler daha çabuk ve güçlü şekilde gerçekleşir.

Keira

Moderator
Ben okuyan tüm üyeler için altını çizmek istedim bu konunun, çünkü önemliydi. Anlatım havada kalsın istemedim. Cümleleriniz biraz kapalıydı çünkü. Yanlış anlaşılmadınız ben sadece detaylandırdım. Sevgiler..

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
OzqurTrn sen yazılanları okumadın mı? Eğer kendini wiccan olarak görüyorsan tarçın yağı ekle. Görmüyorsan, yine ekleyebilirsin seçim sana kalmış ancak semavi dinlere inanan bir inançtaysan yada başka bir inanç tarçın eklemek sana kalmış benim düşüncem benim söylediğim şekilde devam et. Aslında büyü yapmadan önce yolunu belirle bence. Sonra ilk büyünü denersin hazırlık aşamalarına dikkat et. Çünkü sadece bu mürekkebi hazırlayıp yazıp çizmekle olmaz.
Keira'nın söylediğine katılıyorum. Daha öncede iyi yada kötü etkileyebilir derken bunu kastetmiştim. Zayıf bir ihtimal ama başka birinin inancı veya düşünce gücü büyünüzün tutmasına yardım edebilir yada tam tersi ancak genelde söylememekte fayda var.

Okudum ama anlamadım :) Bu işlere yeni girdim..Deizm'im(Türkçenin çöküşü) ben yani din bakımından sorun olacağını sanmıyorum..Ben bunu denerim o zaman tarçın koymam?

Malzemeler;
Ejder kanı reçinesi,
Alkol(etanol),
Arap sakızı veya Arap zamkı,
Oranları 1 parça (1gram) Ejder kanı reçinesi,
10-15 gram alkol(etanol kullanırım)
1 gram arap zamkı.

Oranları bu şekilde artırabilirsiniz. Hazırlarken iyice karıştırıp tüm toz eridikten sonra bir bez ile kullanacağız kabın içine süzün.

Bu tarifi kullanırım...(Ejder kanı mürekkebini her türlü büyü çeşitlerinde kullanabileceğim için öncelikli..) Teşekkürler..

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Deistim diyecektin sanırım, kullanacağın tarif hem wicca uygulamalarında hemde diğer ekollerde mevcut. Sorun olacağını sanmıyorum, kolay gelsin

Bende en başında Deistizm diye biliyordum fakat Deizm'miş fakat iyelik eki alınca Deistim olabilir :) Özür Dilerim :)

Okudum ama anlamadım :) Bu işlere yeni girdim..Deizm'im(Türkçenin çöküşü) ben yani din bakımından sorun olacağını sanmıyorum..Ben bunu denerim o zaman tarçın koymam?

Malzemeler;
Ejder kanı reçinesi,
Alkol(etanol),
Arap sakızı veya Arap zamkı,
Oranları 1 parça (1gram) Ejder kanı reçinesi,
10-15 gram alkol(etanol kullanırım)
1 gram arap zamkı.

Oranları bu şekilde artırabilirsiniz. Hazırlarken iyice karıştırıp tüm toz eridikten sonra bir bez ile kullanacağız kabın içine süzün.

Bu tarifi kullanırım...(Ejder kanı mürekkebini her türlü büyü çeşitlerinde kullanabileceğim için öncelikli..) Teşekkürler..

Sizin verdiğiniz bu tarifi sordum mürekkep için fakat aktardaki kişi Ejder kanı reçinesi'ni hiç duymadığını elinde kardeş kanı reçinesi olduğunu söyledi..Kardeş kanı reçinesini kullanabilir miyim?Tutmama gibi bir ihtimali olur mu?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sizin verdiğiniz bu tarifi sordum mürekkep için fakat aktardaki kişi Ejder kanı reçinesi'ni hiç duymadığını elinde kardeş kanı reçinesi olduğunu söyledi..Kardeş kanı reçinesini kullanabilir miyim?Tutmama gibi bir ihtimali olur mu?

Bu mürekkepler uzun yıllar, uzun zamanlar kullanıldığı ve inanıldığı için etkili oluyor. :) Yani parçayı değiştirip kardeş kanı reçinesi ile yaparsan etki göstermeyebilir. Başka aktarlara sorabilirsin. :)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Ejder kanı reçinesi yerine ejder ağacı reçinesi olabilir mi?Başka bir sitede ağaç olarak geçiyor..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yaklaşık 10 yıl önce aynı şey başıma gelmişti demek hala aynı şeyi veriyorlar:) Aynı şey değiller ama,bende yurtdışından gelme olanı da var buradan alınmış kardeş kanı olanı da ki aralarında dağlar kadarda fark var.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Bazen ejder kanı reçenesi ve kardeş kanı reçinesi birbiri yerine satılıyor. Aktara sorman lazım bu kardeş kanı reçinesi nerden geliyor neyden yapılıyor diye. Eğer denizde yetişen bir bitki veya alakasız bir şey söylerse alma. İki bitkide aynı sınıfta biri ladin bir iğneli çam gibi ateş elementi yerine kullanılıyor birbirinin yerini tutabilir ama yinede ejder kanı reçinesini kullanmanı tavsiye ederim. Ejder ağacı reçinesine, ejder kanı reçinesi deniyor zaten. İnternetten sipariş verebilirsin. Amazonda var fiyatı aşağı yukarı 5 dolar.

Oradan sipariş verebileceğimi sanmıyorum..Yaş gereği ve aileme söyleyip aldıramam..

Lavander ikisi farklı demişti siz aynı dediniz..Ejder kanı yerine Ejder ağacı kullanabilirim o zaman?

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
İkiside reçine biri kan biri ağaç :D Ağaç alır kendi kanımdan eklerim. :D