Başkasının enerjisini kullanmak

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
.Bazı ifadelerin üstü o kadar kapalı ki...Cevap verdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim.Ama burada biz bazı konularda sohbet ederken ya da kafamıza takılan soruları anlamaya çalışırken unutulan bir durum var...Sizin sahip olduğunuz bilgileri biz önceden bilmediğimiz için,konulara giriş yapmadan orta yerinden başlanıyor....Bir ön bilgi,bazı tanımlamalar ve örneklerle cevap verilse size bu kadar üst üste soru sormazdık....Soru soranlar zaten bu bilgileri hiç bilmediği için bu kadar merakla konunun üstüne gidiyor,daha sade ve bizim anlayabileceğimiz bir dil kullanılsa iletişimimiz daha kolay olur...Doktora giden hastaya ,doktor nasıl ki latince kelimeler kullanmamaya özen gösterir,halk dilinde anlatmaya çalışır ,o şekilde anlatılmasını rica ediyorum,sevgiler...
Benim de biraz kafam da karıştı açıkcası.
Bunu genelde majisyen biri yapar. Bende düşündüm işi gücü yokmu. Aklıma gelen şu, belki işi sadece büyü yapmaktır ; ihtisası budur. Ya da, saati belli olmayan, mesela gazeteci, yazar gibi yani istediği zaman masasina, çalışma odasına gidecek biri.

Kafasina birini takıyorsa resmine odaklanir enerjisini alır. Konuşurken alir. Yazışırken alır. Farkında olarak olmayarak. Ama bilinçli olarak yaparsa ki sanırım daha donanımlı maji bilgisi olan biridir. ..açıkca bilemiyorum tam olarak.
Hayır tek işi büyü yapmak olamaz.Bu kişi emin olun çok daha profesyonel birisi.Bu yaptığı enerji çalışması/metodu daha karışık ve zor bir şey.Emin olun bazı enerji çalışmaları bazı büyülerden çok daha zor ve karışık.Faraday kafesi ise bunu da kanıtlar nitelikte.Çoğu büyüden çok daha uğraşlı,zor.vakit gerektiren bir metod.Az çok bilgim var ve ben de bu çalışmaları,metodları uygulamak için vakit bulamıyorum,insanların nasıl bu kadar vakitleri var anlamıyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
Bir şey fark ettim hayatımda güzel tesadüfler oluyor demişsiniz,bu tesadüfler bu kişi sizinle iletişimini kestikten sonra olması bana pek tesadüf gelmedi.Bence bu kişi sizi negatif etkiliyordu az önce yazdığım gibi negatif insanlar sizi daha dibe çeker kötü etkiler.Hayatın her yerinde...
Ben dünyada saf aşkla sevilecek kimse yok yorumunuza pek inanmıyorum ki zaten bu göreceili bu kavram kendimce sebeplerim var.Zaten yazınızın devamında bunu aştığınızı söylemişsiniz sevindim :)
Ve düşünce yapınızı ve böyle konulara ilginizi,hevesinizi beğendim.
Teşekkür edediyorim

hekate22

Kayıtlı Üye
Benim de biraz kafam da karıştı açıkcası.

Hayır tek işi büyü yapmak olamaz.Bu kişi emin olun çok daha profesyonel birisi.Bu yaptığı enerji çalışması/metodu daha karışık ve zor bir şey.Emin olun bazı enerji çalışmaları bazı büyülerden çok daha zor ve karışık.Faraday kafesi ise bunu da kanıtlar nitelikte.Çoğu büyüden çok daha uğraşlı,zor.vakit gerektiren bir metod.Az çok bilgim var ve ben de bu çalışmaları,metodları uygulamak için vakit bulamıyorum,insanların nasıl bu kadar vakitleri var anlamıyorum.
Profesonel olmadığını tahmin ediyorum ,amacı üzerinde düşünüyorum...astral hakkında ne düşünüyorsunuz?...inanin sadece zi peşindeyim

nyctophilia_

Kayıtlı Üye

hekate22

Kayıtlı Üye

Konu şu, biri orada avatarını yaratmak istemesi...kendini, suuru, hisleri ile. Bunun Için epey enerjiye ihtiyacı olabilir sanıyorum...bakın gerçekten yogun düşünüyorum ve zihnim adeta kilitleniyor. Evet yanitlar geliyor size teşekkür ediyorum.

