Altar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar ben altar yapıyorum.Altarda bazı eşyalar olmasa etkisi nasıl olur mesela zil,asa,kazan olmasa nasıl bir etkisi olur.Birde eskiden bir yerden kesmeyen bir pala almıştım.Üsütünde işlemeler vardı.Sapı tahtaydı athame olarak kullanabilir miyim?

Keira

Moderator
Paladan athame olmaz. Ayrıca altarda mutlaka 4 element ve Tanrı Tanrıça'yı temsil edecek malzemeler olmalı.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
pala olarak bunu kast ettim kesmiyor kama gibi athame olarak kulanamaz miyim?

İlk bi 9 yasinda alinmisti bende hatira olarak resmink cekmistim simdi buldum fotoyu aradan yillar gecti kullanilmiyo athame olmaz mi

Keira

Moderator
internet sağlayıcınıza athame yazarsanız görsellerden edinmeniz gerekeni bulursunuz. Bundan athame olmaz. Athame iki uçlu keskin olmayan bir bıçak türüdür.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Konuyla ilgili Jason Mankey'in mayıs 2006daki yazısını okumanızı tavsiye ediyorum.Kendisi 20 yıllık bir pagan rahiptir. Yazısında Gardnerian ekolünden günümüze Athamenin gelişim ve değişimini,kendi ve ailesinin kullandığı Athameleri görselleriyle vermiş.

ASlında hangi ekolü takip etmek istiyorsanız ona uyum sağlamaya çalışın. Gerald Gardner Sadece "cadı bıçağı" tanımını yaparken sonrasından onu izleyenler Athamenin standartlarını,nedenleriyle beraber açıklıyorlar.

Esas dikkat edilecek iki nokta var; 1- Sap kısmı mümkünse siyah değilse koyu renk olmalıdır.Bu hem olumlu hem olumsuz olabilir. Gelen enerjileri emen renk siyahtır,dolayısıyla sizden çıkan enerjiyi emeceği gibi size gelen enerjiyi de emecektir,ancak bunu elinizde tutup toplamanızı ve yönlendirmenizi sağlayacaktır.

2- Yukarıda yönlendirmenizi sağlayacaktır dediğimde, bir athame'nin bunu yapması için; eğimsiz,düz ve çift yüzününde bilenmiş ve kesik olmalıdır.Yani normal bıçak yahut görselde gösterdiğiniz bu geleneksel tabirleri bozar. Ha ama İsveç çakısı bile kullanan ve başarılı çalışmalar yapanlar da var. Ben de gelenekselciyimdir, çift yüzlü olmasının mantığı doğrultup çalıştığınızda enerjiyi sağ vesol ya da yukarı ve aşağı eşit dağıtması ve böylece çemberi her yönde oluşturabilmesidir.

şöyle de düşünebilirsiniz; hani şifa, insiyasyon vb çalışmalarda, uzanın,eller ve ayaklar açık ve yere paralel olmalıdır...deriz ya,işte mantık aynıdır, orada da vücuttaki enerji akışını homojen olarak dağıtmak ve heryere ulaşabilmek vardır bir ritüel bıçağında da.

sevgiler

AronArcher

Banlı Kullanıcı

Şunu buldum bir sitede bu olur mu o sapını ben siyaha boyarım :D

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Athame'nin altardaki rolü farklıdır asanın rolü farklıdır. Athame zor bulunuyor diye yerine asa kullanılması doğru bir çalışma şekli değildir. Yanlış yönlendirmelere bağlı ilerlemiş bir yanlış inançtır. Benim inanç sistemime göre athame iki ucu keskin olma gereği yok. Benim için tek ucu keskin ama benim için manevi değeri olan bir athame yeterli olur altarım için. Bana göre de doğru olanı da manevi değeri olmayan sırf iki ucu keskin ve athameye uygun diye manevi değeri nötr olan bir malzemeyi kullanmayı ben tercih etmem. Taktir sizindir. Sevgi ve Işıkla...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir tavsiyem olucak,bıçak forumları var internette bıçak yapanların bir araya geldiği bir platforum orada bir talepte bulunsanız size yaparlar diye düşünüyorum,böyle internetten arayarak bulunucak gibi görünmüyor pek

AronArcher

Banlı Kullanıcı
buldum bulamasınada ben bu konuda yule ye katılıyorum manevi değeri bence daha önemli :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu arada belirtmeyi unuttum. Athame altardaki hava elementini temsil eder. Asa ise ateş elementini temsil eder. Aslında temelde athame yerine asa kullanılması tamamen yanlıştır. Elementleri ve wiccanların kullandığı altar ürünlerini öğrenmek zor değil. Yapacağınız birkaç küçük araştırma ile bunları rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunu da tekrar hatırlatayım dedim. Sevgi ve Işıkla...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Yarın o mağazaya gidip aldığım bıçağı iade edip internette gördüğüm athameyi alacağım resmini paylaşmıştım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...