Aşk sonsuzmudur ?

GoodLife

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hep merak ettiğim birşey bu . Aşkın hormonlarla ilgili olduğunu söylüyorlar ama büyü , enerjiylede bir insanı aşık etmek mümkün diye biliyorum , yanlış mı biliyorum ? Diyelim ki enerji yoluyla aşık ediliyor hormonlar ondan sonra devreye giriyor vs , peki sonsuz mudur bitmesi nelere bağlıdır tecrübeli olanlar yazarsa sevinirim

GoodLife

Kayıtlı Üye
Doğru diyorsunuz hocam , sonsuzdan kastımı daha açmak isterim . Elbette ki bu mümkün değil yani bir ömür sürebilirmi iki insan bir ömür birbirini sevebilirmi sizce ? Benim aklımda sürekli olumsuz düşünceler dolanıyor biriyle aram iyi olsa bozulacak diye düşünüyorum , bir insanla birbirimizi sevsek nekadar sevebiliriz yakında ayrılırız diye düşünüyorum istemsiz . O açıdan soruyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aşka ya da sevgiye ait büyük yüklemeler yapıyoruz. Karşımızdaki insanı da kendimizi de sınırlar, korkular, İnançlar, ön yargılar içine hapsediyoruz.

Ömür boyu, uzun, hep yerine, olması gerektiği kadar, ikimiz adına en güzel haliyle nasıl ise öyle olsun düşüncesi ile yaklaşmak Aşkın sevginin güzelliğine daha iyi bir bakış açısı olur.

Aşk yaşamak yerine bağlanmak, sevgi yerine saplantıyı daha çok tercih ediyoruz.
Kendinizi Özgür kılmadığımız gibi karşı tarafı da Özgür bırakmıyoruz. Sevgi adı altında kendimize araba ev eşya almış muamelesi yapıyoruz.

Yalnız kalma korkusu, yaşlandığında da yanımda biri olsun endişesi ile sevgiyi aşkı alışkanlık ve zorunluluk haline getiriyoruz.

Sevginin ya da Aşkın ömrü elbetteki var herşey gibi. Bağlılığın, adanmışlığın, simbiyotik ilişkiler kurmanın Ömrü daha uzun.

Majikal, toplumsal, psikolojik bir çok etkenle aşka ve sevgiye ömür belirleyemeyiz ama, ilişkinin sağlıklı ya da sağlıksız devam etmesi elbetteki sağlanabilir.

Kesinlik yok olabilirlik var.

Afifege

Kayıtlı Üye
İnsani duyguların hepsi bir aldatmacadir. İnsan ruhu gercek olandir ve insan bedeniyle deneyimledigimiz her sey bizim yarattiklarimiz ve sonucudur. Burada aldatmaca sert kacti ama asil kelimeyi bulamadim,gelip gecici diyim. Şöyle bir sey var, farkindalik arttikca ruhun bulundugu seviye ve frekans degisiyor. Benim.görusum bir ruhun tek istedigi sey, sonsuz sinirsiz yaraticisina yakin olmak, bir olmak, o olmaktir. Bizler bu insan bedenlerinde yasadigimiz bu kisa hayatta hala bunun farkina varamadiysak 5. Boyut gecisine direniyoruz demektir. Ama uyanis baslamistir ve bu yuzden direnc gosteren her beden ve ruh dusuk frekansta kalip bir cok negatif duyguyla bogusmak zorunda kalir. Ask denilen duygu da dahil. Arzu, inanc ve sevgiyi burada ayri tutuyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar hep merak ettiğim birşey bu . Aşkın hormonlarla ilgili olduğunu söylüyorlar

Ilgilidir. Butun asklarin tek bir ortak noktasi vardir o da rutini bozmasidir. Burda bir sir da var : Ask tam anlamiyla monoton hale gelmis hayatlara girer ; )

ama büyü , enerjiylede bir insanı aşık etmek mümkün diye biliyorum , yanlış mı biliyorum ?

Tek tarafli olur ama o.
Buyu yaptiran kisi, yuksek benligi ile hakiki askin algoritmasindan kopmus bir zemberek haline gelmistir. Ilahi asktan nasibi olmadigi gibi asik oldugunu zannettigi kisinin enerji cikis yollarini kendi ego otobanina akitmak ister. Ego enerji kolelerine ihjtiyac duyar cunku.