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
Konu şu, biri orada avatarını yaratmak istemesi...kendini, suuru, hisleri ile. Bunun Için epey enerjiye ihtiyacı olabilir sanıyorum...bakın gerçekten yogun düşünüyorum ve zihnim adeta kilitleniyor. Evet yanitlar geliyor size teşekkür ediyorum.
Onu fark ettim gerçekten kendinizi biraz fazla zorluyorsunuz.Bi takım meditasyonlar sizi daha rahatlatacaktır,sakinleştirecektiktir.Böyle devam etmeniz size ve zihninize zarar verebilir.Dikkat edin kendinize zarar vemek istemezsiniz.Bu dediğiniz evet biraz yoğun azcık da olsa uç bir konu uçtan kastım biraz zor karışı bir metod.Evet yaratabilir ama ilk defa böyle bi fikri sizden duyuyorum.Bu konu hakkında yeterli bilgim olduğunu düşünmüyorum yanlış şeyler söyleyebilirim.Bu avatar yaratmak konusu hakkında biraz daha bilgi toplamaya çalışacağım ve size yardım edeceğim ama en başta dediğim gibi kendinizi biraz rahatlatmanızı tavsiye ederim.Sizi biraz yorulmuş görüyorum biraz meditasyon ve bazı çalışmalar iyi gelebilir.

hekate22

Kayıtlı Üye
Onu fark ettim gerçekten kendinizi biraz fazla zorluyorsunuz.Bi takım meditasyonlar sizi daha rahatlatacaktır,sakinleştirecektiktir.Böyle devam etmeniz size ve zihninize zarar verebilir.Dikkat edin kendinize zarar vemek istemezsiniz.Bu dediğiniz evet biraz yoğun azcık da olsa uç bir konu uçtan kastım biraz zor karışı bir metod.Evet yaratabilir ama ilk defa böyle bi fikri sizden duyuyorum.Bu konu hakkında yeterli bilgim olduğunu düşünmüyorum yanlış şeyler söyleyebilirim.Bu avatar yaratmak konusu hakkında biraz daha bilgi toplamaya çalışacağım ve size yardım edeceğim ama en başta dediğim gibi kendinizi biraz rahatlatmanızı tavsiye ederim.Sizi biraz yorulmuş görüyorum biraz meditasyon ve bazı çalışmalar iyi gelebilir.
🙂inanin yorulmuyorum. Zihnim daha açılıyor ve bundan eminim. Sadece pesinden gittiğim bilgiye kilitleniyorum ; işte o zaman cevaplar geliyor ve rahat nefes alıyorum. Meditasyon yapiyorum. Gerçekten sıkıntı. Kimin benim üzerimde negatif etkisi olabileceğini çok kısa zamanda bariz şekilde anliyorum...içimden biraz kızıyorum sadece , ki oda olarak o kadar, çünkü onun negatifi kendine kendine dönüyor. Hatta biraz önce, böyle birinin yine hışmına uğradım. Eşi ve kendisinden

Ilk olay bana yaklaşması beyinin. yumurtam cezveyle birlikte yandı içerisi duman altı. Dışarda tutyu beni.
Ikinci yaklaşması pencere kiyisinda bardak düştü kırıldı icindeki etrafi kirletti ardindan şişe düştü. Camlari toplarken parmağım kanadı. Ardindan kadin laf soktu ve arkadaşım sahit oldu ve insanların benden ne istetiklerini merak etti; aynı tavsiyede bulundu yine " lütfen bu kadar iyi niyetli olma"

