Babaannem bize büyü yapıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu sene dedem vefat etti ve babaannem şuan bizde kalıyor.Fakat bazı şüpheli hareketler yapıyor.Daha önce zaten annem,babaannemin babama büyü yaptığını söylerdi.İlk önce eve gelir gelmez hepimize ayrı ayrı,size nazar değmesin diye çörek otuna okuyum üfleyim de bunları yanınızda taşıyın dedi ve onları bize verdi.Bu davranışından önceleri şüphelenmedik.Daha sonra gece kardeşim bunu bişeylerin üzerine okuyup üflerken görmüş ve kardeşimi görünce hemen saklamış.Bu sabahta annem iççamaşırını babaannemin kaldırdığını görmüş hiçbişey söylemeden çıkmış spora gitmiş geldikten sonra bulamamış,babaannemde hiç oralı olmamış ve daha sonra görülür biyere koymuş.Ben de biraz önce cebinden bişey düşürdüğünü gördüm yumak gibi birşeye benziyordu hemen gözüme baktı kitap okuyor gibi yaptım geri aldı cebine koydu.Biz mi abartıyoruz tam emin değilim ama şüphe işte insanın içine düşünce duramıyorsun.Bu durumda o çörekotlarını ve çamaşırı ne yapmam gerekiyor herşeye rağmen önlem almak istiyorum.Fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar bu sene dedem vefat etti ve babaannem şuan bizde kalıyor.Fakat bazı şüpheli hareketler yapıyor.Daha önce zaten annem,babaannemin babama büyü yaptığını söylerdi.İlk önce eve gelir gelmez hepimize ayrı ayrı,size nazar değmesin diye çörek otuna okuyum üfleyim de bunları yanınızda taşıyın dedi ve onları bize verdi.Bu davranışından önceleri şüphelenmedik.Daha sonra gece kardeşim bunu bişeylerin üzerine okuyup üflerken görmüş ve kardeşimi görünce hemen saklamış.Bu sabahta annem iççamaşırını babaannemin kaldırdığını görmüş hiçbişey söylemeden çıkmış spora gitmiş geldikten sonra bulamamış,babaannemde hiç oralı olmamış ve daha sonra görülür biyere koymuş.Ben de biraz önce cebinden bişey düşürdüğünü gördüm yumak gibi birşeye benziyordu hemen gözüme baktı kitap okuyor gibi yaptım geri aldı cebine koydu.Biz mi abartıyoruz tam emin değilim ama şüphe işte insanın içine düşünce duramıyorsun.Bu durumda o çörekotlarını ve çamaşırı ne yapmam gerekiyor herşeye rağmen önlem almak istiyorum.Fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar

Babaanneniz hayatınıza girdiğinden beri olaylar iyileşti mi kötüleşti mi?Çörekotunu size verdiğinde ne hissettiniz?

codzombi

Kayıtlı Üye
Çörekotu nazara karşı kullanılır ama diğer şeyler ne acaba ?

janet

Kayıtlı Üye
Evlenecek yaşa gelmiş torunları varken niye annene büyü yapsın ki? Annen babandan ayrılıp ona istediği kızı alabilmek için mi? Yani mantığı çözemedim. Belki aileyi birilerinden korumaya çalışıyor da olabilir. Niye kendisine sormuyorsunuz? Suçlamadan sorarsanız, mutlaka mantıklı bir açıklaması olur diye düşünüyorum.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Evladın diktiğin ağaç ise torun meyvesidir sizin kötülüğünüze uğraşacağını sanmıyorum.

mecra

Kayıtlı Üye
Yasamasaydim boyle bir seyi kesinlikle soylemezdim ancak bazen insanlar sirf kotuluk olsun, sirf insanlar zarar gorsun diye boyle seyler yapabiliyor. Size tavsiyem olaylari iyi gozlemleyin. Evdekilerin hal ve hareketlerinden tutun da umarim olmaz ancak basiniza yikici bir olayin gelip gelmemesine kadar herseyi iyi gozlemleyin. Umarim babaanneniz boyle islere kalkismamistir sonuc herkes icin kotu olur yoksa.

focus

Kayıtlı Üye
ne gelirse zaten yakınında ara, bende de öyle akrabalar varki anlatsam 40 gün ağlarsınız vallahi.

benden uzak olsunlar başka birşey istemem.

