3. göz nasıl açılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baysal01

Kayıtlı Üye
Soru başlıkda olduğu gibi. 3. göz nasıl açılır arkadaşlar.

sfcccenk

Banlı Kullanıcı
Bence de nasıl açılır? Ya, şey bir de meditasyonla falan demeyin. Hepsini uyguladım. Meret açılmıyor. Bir de dinim İslam ona göre bir dua falan.

baysal01

Kayıtlı Üye
Bence de nasıl açılır? Ya, şey bir de meditasyonla falan demeyin. Hepsini uyguladım. Meret açılmıyor. Bir de dinim İslam ona göre bir dua falan.

Bencede kardeş şu yoga meditasyon filan o ayakları geçmek lazım bu konuda. Psişik yetenekden bahsetmiyoruz sonuçta. Birazda dini bir mesele.

67890

Banlı Kullanıcı
dinle alakası yok arkadaşlar evrensel bir durm bu

asterix

Kayıtlı Üye
3. gözü açmak için fiziksel iki gözünü kısa sürelerle 5 dk gibi alında iki kaş ortasındaki ajna çakraya odakla yani şaşı bakıyorsun,ayrıca bu çakradan çivit renkli bir enerji girip çıktığını imajine et,ayrıca bu bölgeyi parmaklarınla arasıra ovala basınç yap,bu bölgede bir ağrı basınç vs algılayabilrsin kendiliğnden zaman zaman bu 6. çakra çalışmasından önce altında kalan 5 çakranında açık ve dengeli olması lazım,yoksa sıkıntılar yaşayabilrsin,bu çakran açılmaya başladığında duyu ötesi algılaraın artacak,geçmiş yaşamlarına ait duyguları hissedebilrsin ,rahatsız edici olabilir.

sfcccenk

Banlı Kullanıcı
Sn. Asterix, kusura bakmayın lakin yazdıklarınızdan bir gıdım anlamadım. Lütfen daha öz yazar mısınız?

Elbette dinle alakası yok! Fakat, bazı uygulamalar vardır. O uygulamalar dinim tarafından haram kılınmış uygulamalardır. Sanırım gerekli cevabı verdim. İyi akşamlar.

67890

Banlı Kullanıcı
iyide haramları kim belirliyorki.yada haram nedir.özgür olmaz kendini kısıtlarsan zaten başarılı olamazsın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu nasıl bir ilim ilim isterken kullanılan üsluptur arkadaşlar.

1. üçüncü göz açılması diye bir şey yoktur.. 3. göz, 6. çalışmamızdır ve zaten açıktır. Sadece ölümlerin çakraları kapalıdır. Eğer bu çakranın verdiği özellikler size yoksa, çakra dengesiz demektir. Bu çakranın dengelenmesi gerekir.

2. 6. çakra tamamen süprtil enerjilerle yönetilir. Bu nedenle eril çalışmalar bir işe yaramaz. Derin düşünme hali yani meditasyon gerekir. Prana vidya nefes egzersiz sistemini uygulamak gerekir.

3. Bu çakra suçluluk duygusu nedenle dengesizleşir. Affetmediğiniz her şey bu çakraya zarar verir. Önce kendimizden başlayarak suçluluk duygusundan sıyrılmalı ve affetmeyi içsel olarak öğrenmemiz gerekir.

4. Bu çakra için yapılacak tüm çalışmalar her hangi bir din ile ilgisi yoktur. Bu yüzden neye inanıp inanmadığınızın bir önemi de yoktur.

5. Bir çakkra tek başına dengeye kavuşmasının bir önemi yoktur. Tüm çakralar dengelenmeli ve prana borusu hareketlendirebilmelidir.

6. Tüm çalışmalar düzenli olarak yapılmalıdır yoksa bir işe yaramaz.

sfcccenk

Banlı Kullanıcı
Sn. Urum verdiğiniz cevap için çok ama çok teşekkür ederim. Amma ve lakin bu nefes meditasyonu vb. meditasyonları nasıl daha güzel yapabiliriz. Ben kendi kendime yapıyordum eskiden; ''yaptığım bu hareket şuramı iyileştirsin'' gibi deli saçması şeylerdi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu konuda sitemizde büyük bir bölüm var zaten, sitemiz dışında da bu konuda yazılmış kitaplar, videolar var. Okuyun , izleyin, uygulayın. Gerekirse 5 sene uğraşın. Unutmayın ilim kolay elde edilen bir şey değildir. duygusal arınmalar olmadan bu yolda ilerleyemezsiniz.