Bütün bu olayların farki farkindalğını yaşıyorum ve kocasi inatla komşuluğu surdurmrk için canla başla çalışıyor; kene gibi yapıştı. Bu gu ku duruma bile hicbirsey umurunda değil, hala akşam kahvesi için soz almaya çalışıyor ve ben tekrar ısrarla kırmadan ret ediyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
🙂inanin yorulmuyorum. Zihnim daha açılıyor ve bundan eminim. Sadece pesinden gittiğim bilgiye kilitleniyorum ; işte o zaman cevaplar geliyor ve rahat nefes alıyorum. Meditasyon yapiyorum. Gerçekten sıkıntı. Kimin benim üzerimde negatif etkisi olabileceğini çok kısa zamanda bariz şekilde anliyorum...içimden biraz kızıyorum sadece , ki oda olarak o kadar, çünkü onun negatifi kendine kendine dönüyor. Hatta biraz önce, böyle birinin yine hışmına uğradım. Eşi ve kendisinden

Ilk olay bana yaklaşması beyinin. yumurtam cezveyle birlikte yandı içerisi duman altı. Dışarda tutyu beni.
Ikinci yaklaşması pencere kiyisinda bardak düştü kırıldı icindeki etrafi kirletti ardindan şişe düştü. Camlari toplarken parmağım kanadı. Ardindan kadin laf soktu ve arkadaşım sahit oldu ve insanların benden ne istetiklerini merak etti; aynı tavsiyede bulundu yine " lütfen bu kadar iyi niyetli olma"

Bütün bu olayların farki farkindalğını yaşıyorum ve kocasi inatla komşuluğu surdurmrk için canla başla çalışıyor; kene gibi yapıştı. Bu gu ku duruma bile hicbirsey umurunda değil, hala akşam kahvesi için soz almaya çalışıyor ve ben tekrar ısrarla kırmadan ret ediyorum.
Klavye azizliği, yukarıda (gerçekten sıkıntı yok) olacaktı 🙂

cathrine

Kayıtlı Üye
Bütün bu olayların farki farkindalğını yaşıyorum ve kocasi inatla komşuluğu surdurmrk için canla başla çalışıyor; kene gibi yapıştı
Bakın burası önemli,''kene gibi yapışkan''insan enerjjisini tanırım...Eneri vampirliğinin bir çeşidi de bu...İnsanı o kadar rahatsız eder ki sakız gibi yapışanlar...O kadar ilgi,alaka gösterirler ki,reddedildiklerini de anlamazlıktan gelirler...Sanırım sizde yüksek yaşam enerjisi görüyorlar...Pozitif enerji,neşe..vb...On kere reddetseniz size başka alternatifler sunar mutlaka o istedikleri gün görüşebilmek için elli takla atarlar....En korktuğum insan tipi...Komşu,arkadaş(kadınerkek)istenmediğini anlamazlıktan gelirler...''Sevgi,ilgi,dostluk''adı altında taciz ederler ve hiçbir hareketiniz gururlarını da kırmaz...Herkesin sınırları çizmeyi bilmediği dönemlerde böyle deneyimleri olmuştur...Eğer bu bahsettiğim durum çevrenizde varsa lütfen dikkatli olun,sonu sinirli bir insan olmaya doğru gider...Enerjjileri doğru okumayı öğrenirsek hiçbir şeyin göürndüğü gibi olmadığını anlarız...Örneğin biri size hiç ilgi göstermiyordur ama siz ondan gerçek bir sevgi enerjisi alıyorsunuzdur ya da biri 24 saat sevgi sözcüklerine boğar sizi(komşu,arkadaş,sevgili,,dost)ama sevgisini hissedemezsiniz...Hislerinize güvenin!

