neler olacak

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
iki gündür çok yoğun olarak haberci rüya görüyorum. rüyamı uzun uzun buraya anlatsam sanırım sayfalar sürer o yüzden önemli bölülerini anlatacağım rüya analizi yapabilenlerle biraz tatışalım bakalım neler olacak.

ankarada evimdeyim. bakondan dışarı çıkıyoruz. sevgilim balkonda üzerine leopar desenli ince ve küçük bir batteniye almış . bakonda tahtalar kırık sandalyeler var. ay ışığı ile aydınlkanmış durumda balkon sanki beyaz bir ışık yanıyormuşcasına aydınlık. cenin pozizyonunda uyuyor. balkonda demir parmalıklar var. ben göz yüzünü seyrediyorum. çok uzakta olmayan 10dan fazla uçak var. bazıları benim bulunduğum yeri geçmiş hava alanına iniş poziyonundalar.( hava alanına yakın bir yerdeyim) bazılar gelmeye deavm ediyor uzakta 5 tanesi ise çok yazın durumda. biri aniden düşmeye başlıyor. düşerkende patlıyor. bir anda çığlıklar ateşler yükselmeye başlıyor. evime 10 bina kadar aşağıda telekom binasına düşüyor. sonra bu yakın olan ve geriye kalan 4 taneside sırayla patlamaya ve düşmeye başlıyor.

ben sevgilimi uyandırmaya çalışıyorum. kalk bak neler oluyor duymuyormusun sesi diyorum. uyanıyor ben gidiyorum diyorum nereye gidiyorsun demesine fırsat vermeden evden çıkıyorum. dışarı perişan durumda savaş alanına dönmüş heryer yıkık dökük alevler çığlıklar yükseliyor ama etrafta tek bir insan yok. iyice yaklaşınca ordu mensubu kişilere benzeyen ama başka görevi varmış gibi adamlar ağır iş makineleri ile etrafı toplamaya çalışıyor. içlerinden biri sanırım şef yada komutan mikrofon ile bağırıyor yapması gerekleri. başkanın kızı yer altında kalmış çıraın onu diyor ama dikkat edin çökmesin diye sesleniyor.

dahada yaklaşıyorum. nehir ve şalele görüyorum ilerdede beyaz yuvarlak yapılar dikkatlice bakıyorum istanbul burası. nehire ve şelaleye dikkatli bakınca kan nehri olduğunu görüyorum. nehirden bir köpek bir sansar kan içiyor. kızı bulmak için. aşağıya iniyorum. metro hattı gibi tünerlerle karşılaşıyorum. kız yok ama şehirdeki insanlar oraya sığınmışlar üstleri başları pis ve açlar. tünelde ilerliyorum. istanbulda sahil kenarına çıkmam lazım. o beyaz yuvarlak yapılara bakmak için istanbulda daha önce görmediğim için onlarla ilgili önemli bişey var diyorum kendimce. tünelde merto gibi işaretler var nereye nbasıl çıkılıcağını anlatıyor. sonunda dışarı çıkıyorum. bunlar ne diye düşünürken iki yaşlı çift yapıları konuşuyor. ne güzel yapmışlar sanki deniz üstünde kızılayın yeri olacakmış burası diyorlar. bakıyorum denizde değil karada ve içi boş yeni yapılan bir yermiş burası. mirofondan konuşan komutan yada şefi duymaya devam ediyorum. sarayı yıkacaklar başkanı almamız almamız lazım diyorlar. aklıma geliyor prens mi ne gelecekti türkiyeye diyorum o olsa gerek. kore yada oradan bir adam (böyle bir bilgiye sahip değilim rüyamda geliyor aklıma yoksa ne okudum ne duydum) saraya gitmeye çalışıyorum. uyandırılıyorum.

uyanınca türkiyede nerde sray var diye düşünüyorum aklıma dolma bahçe geliyor.
rüya bukadar hadi bakalım neler diyeceksiniz

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Hayırlara vesile olsun diyerek başlıyorum sevgili Urum.

Uçaklar gündeme bomba gibi düşen haberleri(ki zaten birinin bile duyulduğunda bomba etkisi yapacağını iletişimin simgesi konumunda olan telekom binası sembolü ile anlıyorum),kız çocuğu ise;halkımız tarafından emin olunmamakla birlikte-hükümetçe gizli kapaklı halledilen ve el altından da halka duyurulan bir konuyla ilgili alınan bir haberi bildirir.Kız çocuğu daima kızgın haberdir.Halk duyduğu bu habere tepki gösterecek anlaşılan.Ben bu kızgın haberin Ergenekon davasıyla ilgili olduğunu düşündüm,çünkü hem bu dava normalde de birşeylerin altına sıkışmış,hem yeraltında tünellerde ilerliyorsunuz,hem de kızı arıyor ama bulamıyorsunuz.Şu an gündemdeki olay da bu konumda bence.

Köpek ve sansarın kan nehrinden su içmesine gelince,kan görüldüğünde aslında rüya bozulur denilir.Oysa bence bu kısım sizin rüyanızın en anlamlı bölümlerinden birisi.Köpek gerçek dostu,sansar ise dost görünen ama hile yapan düşmanı simgeliyor.Dolayısıyla ben bunu,tepemizdeki insanların sürekli olarak aslında bizim düşmanımız olan insanlarla kollektif çalışmalara girip insanımıza kan kusturduğunun açık sembolü olarak yorumluyorum.

Rüyadaki tek iyi şeyse;askerler.Bunlar iyi haberdir.Silah gördüyseniz eğer askerlerin elinde,bu tez gelen haberdir.
Diğer detaylar ise,sevgilinizin kişiliği mesela leopar desenli giysi ile gösterilmiş,duyduğu konulardaki yaklaşımı vs.
Haber duyulduğunda çok kişi bu haberden etkilenecek ve yaralılar,yıkıntılar bunu sembolize ediyor.
Başka bir ülke başkanının gelmesiyle ilgili birşey diyemiyorum çünkü ben haberleri canım aşırı sıkıldığı için artık takip etmiyorum bu ülkede :( Saray olarak söylediğiniz Dolmabahçe doğru olabilir ve gelen ülke başkanına bir suikast girişimi olabilir.Saray kelimesinin sembol ettiği yer Çankaya Köşkü de olabilir.
Velhasıl;

Hakkımızda hayırlısı olsun,Allah ülkemizi ve insanlarımızı korusun.

jeker_1986

Kayıtlı Üye
bende buraya etkisinde kaldığım bi rüyayı anlatsam yorum yaparmısınız ?

Pantea

Kayıtlı Üye
bende buraya etkisinde kaldığım bi rüyayı anlatsam yorum yaparmısınız ?
Hayir ,etkisinde kaldiginiz ruyalari psikanaliz bolumune kendi nikinizle bir baslik acarak ekleyin daha onceden actiginiz bir baslik varsa oraya ekleyin haberci ise ben bu bolume tasirim .