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Babaannem,annem ile babam evlendiği ilk sıralar birine büyü yaptırmış ve aralarında hiçbişey olmamış.Kardeşim ve ben olduktan sonra zaten annem ile babam arasında hiçbir bağ kalmadı.Sadece aynı evde yaşıyoruz o kadar.Babam bizi hiçbir zaman bir aile olarak görmedi ve hiçbir zaman ilgilenmedi.Babamın bize karşı aşırı derecede soğukluğu vardır yanımıza dahi yaklaşmaz,mümkün olmadıkça konuşmaz ve kendi tarafına yani halalarıma amcalarıma ve babaannemlere bizden gizli maddi yardımlar yapar.Dedem ölüp babaannem bize geldiğinden beridir babamda büyük bir değişiklik var,saat 10 da yatan adam 12 ye kadar babaannemle oturuyor,sohbet ediyor,birlikte yemek yiyor falan filan.Oldukça ilgili davranıyor yani annesine.Oysaki bize hiç böyle davranmazdı.Bizler biraz babamın huyundan bahsettiğimizde babaannem bize benim oğlum melek siz kötüsünüz diyor bize inanmıyor.Zaten işin garibi babam dışarıya karşı o kadar kibardır ki babamın bizim anlattığımız gibi olduğuna kimse inanmıyor.Böyle bir ikilem içindeyiz işte

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Babaannenin sizinle ne alıp veremediği olabilr ki.

dromos

Kayıtlı Üye
Alıp veremediği şu olabilir.Kayınvalidelerin bazıları gelinlerini kıskanırlar.Oğlu yanlızca kendisini sevsin karısını ondan çok sevmesin isterler.Herkes için söylemiyorum çok iyi insanlarda vardır bu duyguya yenilmeyecek ancak bir kısmı böyledir.Kayınvalide gelin sorunları çok eskiye dayanır.Eskiden anlamazdım olur mu öyle ben çok iyi geçinirim derdim.Baktım ki kayınvalidem oğlunu benden kıskanıyor,oğlu bana değer verdikçe bana yapmadığını bırakmadı.Yani öyle illaki geçerli bir sebep aramayın kötülük neden yapılır diye.Kıskançlık.Başka izahı yok.Arkadaşımız zaten çok güzel izah etmiş.Babasının ailesiyle çok ilişkisi olmadığını kendi annesine ve kardeşlerine daha yakın olduğunu zaten söylemiş.Tüm mesele bu işte.Babaanneniz amacına ulaşmış.Onun istediği gibi siz çok yakın değilsiniz.Onlar sizden daha yakınlar birbirlerine.Hem oğullarının yuvası bozulsun istemezler hemde kendileri daha çok sevilsin isterler.Bir de şu var oğulları gelini sustursun onun sözüne önem vermesin diye de uğraşırlar.Yani burada bir de yönetmek vardır.Anneniz kendisine çok dikkat etsin.O çamaşır olayı hiç hoş bir olay değil.Sizler de çok dikkat edin.Özellikle annenizi koruyun.

janet

Kayıtlı Üye
Çörek otu ile yapılan herhangi bir büyü bulamadım. Dün ve bugün aradım. Sadece nazar ve kötü enerjiye karşı kullanılır. Ayrıca mucize ot olarak ta geçer. Yani siz bence babannenin günahını alıyorsunuz. Annen ve baban arasındaki soğukluk babannenle alakalı da değil, annen sizi manipule etmiş. Tipik gelin kaynana geçinememezliği, olumsuz herşey kaynanadan gelir mantığını sizlere de aşılamış anladığım kadarıyla. Babannen zaten kim bilir kaç yıllık hayat arkadaşını kaybetmiş ve bunun verdiği acıyla bazen belki garip davranabilir. O bence sadece oğlu tarafından anlayış gördüğü için onunla sohbet ediyor. Babanneye iyi davranın, emin ol ki yaşadığı kadar yaşamayacak ve önünde uzun bir hayatı yok. Söylediğin ve yaptığın her şeyi ilk önce sana yapılırsa nasıl tepki verirsin diye düşün. İnan ki durup dururken senin torunların seni büyücülükle suçlaması hiç hoşuna gitmeyecek ve canını acıtacak.

serfiraz

Kayıtlı Üye
Dromos dediklerin dogru olabilir .kendi erkek arkadasimin annesi de öyle. Oglan analari her cagda aynı.

