Batin ilimler(Herşeyin içyüzü)

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,Ben herşeyin bir iç yüzü olduğunu düşünüyorum.Ve böyle sır dediğimiz ilimler Kur'an Kerimdeki harflerin batıni anlamlari olduğunu ve bunlara odaklanilmasi gerektiğini düşünüyorum.Sadece kutsal kitaplar değil.Dogadaki ve Evrendeki Herşeyin içyüzü batıni tarafı olduğunu düşünüyorum.Herşeyin özü araştırmak sebebleri daha güzelleştirecektir.Bende böyle bir algı var aşırı derece de küçüklükten beri Şuan 28 yaşındayım bunlar çoğaldı zahir beni tatmin etmiyor.Birseyleri bu şekilde daha fazla görmeye başladım.Ama tabi biraz ağır oluyor bazen anlatacak insan arıyorum.Ama anlayacak insanlar çok sınırlı.İnsanlar çok sığ yaşıyor.Evrenin ve kainatin bilinmeyen çok güzel şeyleri var.Ben yanlız biriyim çok fazla.Ama bu konuların ortak özellikli insanlarla beraber geliştirmek istiyorum ve daha fazla yaşamak istiyorum.Sizlerin görüşlerini merak ediyorum...

lightofgoddess

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,Ben herşeyin bir iç yüzü olduğunu düşünüyorum.Ve böyle sır dediğimiz ilimler Kur'an Kerimdeki harflerin batıni anlamlari olduğunu ve bunlara odaklanilmasi gerektiğini düşünüyorum.Sadece kutsal kitaplar değil.Dogadaki ve Evrendeki Herşeyin içyüzü batıni tarafı olduğunu düşünüyorum.Herşeyin özü araştırmak sebebleri daha güzelleştirecektir.Bende böyle bir algı var aşırı derece de küçüklükten beri Şuan 28 yaşındayım bunlar çoğaldı zahir beni tatmin etmiyor.Birseyleri bu şekilde daha fazla görmeye başladım.Ama tabi biraz ağır oluyor bazen anlatacak insan arıyorum.Ama anlayacak insanlar çok sınırlı.İnsanlar çok sığ yaşıyor.Evrenin ve kainatin bilinmeyen çok güzel şeyleri var.Ben yanlız biriyim çok fazla.Ama bu konuların ortak özellikli insanlarla beraber geliştirmek istiyorum ve daha fazla yaşamak istiyorum.Sizlerin görüşlerini merak ediyorum...
Katılıyorum.

Denizc

Kayıtlı Üye
E sen bensin! Şaka bir yana dünyevi zevkler doyuma ulasir ama manevi hazlar tam tersine bir kez bu konulara daldigin zaman her zaman daha fazlasini öğrenmek istiyorsun. Bence bu isin yolu birazda yanlizliktan geciyor.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
E sen bensin! Şaka bir yana dünyevi zevkler doyuma ulasir ama manevi hazlar tam tersine bir kez bu konulara daldigin zaman her zaman daha fazlasini öğrenmek istiyorsun. Bence bu isin yolu birazda yanlizliktan geciyor.
Yanlız beni zorluyor açıkçası.Bir bakımda çok seviyorum gereksiz insanlardan uzak duruyorum.Rahatim.Ama insan ansilmak istiyor.Senin beraber aynı fikirde aynı algidakilerle beraber yürümek istiyor.Bazen çok doluyorum.Dunyada yaşıyorum.Ama diğer insanların dünyası değil.😉

Denizc

Kayıtlı Üye
Yanlız beni zorluyor açıkçası.Bir bakımda çok seviyorum gereksiz insanlardan uzak duruyorum.Rahatim.Ama insan ansilmak istiyor.Senin beraber aynı fikirde aynı algidakilerle beraber yürümek istiyor.Bazen çok doluyorum.Dunyada yaşıyorum.Ama diğer insanların dünyası değil.😉
Seni o kadar iyi anliyorum ki kelimelere dokemem.