hekate22

Kayıtlı Üye
Bakın burası önemli,''kene gibi yapışkan''insan enerjjisini tanırım...Eneri vampirliğinin bir çeşidi de bu...İnsanı o kadar rahatsız eder ki sakız gibi yapışanlar...O kadar ilgi,alaka gösterirler ki,reddedildiklerini de anlamazlıktan gelirler...Sanırım sizde yüksek yaşam enerjisi görüyorlar...Pozitif enerji,neşe..vb...On kere reddetseniz size başka alternatifler sunar mutlaka o istedikleri gün görüşebilmek için elli takla atarlar....En korktuğum insan tipi...Komşu,arkadaş(kadınerkek)istenmediğini anlamazlıktan gelirler...''Sevgi,ilgi,dostluk''adı altında taciz ederler ve hiçbir hareketiniz gururlarını da kırmaz...Herkesin sınırları çizmeyi bilmediği dönemlerde böyle deneyimleri olmuştur...Eğer bu bahsettiğim durum çevrenizde varsa lütfen dikkatli olun,sonu sinirli bir insan olmaya doğru gider...Enerjjileri doğru okumayı öğrenirsek hiçbir şeyin göürndüğü gibi olmadığını anlarız...Örneğin biri size hiç ilgi göstermiyordur ama siz ondan gerçek bir sevgi enerjisi alıyorsunuzdur ya da biri 24 saat sevgi sözcüklerine boğar sizi(komşu,arkadaş,sevgili,,dost)ama sevgisini hissedemezsiniz...Hislerinize güvenin!
Güveniyorum 🙂
Uzmanı oldum artık. Umurumda değil. Zaten bütün gün hafif müziğim açık. Elimde kitap ve insanlarla resmi, ama iyi vaziyetteyim. Yalnız kadının kadına durduk yerde nefreti , aklım almıyor. Iyi olan çok az. Zaten bir iki olsu. Yeter.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Yanıtınız biraz daha aydınlanmama sebeb oldu. Son zamanlarda da zaten bunu arıyorum. O değişti, ve ben artık ilgilenmiyorum. Ararsa o arasın artık. Ama onunda kafası da karışık ve sanırım o kişinin etkisi altında...kendine gelirse zaten bana döner; ..aramizda ki diyalog biraz sıradışı. Birşey yaşanması gerekiyorsa yaşanır. Zamana bıraktım...isterseniz özelime yazabilirsiniz.

O sembol aracılığıyla, etkisinde olduğu kişi de onun aracılığıyla çekmiş olabilir. Açıkca bende bir karmaşa içindeyim ve bende çözmek istiyorum. Çünkü araştırmaya kilitlenen bir yapım var; kendi izlerimi sürüyorum ve kendimi bu konular içinde buldum. Doğru yolda olduğuma emin olmak üzereyim.

Ayrica;
Stockolm sendromu nedir?
Rehin alınan, eziyet ya da tecavüz edilen, baskı altında tutulan kişinin bir süre sonra bunu yapan kişiye karşı duyduğu sempati, aşk hatta bağlılık durumu.
Ama ne hikmetse sizden pek pozitif yönde bi enerji hissedemiyorum. Umarım yanılıyorumdur.

hekate22

Kayıtlı Üye
Bana yardım etmenizi söylemeniz beni rahatlattı. Yeni tanıştığım bir simyacı; astrala çıkıyor ve oda bilmiyor ama konuya sıcak bakmadı. Bende merak ediyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
Rehin alınan, eziyet ya da tecavüz edilen, baskı altında tutulan kişinin bir süre sonra bunu yapan kişiye karşı duyduğu sempati, aşk hatta bağlılık durumu.
Ama ne hikmetse sizden pek pozitif yönde bi enerji hissedemiyorum. Umarım yanılıyorumdur.
Sanırım ilk satırlarınız, sorumun cevabı
Ilk satırlarınız sanırım sorumun yanıtı olmalı, teşekkür ederim.
Hissedemediğiniz şey ise, benim sorunum değil 🙂

cathrine

Kayıtlı Üye
Para ile ilgili örneği çok iyi anladım da,manevi dünyada buna dayanarak kendimce örneklemeye çalıştım ama aklıma gelmedi...Aklıma başka biir durum takıldı bu sefer...Çok varlıklı insanların aynı zamanda çok tasarruflu davranıp sürekli yatırım yapmaları ve çok cimri olmaları gibi....Belki çevrelerine cimri ,kendilerini eli açıklardır ama tam tersini de gördüm,kendilerine çok cimri ama çevresine aşırı verici kişileri...Bu sizin dediğiniz örnekte tasarruf,israf ,şükür gibi kavramları hiç düşünmeyeceğiz o zaman ,varlık bilincine geçene kadar...Soyut anlamda da bir örnek verirseniz ,o zaman kafamda anlamaya çalışırım...Ben de örneklendirmeye devam ederim,daha doğrusu örneklerimi buraya yazarım,birlikte sağlamasını yaparı
Benim sorum sohbet arasında kaynamasın,tekrar hatırlatmak istedim @Meraklı41

