ayni dilek icin hacet namazi kilmak ve dua okumak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emily11

Kayıtlı Üye
bir dilegimiz icin belirli sayida bir sureyi okurken ayni dilek icin hacet namazi kilmanin olumsuz bir yani olur mu? ayni anda ayni dilek icin birden fazla uygulamamasi gerektigini okumustum, aslinda hacet namazinin 'uygulama' sayilacagini dusunmuyorum ama gene de aklima takildi. yardimci olabilir misiniz?

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Bu tarz sure ve namazlarda bir zararı olmaz ancak havass veyahut büyü tarzı şeylerde zararı olabilirdi. Ancak bir duanız varsa bunu elinizden geldiği kadar çok istemeniz gerekiyor. Ayetleri okumanız,hacet namazları kılmanız,sadaka vermeniz vs. gerekiyor.

ruban

Kayıtlı Üye
alimler 40 gün dua ederlermiş kabulu için 313 ayetel kürsi de çok faydalıdır dualarını seher vakti ve her farz namazı arkasında yap cuma selasıyla ezan azasında çok dua et ihlasla iste versen de olur vermesen de olur gibi degil فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ
Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).​
Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir. bunu 7 kere oku her gün faydasını görürsün inş ana çeke bildigin kadar hayy ve kayyum esmasını çek sevgiyle ışıkla...

albus

Kayıtlı Üye
Bazi alimler hacet namazini hergun kilarmis. Sanki 6. Vakit gibi hic aksatmadan ve duzenli olarak. Namazin nasil bi zarari olabilirki hem? Efendimiz(sav)in sunneti,onun yolundan gitmek asla zarar degil aksine buyuk bi kardir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...