Bana emir veriyorlar sizce neler oluyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meftun

Kayıtlı Üye
Durumun büyük ihtimalle psikolojik, bu kendi iç sesin ama bunu bir takım korkularla beslemişsin ve sonuçları seni yonlendiren ikinci bir şahıs veya şahıslar ortaya çıkması olmuş. Zaten o söyledikleri şeyleri sen kendine söylüyorsun veya ettikleri tehditler senin kaybetmekten korktuğun, değer verdiğin şeyler ve bunu yine sen bildiğin için kendine karşı ikinci kişiliğinle bir tehdit olarak sunuyorsun. Bunu kendimden örnek vererek açıklamak istiyorum. Bir zamanlar bende iç sesimi bu tarz beni yönlendiren birisi gibi düşünmeye başlamıştım, hatta öyle bir hal almıştı ki, ben neyden korkarsam neyden tiksinirsem aklıma getirirdi. Hatta artık kendi kendine benden bağımsız bir şekilde benim istemediğim ve duşunmeyi bile göze alamadığım şeyleri aklıma getiriyordu. Bunlara örnek verecek olursam; mesela ben, haşa hiç bir zaman Allaha ve peygambere küfür etmem ve onlarla ilgili hiç bir kötü düşünce geçirmem aklımdan. Fakat bu içimde bağımsızlığını ilan eden ses, resmen aklımın içinde Allaha küfürler ediyor peygambere küfürler ediyordu. Biliyorum bunları yapan bendim çünkü neyi yapmaktan korksam onu kasti olarak yapıyordu. Bu öyle bir hal almıştı ki kendimi resmen iki kişi olarak yaşamaya başlamıştım. Hiç bir doktora gitmedim, hiç bir ilaç almadım.. Kendi kendimi düşsel olarak tedavi ettimbelki ozamanlar psikolojim bozuktu ama şimdi Allaha şükür hiç bir sorunum yok. Sana verebileceğim tavsiye, yapmayı veya düşünmekten korktuğun şeyleri yapmaktan korkma hatta aklına dahi getirme en ufak bir tedirginlikte aklın onlarla dolar. Sevgilinden mi ayırırız dediler ayırabiliyorsanız ayırın de, sınavından kötü aldırırız mı dediler aldırın de ve Allaha dua et. Ama duadan sonra olur mu acaba diye tedirginlikle yaşama çünkü en ufak bir aksiliği onlar yaptı sanırsın. Sana hakim olmaya çalışan iç sesini hiç bir şekilde dinleme, seçimlerin senin istediklerin olsun ona seçtirme yoksa ikinci bir sen daha yaratırsın.. Geçmiş olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...