açık öğretimden òrgun egitime gecis nasil oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Katy

Kayıtlı Üye
açık öğretimden òrgun egitime gecis nasil oluyor. Aslinda kendim icin degil kardesim icin. Liseye ilk baslarken acik ogretim okuyordu yani daha once kalmamisti liseye yeni gectginde baska bi egitim icn acktan okumak istedi.yani lise 1'i aciktan okudi ve bazi derslerden kaldigi icin sinif tekrari gbi bisey oldu iste hernyse Simdi bu sene normal okula gitmek istiyor örgun egitime gecis yani arastrdk nasl plur diye dilekce vermenz feln gerekiyor dediler verdik snra biz sizi ararz dediler aradlar gittik bu seferde sistem kabul etmiyor felan dediler ne yapcagmizi bilmiyom artik ondan bunun hakknda bilgisi olan varsa acil anlatabilirmisinz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Pek buraya uygun değil konu. Eğitim forumlarından birinde daha iyi cevap alırsınız. Acil demişsiniz ya o bakımdan.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden en az 80 olması gerekiyor. Ya da öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması şartı aranıyor.
;)

ederlezi

Kayıtlı Üye
Lise ise olmaz. Zira sinif yok puan ile bitiyor okul. Üniversite ise de olmaz. Ayrıca sinava girmesi gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...