basimdan gecen bir olay ve sonucsuzluk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emoy192

Kayıtlı Üye
Herkese iyi geceler , yillardir uyeligimle pasif olarakta olsa sizleri takip ediyorum. Sizlere basimdan gecen hikayeyi anlatmak istedim sonuca ulasamadigim icin belki fikir edinirim. 2012 yilinda ailemden cok yakinim din ile asiri ilgilenmeye basladi , gecmisindede bazi ritueller ile ugrastigini soyluyordu karton kagit vardi hatirliyorum uzerinde harfler basitce yazilmis ve mubarek bi zad ile konustugunu soyluyordu. bu sekilde basit bi iletisimin olacagini pek dusunmesemde her detayin onemi var benim icin. herneyse arkadaslar yillar gecti ve 2012 aralik ayinda tasavvuf ilmine ilgi gostermeye basladi simge ( ismi degistirerek yazdim rahat anlasilabilir olmasi icin ) buraya kadar yillarca olan bir konusma vardi oyle diyodu kendince simge ve aile apartmani oldugu icin hergun gorebiliyorum kendisini. kendisiyle daha samimi sohbet icerisine girdim cunku annesi ve babasi cok endiseli bir sekilde 30 yasinda bir kadinin hareketlerini cok aksi ve sapkin buluyordu ,cok yas farki olmasada kendisi ablam gibidir.ben arastirma icine girdim. simgeyle konustukca allah tan ona yazilar geldigini soylemeye basladi bana , gayet dini yazilar ileride gerekirse bir kismini eklerim. bu mumkun defil her islam dinine inanan bilir bunu , bunun mumkun olmadigini soyledikce bendende uzaklasti sayfalarca yazilar yaziyor psikolojik hasta gibi tavirlar sergiliyordu ve ben dahada derinlere inmek istedim. Eskiden fatih teki evlerinde paranormal bazi olaylar yasamis cama tas gelmesi , evde gezen namaz kilan adam gibi aileside dogruluyor bunu. arkadaslariyla cin cagirmak icin gerekli bilgiyi edinip cagirmislar ve cin bunlarla sohbet icerisine girmis ( detayi ogrenemedim ) . suanda kendisine dedigim gibi buyuk bir zad in yazdigini ve cin ile ilgili olmadigini , ya cin ise seytan ise dedigimde bana boyle biseyin mumkin olamayacagini rahatsizlik derecesinde soyluyor . herneyse 2-3 ay bu yazilari okudum yazilar din odakli allahla alakali , peygamberle alakali . sakin yanlis anlasilmasin tasavvuf ilmi bana herzaman gunumuze gore sapkin gelmistir belkide onu tasavvufta semsin mevlananin ask hikayeleri gibi hikayeler etkilemis veya okudugunu idrak edememistir. bu sirada ismini vermeyeyim kendisini bir medyuma goturdum ailesi yasli oldugu icin butun sorumlulukta maalesef bende hic sevmesemde boyle isleri :). medyum buyu yapildigini ve bu buyunun bozulabolecegini soyluyerek kisacasi bizi dolandirdi elde var sifir. bunu oraya goturmek tabi psikolojik olarakta cok kotu etkiledi. ben icten ice medyumlarla konusup dualar aldim gelen duayo arapca farsca bilen arkadaslarima okutmak icin actigimda ise sadece fotokopi ile yazilmis klasik dualar oldugu ortaya cikti. artik medyumlarada guvenimiz kalmadi ve sorunu psikiyatride aldik , banami kotuleri denk geldi bilmiyorum ama psikiyatride gercekten maddiyat uzerine kurulmus gibiydi , ailesine ben pes ettigimi soylesemde tekrar rica ile yardim istediler 2 yillik bu surecte sonuc sifir kendisi allah ile konustugunu sanarak birisiyle konusmakta , medyuma gore hicbisey yok dua ile gecer psikiyatr a gore hicbisey yok ilac ile gecer. uzuluyorum acikcasi sonucta beraber buyudugum hir insan ve yazilar yazip bu yazilari okumasi , kendisini evliya gibi gormesi . hasa allah ile konustugunu soylemesin? nedir bu dostlar cinmidir buyumudur nedir ? psikolojik desen degil. aklim almiyor daha detayli olarak ilgilenebilecek arkadaslara anlatirim isi gucu biraktim her gece bu arastirmalari yapiyorum

fransula

Kayıtlı Üye
Sayın Urum'un da dediği gibi şizofreni ve daha da ilerlemeden önlemini almalısınız. Bu olayın benzerini tanıdığım biri yaşadı ve inanın önlem almazsanız vahiy geldi deyip etrafındakilere zarar vermeye kadar varır. Çok geçmiş olsun.

emoy192

Kayıtlı Üye
Hepinize tesekkur ederim biyerinden baslayalim nasil ikna edebilirim bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...