Toetje

Kayıtlı Üye
Açıkçası normalde bu konuya yorum yapmayı düşünmüyordum ama malesef benim babaannem ve halam da aynı.. Babamla annemin evlenmelerini hiç istememiş. Evlendiklerinde büyüler yapmış yatağının altına domuz yağı vs sürmeler. Hep annem bu tür evde olanları yakalardı. Bana pek göstermezdi annem. Babam aynı arkadaşın başına gelen gibi kendi tarafıyla daha samimiydi onlar ne derse onu yapardı. Yeri geldiğinde annem birşey dediğinde babaannem ile ilgili yaptıkları büyüleri söylediğinde bizimkiler öyle şey yapmaz sen hayali ihracatsın diye kaç kere kavga ettiklerini bilirim. Şimdi boşandılar 3 yıl oldu boşanalı babamın yeni eşini ve eşinin oğlunu nasıl aralarına kattılar anlatamam.. Bizi hiç onlar gibi sevmediler annem saygıda hiçbir zaman kusur etmedi gereken neyse yaptı en kötü günlerinde yanında oldu ama dayanamadılar çekemediler annemi.. Boşandıklarında babamın zoruyla babaanneme gitmiştim. Bana resmen benim annemi kötülediler yerden yere vurdular şok oldum. Yapmadığı şeyleri yaptı gibi gösterip annemin babamı zorla kandırıp boşandığına kadar demediklerini bırakmadılar. Bir daha da görüşmedim zaten o tarafla.. Zaten babamla da görüşmüyorum diyebilirim başıma açtığı işlerden.. Öyle yani bence bir sebep olması gerekmiyor. Ya da sebep varsa o sebep bizim anlayacağımız türden değil.. Bu yüzden arkadaşın şüphesini gayet iyi anlıyorum..

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Janet,ben de kimsenin günahını almak istemem özelliklede kendi kanımdan birisini suçlamak istemem.Fakat olaylar sadece bize geldiğinde başlamadı.Babamı sorarsanız aynı büyü yapılmış insanların gösterdiği tepkileri gösterir yıllardır.Yani oldukça sinirli,hassas,titiz biridir.Evde ses istemez,titizliğinden vara yoğa tartışma çıkarır.Bizle yemek yemez,bizle konuşmaz.Belki karakteri öyledir diyebilirsin ama babaannem bize geldiğinde bunu anladım ki bize kızdığı,sinirlendiği şeylere onun yanında hiçbir tepki vermiyor.Bizimle yapmadığı şeyleri onunla yapıyor ve onun yanında da başkasının yanında da bize iyi davranıyor.Yani resmen oynuyor.Annem bize kesinlikle hiçbişeyi empoze etmedi biz küçükkende bazı şeyleri anlayabiliyorduk,şimdide anlayabiliyoruz.Annemle babamın ilk evlendiği zamanlar aralarında bişey olmadığında annem boşanmaya kalkmış ve araya babaannem oğluma büyü yaptılar ben onu bozduracağım demiş ve sonra da olaylar düzelmiş biz olduktan sonra da geri eski haline döndü işte.Annem babama uzaktan akraba oldukları için ortak tanıdıkları var ve onlarda zamanında derlermiş babaannemin büyü işleri ile uğraştığını.Biz sadece güvenmiyoruz ona.Yoksa günah almayı biz de istemeyiz

gümüş

Kayıtlı Üye
Büyü olduğundan şüpheleniyorsanız bakım yaptırmanız gerekiyor. Bakım için siteden öneri/yardım beklentiniz var ise Sn Yule'ye özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.
Haricindeki tüm yorumlar afaki olacaktır. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...