Denizc

Kayıtlı Üye
Ben bu konularda en buyuk verimi once dualardan sonra zikirlerden almistim. Üçlü zikir kombinasyonlari bana inanilmaz iyi geldi. Yanlis bir yonlendirmede bulunmak istemem ama paylasmak istedim. Size farkli bilgilerin kapisini acabilir.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Ben bu konularda en buyuk verimi once dualardan sonra zikirlerden almistim. Üçlü zikir kombinasyonlari bana inanilmaz iyi geldi. Yanlis bir yonlendirmede bulunmak istemem ama paylasmak istedim. Size farkli bilgilerin kapisini acabilir.
Zikir,Namaz,Dua bunları çok yapıyorum elhamdülillah Kur'an Kerim okuyorum Arapçasindan özellikle Kuran kerim vird haline getirmeye çalışıyorum çok fayda görüyorum bende...

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Ayetleri batıni olarak yorumlamayı duydum ama harflerinden kastınız nedir?
Yaşadığınız paranormal olayları forumda yazın.Anlatınca hafızada daha az kalıyor.Ne gibi olaylar yaşadınız?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Yaşadığınız paranormal olayları forumda yazın.Anlatınca hafızada daha az kalıyor.Ne gibi olaylar yaşadınız?
Hurufilik kavramı. Elif,Lâm, Mîm bir harfdir ve hepsinin birer anlamı vardır.Harfler farklı kombinasyon da birleşince farklı anlama taşıyor.Kuran Kerim zahir manası olduğu gibi,sir gizlenen manalarıda var.Hemde bireber okyanus olduğunu düşünüyorum.Ama tabi bunlar Allah yakınlaşma ile ilhamla ve keşifle anlaşılabilir.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Daha önce konu açtım.Bir gece başka bir âleme geçtim İstanbul da.sanırım ruhlar alemiydi.Garip bir gece yaşadım.O günden sonra halimde büyük değişimler oldu.

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Tamam benim bildiğim olaymış.Bunu yaparken çok abartıyor musunuz?Baya temel ilkelere ters olucak şekilde.Ebcep hesabıyla olanlarında ben kabul etmiyorum.Kendi isteğine göre bu numara çıkıyor...Benim sevmediğim kişi toplum bu onların bu tarihteki yaptıklarına denk geliyor gibi yazılar var.Yahudilikten alınmış bir yöntem olması da beni soğutuyor.Basit Kabala yazıları okudum onları seviyorum ama bu hesap yöntemine yakın değilim.
Tam olarak harfleri anlamadım.Ra kelimesi kur an da geçiyor.Güneş anlamına geliyor ve mu kıtasında peygamberlere Mu Ra deniliyormuş.
Bir ara merak ettim ama çalışma fırsatım olmadı.Mim in ise Mısır’da bir Tanrı ismi olarak buldum ama bundan emin değilim.

Denizc

Kayıtlı Üye
Hurufilik kavramı. Elif,Lâm, Mîm bir harfdir ve hepsinin birer anlamı vardır.Harfler farklı kombinasyon da birleşince farklı anlama taşıyor.Kuran Kerim zahir manası olduğu gibi,sir gizlenen manalarıda var.Hemde bireber okyanus olduğunu düşünüyorum.Ama tabi bunlar Allah yakınlaşma ile ilhamla ve keşifle anlaşılabilir.
Benimde aklima ilk bu tarikat gelmişti hatta Fatih sultan Mehmet'inde bir süre bu ilimlerle ilgilendiği tarihcilerimiz tarafindan anlatilir. Daha sonradan tarikat uyeleri infaz edilmislerdir.

Ote yandan seneler once kuranı surekli tefsirinden okumaya baslamistim ve bazi surelerin basinda olan tefsirine aynen aktarilan ve ilk bakista hicbir anlam tasimayan bu harfler benimde dikkatimi cekmisti. Bu konuda ibnul arabinin 'harflerin ilmi' kitabina ulastim. Yazilanlarin cogunu tam anlamiyla kavrayamasamda icinde her harfi detayiyla anlatmis feleklerden her harfin bulundugu alemlerden bahsetmistir. Okumanizi tavsiye ederim.
Kuran da insanlara seslenirken akil sahipleri ve derin akil sahipleri gibi ifadeler bulunur,
burdaki derin akil sahipleri batini kavrayanlara bir seslenistir ama tabiki bu seviyeye ulasmak icin uzun mesakkatli bir yoldan gecmek lazimdir. Mevlana'nin dedigi gibi hamken pismek ve nihayetinde yanmak gerekir.