AJA

Elit Üye
Bu duygsal tıkanıklıklar her yerde önümüze çıkıyor.Hastalıktan tutun bir çok konuda sorun ..Duygusal arınmayı öğrenmemiz gerekiyor ki bu bir çok kapıyı bize açıcak.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
1- dini bişey demişsin.arkadaşa katılıyorum dinle bi alakası yok.Evrensel bişey.
2- Meditasyonla, yogayla olmuyo demişsin.kimbilir ne kadar kısa sürdü yaptığın çalışmalar ki sabır gösteremediğin belli... bu etkinliklerde başarı öyle pat diye gelmez.Sabır çok önemli ve tabi ki; olmazsa olmaz meditasyon şart.Bununla başlayıp farkındalığını belli bi seviyeye getirmeli daha sonra çalışmalara başlamalısın.Seninkisi tarlayı sürmeden tohum ekmeyi istemek gibi bişey.

baysal01

Kayıtlı Üye
Anlıyorum sağolun yorum yaptığınız için. Bana kaynak atabilecek olan var mı ?

AğLan

Kayıtlı Üye
ben dinle alakası olmadığına katılmıyorum bu çalışmalarlada açanlar vardır ama peygamberimiz olsun evliyalar olsun meditasyonmu yapıyordu arkadaşlar 3 göz kalp gözleri onların hepsinde açıktı doğuştan gelen Rabbimizin verdiği özellikte insanlarda var direk açık hiç çalışma yapmadan dini farklı olan insanlarda evrenin hediyesi olarak nitelendire bilirler ama beinm dinime göre Rabbim tarafından verilen özellik dier çalışmalar 5sene bence çok kısa bi süre yeterli olucak bi süre deil en az 10 15sene belki daha fazla belkide hiç açılmaz bazı insanlarda insanın yatkınlığına bağlı burda konuşan arkadaşlar yok meditasyon fln sakın demeyinde uğraşıyorum bişey olmuyorda :D ertesi günü olcak sanıyor arkadaşlar böle olanlara zaten Rabbimiz uygun görmediği için hiç vermez böle bi yetenek böle bieşy kazanamazlar zaten iyi günler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Meditasyon derin düşünme demektir. Geniş anlamı ise düşünceleri kendi içine döndürerek sessiz bir şuur hali yaşama farkındalık haline ulaşmadır. Evet yapıyorlardı. Hakkıyla yapıldığında namazda, dua da bir meditasyondur.

67890

Banlı Kullanıcı
bütün ibadet rütüelleri tanrıya ulaşmak onunla bağlantıya geçmek için birer araçtır amaç değildir.
3.gözün açık olması sadece birşey görmek varlıkları vs psişik şeyler yaşamakta değildir
kalp çakranız açıksa çalışır durumdaysa sevgi affetme hoşgörü insan ayrımı yapmama gibi konularda gelişmişseniz
gönül gözünüz zaten açıktır.bunların paralelinde kendiliğindende bir bakmışsınız psişik şeylerde ortaya çıkmış olur.

67890

Banlı Kullanıcı
hepimizin bildiği gibi çakralarımızın kendine ait renkleri var.
negatif durumlarda çakralarımızın rengi soluktur.kapalı veya az çalışıyor haldedir.
gönül gözümüzün açılması için kalp çakramızı çalıştıralım.
yapacağımız ilk şey ilk önce eğer görebiliyorsak kök çakradan başlayarak 7 ana çakramızı açalım.hepsini soluksa canlı renk yapalım.

daha sonra kalbe geçebiliriz.birkaç rengi olsada ben zümrüt yeşilini tercih ediyorum.
kalbiniçi zümrüt yeşili olsun ve yayılarak bütün bedeni sarsın auramız yeşil olacaktır.
içinizden geldiği kadar kendinize süre verin ister bir kaç gün ister bir kaç hafta böyle dolaşın.
bu arada sevgi şefkat mehamet bütün pozitif duyguları hissedelim.
imgeleme yapmakta faydalı olacaktır.aurası yemyeşil ağaçların çimenlerin gökyüzünün olduğu bir bahçede olduğumuzu imgeleyebiliriz.
zaman zaman bu renkle şifada gönderebilirsiniz.ama şifa göndereceğiniz kişinin izni olmalıdır.şifa göndereceğiniz kişinin
ellerini tuttuğunuzu hayal edin sizin yeşil auranızdan; onun ellerinden başlayarak yavaş yavaş bu renk kişinin bütün bedenini aurasını sarsın.
eğer gitmiyorsa izni yoktur demektir bırakın.
eğer gidiyorsa izni vardır gönderebilirsiniz.
şifadan sonra şifa gönderdiğiniz kişide bazı ağrılar ortaya çıkabilir.eğer çıkıyorsa ağrının olduğu yerde bir rahatsızlığı var demektir.

bütün bu çalışmalarla alnınızın ortasında bir ağrı ortaya çıkabilir bu 3. gözünüzün açıldığına işarettir.
bu arada uyarayım epifiz bezi kistleri oluşabilir bunlar büyüyebilir.

bunlar oturduktan bu çalışmaları yaptıktan belli bir zaman sonra içsel olarak başka renge geçme isteği doğar.
4.çakradan sonraki bütün pozitif renkleri içinizden hangisi geliyorsa o deneyimleyebilirsiniz canlı ve parlak olmaları şartıyle lila pembe altın mor mavi vs
auranızı bu renklerden yapabilirsiniz
(sarı turuncu kırmızı kahverengi gri siyah bunları seçmeyin)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...