Basit şekilde yolu var mı ?

Merinos

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bu konularda bilgim yok. Bir yetenegim varsa da bilmiyorum sabirsizim sabrimda yok biseyleri kesfetmek icin. Varmidir yolu bilmiyorum yinede sormak istedim. Birseyi ogrenmek icin duru görü gibi mesela buna benzer basit yapabilcegim bi uygulama yöntem var mi ?

cathrine

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bu konularda bilgim yok. Bir yetenegim varsa da bilmiyorum sabirsizim sabrimda yok biseyleri kesfetmek icin. Varmidir yolu bilmiyorum yinede sormak istedim. Birseyi ogrenmek icin duru görü gibi mesela buna benzer basit yapabilcegim bi uygulama yöntem var mi ?
Bu konuda uygulama yaparak ilerleniyor mu bilmiyorum ama siz kendinizi hangi alana daha yakın hissediyorsunuz?Bu sitede ilginizi çeken konular ne?Hayat sizi daha çok nereye çağırıyor?Bir alanda mutlaka verilen bir yetenek vardır ama sizi içine alan ,araştırmaktan hiç bıkmadığınız,mıknatıs gibi çekildiğiniz konular neler?Bunu ancak siz bilebilirsiniz ,eğiliminiz olan konuda çalışmalar yapsanız da yapmasanız da kendinizi ve çevrenizi etkilersiniz zaten...Bunlar benim düşüncelerim,diğer arkadaşlarım daha açıklayıcı olabilirler...

Ori

Elit Üye
Size sadece sabır dileyebilirim. Başka türlü yardımcı olamam. Zaten sabrın olmadığı yerde başarı nasıl olsun. Öyle değil mi?

Merinos

Kayıtlı Üye
Hep ilgimi ceken seyler bu tarz seyler hissiyat duru görü rüyalar iletisime gecmeler enerjisel bu tarz seyleri seviyorum ama sabrim yok

Merinos

Kayıtlı Üye
Size sadece sabır dileyebilirim. Başka türlü yardımcı olamam. Zaten sabrın olmadığı yerde başarı nasıl olsun. Öyle değil mi?
Haklisiniz lakin cocuklugumdan beri boyleyim sabirli degilimdir olamiyorum

SoldierO

Kayıtlı Üye
Sabrın yoksa yeteneğin de yoktur. Önce sabır sonra sükut gerekir. Eğer varsa kendisi sana bir şekilde zuhur eder.

cathrine

Kayıtlı Üye
Haklisiniz lakin cocuklugumdan beri boyleyim sabirli degilimdir olamiyorum
''Değilimdir,olamıyorum''ifadesine tutunmazsanız daha iyi olur....Hayatta dönüşmeniz gereken yer bu nokta olabilir...Eğer sabırlı olmayı bilmiyorsak ve de ''sabırsızlık''en büyük özelliklerimizse hayat bize sürekli''sabırlı olmayı''öğretecek deneyimler yollar....Ben kendimi çok sabırlı sanıyordum,meğer değilmişim...Dileklerim için bile sabırsızlık göstermem herşeyi geciktiriyordu...Bu konular için demiyorum,sorduğunuz sorudan bağımsız olarak yazıyorum...''Sabırsızlık''hayattaki en büyük engeliniz olmasın..Sabırsızlık bir lanet gibidir hayatın her alanında...Hayat sürekli inatlaşıyor sanki,:''Sen sabırsız mısın?Biraz daha bekle de gör''der gibi bazı yaşantılar...Karamsarlık yaratmadan ,aceleciliğinizi yenmeye çalışın,hatta şimdi size yazarken kendimi de bu konuda biraz daha törpülemem gerektiğini anlıyorum...İyi ki böyle bir soru sordunuz ve bir özelliğinizi paylaştınızı da ,daha önceden uyandığım''sabırsızlık''özelliğimin daha çok farkına vardım...Hayata yaklaşımımız da böyle oluyor o zamanÖrnek:''Şu yemeği yiyelim de bitsin(tadını alamazsın),''Şu arkadaşımla buluşalım da bitsin(eğlenemezsin),''Şu derse girelim de bitsin(öğrenemezsin)....''Sabırsızım''Demekle işin içinden sıyrılamayız,zararı bize,tavsiye vermek gibi olmasın,ben değişmeye çalışıyorum,siz de bir yerden başlayın ki,hayat sürekli''sabredeceğiniz olaylarla ''karşılaştırmasın sizi...

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Tövbe et.
Tövbe dualarını oku.
Niyet et. (gerçekten samimi ol)
Mülk suresi 14. ayetini 124 defa oku.
Yatana kadar ya latif ya habir çek.
Cevap alana kadar yap.
Bu süreçte kötü şeyler düşünme ve yapma.