hekate22

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Başkasının enerjisini kullanmak:Yönlendirme usulü ile yapılır.Kişiyi Faraday kafesi yöntemi ile kendi enerji alanınıza kilitleyip dış etkenlerden uzak tutarak istediğiniz yönde hareket etmesini saģlayabilirsiniz.Kafese alınan kişi sayısı potansiyel enerji düzeyinize göre artabilir ve geliştirilebilir.Bu enerjiler kendi potansiyellerinin en dibinde oldukları için yaşam süreleri yönlendirilerek yani potansiyelinin farkında olan ve gelişim yolundaki yolculuğunu kirleten kişiler tarafından uygulanır.Uygulayan kişi bu yanlışın farkına varıp kendi pontansiyel enerjisine yani o anki titreşimine ulaşmak için geçirmis oldğu zamanı,temizlemek ve kendine ve bu kişilere vurmuş olduğu kilidi açmak ile geçirir.Kendi yolculuğunu (Tekamülünü) durdurmuş olur.Kafes altına aldığı kişileri yada kişiyi;kafesten çıkarıp kişinin potansiyel enerjisini uyandırmasına ve yolculuğuna çıkmasına yardım etmesi gerekir.Kişi bu potansiyeline çok uzak ve âma olduğu için yönlendirilen,etki altına giren bir düzey ile yaşam süresini geçirdiģi için;kendinide aslında kafes içine almış olur.Yaşam süresi boyunca kendi oluşturmuş olduğu kafeste zindan hayatı yaşayarak kısır bir döngü içersinde ulaşmış olduğu potansiyelini tüketerek kafeslediği kişinin titreşimine ulaştığı vakit kilit açılır.Bir nevi kendi kendine reset atmasına doğru ilerleyen bir süreç yaşar.Demem o ki kişi yada kişiler ile ortak bir yönde hareket edilecek ise BİR olarak yani bütünleşerek devam edilmelidir.Kişinin pontansiyeline kendinizden aktarım sağlamadığınız sürece(Önce kendinizden vereceksiniz ki alabilesiniz.)ilerlediğiniz yönde hareket edemezsiniz.Eksi ve artı kutup noktalarınızı denge (Içeride ne ise dışarıda olanda o.İçi dışı BİR.)halinde tutup eylemsizlik (Durağan) halinde her iki kutbuda seyre alarak ikilikten sıyrılarak bu yasayı çiğnemeden yolunuza devam edebilirsiniz.Saygılarımla.
Majisyen konusu sanırım dikkatimden kaçtı. Yazınızı inceleyince şurası da dikkatimi çekti.

" kişinin, potansiyeline kendinizden aktarım sağlanması ( önce kendinden vereceksiniz) ki ilerleme sağlayasınız olarak aldım. Yani bir majisyenle çalışacak olunursa mı?...
Sorum bu.

Vaktiniz olmadığından cevap veremediğinizi ve biraz beklememizi yazmıştınız; acaba cevabı kaçırmış olabilirmiyim düşüncesiyle size bu soruyu yönelttim.

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Benim sorum sohbet arasında kaynamasın,tekrar hatırlatmak istedim @Meraklı41
Merhabalar.
Şükür:Elde olana edilir.
Hamd:Çaba gösterilip elde edilemeyene.
Her bilinç durumunda o bilince uygun şükür oluşturulur.Kıtlık,bolluk vb bilinç durumları kişinin kendini ne kadar taniyip tanımadığı ile alakalıdır.Varlık ve yokluk hakikattir.
Kişinin varacaği en son durak Mutlak varlık ve mutlak yokluk'tur.(ALLAH)