Buyu yaptiran kisi bilinc altinda sinsidir. Bilinclatindaki benliginin itirafci olacagi sekilde arkadan is cevirmistir ve namerttir. Korkak ve hatta ucuzcudur. Yurekli olamadigi gibi asik oldugu kisiye de asla tum kalbini veremeyecektir. Onu elde edince asil taptigi kendi egosu oldugu icin onu asagilik ve degersiz bir ilgi dilencisi gibi bulacaktir.

Diyelim ki enerji yoluyla aşık ediliyor hormonlar ondan sonra devreye giriyor vs , peki sonsuz mudur bitmesi nelere bağlıdır tecrübeli olanlar yazarsa sevinirim

Boyle bir ask samimi kalplerde suphe olusturur. Allah buyuyu yaratip imtihanin parcasi yaptigi gibi samimi kalplere bir ic istihbarat sistemi de koymustur. Kisi bir olaganustuluk oldugunu illa farkeder ve birikimi dogrultusunda gerekeni yapip o enerjiden kurtulabilir.

Ama askin kendisi sonsuzdur. Hakikat sonsuzdur cunku. Allah Bakidir. Veduddur.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Kendi düşüncelerim şöyle: İnsan olarak sürekli bir gelişim içerisindeyiz. İstesek de istemesek de kader çizgimiz içinde öğrenmemiz gerekenler var. Kişiliğimizde geliştirmemiz gereken farklı farklı yönler var. Kendi kendimize tamamen dönüşmek ve gelişmek imkansız değil elbette ama daha zaman alıcı. Bu yüzden de en uygun zamanlarda hayatımıza gelişim konumuza uygun insanları çekiyoruz ya da biz onlara çekiliyoruz hiç fark etmez. Neticede yollarımızın kesişmesi gerekiyor. Neden? Çünkü birbirimizden öğrenecek şeylerimiz var ve tanımadığımız; fakat tanımamız gereken duygular var. Kırmamız gereken önyargılar var. Affedemediklerimiz var salamadığımız düşünceler var ve farklı bir duygu boyutuna geçmemizi istiyor hayat. Yerinde sayma dönüş, olman gerekene doğru evril diyor. Buna göre de biz değiştikçe hayatımızda istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz dersler dolayısıyla insanlar değişiyor. Aşk dediğimiz şey de bu sebeple değişken geliyor bana. Çünkü uzun bir dönem aynı kaldığımızı iddia etsek de hep aynı pencereden bakamıyoruz hayata deneyimlerimiz ihtiyaç ve isteklerimiz, çevremizdeki insanlar ve biz sürekli değişirken bu zor. Fakat sevginin varlığını yadsımıyorum. Sevgi var. Ve olmalı. Birçok zoru kolaylaştırıcı bir etmen olarak görüyorum sevgiyi. Ve düşününce içinde sevgi gerçekten varsa, herkesi sevebilecek kapasiten vardır. Herkesle uyumlu olmasan ve aynı düsünmesen de. Yaradılanı yaratandan ötürü sevmek felsefesi mantıklı geliyor bana. Ama aşk sevginin abartılmış hali gibi hatta belki farkına varmadan içine menfaatleri karıştırıp hala saf olduğuna inanmak istiyoruz. Bu yüzden bana kalıcı gibi gelmiyor. Abartı varsa icinde pozitif bir duygu bile olsa negatife dönmeye meyillidir diye düşünüyorum. Nitekim en çok aşk acıtır aşk üzer bakın nasıl ters yüz olabiliyor. İnsan olarak sabit ve durağan olmaktan uzağız malesef bunu çok istesek de.

ProRai

Kayıtlı Üye
İnsani duyguların hepsi bir aldatmacadir. İnsan ruhu gercek olandir ve insan bedeniyle deneyimledigimiz her sey bizim yarattiklarimiz ve sonucudur. Burada aldatmaca sert kacti ama asil kelimeyi bulamadim,gelip gecici diyim. Şöyle bir sey var, farkindalik arttikca ruhun bulundugu seviye ve frekans degisiyor. Benim.görusum bir ruhun tek istedigi sey, sonsuz sinirsiz yaraticisina yakin olmak, bir olmak, o olmaktir. Bizler bu insan bedenlerinde yasadigimiz bu kisa hayatta hala bunun farkina varamadiysak 5. Boyut gecisine direniyoruz demektir. Ama uyanis baslamistir ve bu yuzden direnc gosteren her beden ve ruh dusuk frekansta kalip bir cok negatif duyguyla bogusmak zorunda kalir. Ask denilen duygu da dahil. Arzu, inanc ve sevgiyi burada ayri tutuyorum.

Otantik Kabalayla bire bir uyumlu bir yorum olmuş