Horbiger öğretisi

Kar

Elit Üye
HORBIGER” ÖĞRETİSİ
horbiger.jpg
Nazizm’in, aydınlara karşı olduğu, kitapları yaktığı herkesçe bilinir; ancak nasıl bir Dünya görüşüne sahip oldukları pek bilinmez. Nazizm’in Dünya görüşü, “Hans Horbiger”in (1860-1931), “Wel Welteislehre” (Ebedi Buz Öğretisi) adıyla bilinen teorisine dayanmaktaydı (K113, K163).
Tüm bilimsel kavramlara karşı çıkan bu teoride, “Evrenin bütün geçmişi, Güneş sisteminin oluşumu ve gelecekte olacak değişimleri”, eski kehanetlere, mitoslara ve efsanelere dayanılarak açıklanmakta ve “Geçmişte çok büyük uygarlıkların ve Tanrı-insanların” olduğu ve bir gün bizim de onlara dönüşeceğimiz ileri sürülmekteydi. Horbiger’in kozmogoni kuramına göre, “Ay, Dünya’nın ilk uydusu değildi. Dünya’nın çevresinde değişik uydular dönmüş ve bu uyduların Dünya’ya düşmesiyle jeolojik çağlar değişime uğramıştı. Çünkü, Ay, Dünya’nın çevresinde giderek Dünya’ya yaklaşan spiral bir yörünge çizmekteydi. Ay’ın yeryüzüne yaklaşmasıyla yerçekiminin dengesi bozulmakta ve bu nedenle, bu dönemlerdeki organizmalar olağanüstü büyümekteydiler. Birinci Zaman’ın sonundaki dev bitkiler ve İkinci Zaman’ın sonundaki dev yaratıklar buna örnekti. Üçüncü Zaman’da, Ay’ın Dünya’ya uzak olduğu dönemde insanlar türemiş ve bu ilk insanlar, İkinci Zaman’dan kalma devlerin yönetimi altında uygarlıklar kurmuşlardı. Üçüncü Zaman’ın sonunda, Ay’ın Dünya’ya düşmesiyle, devler çağı sona ermişti. Mitolojiye bütünüyle bağlı olan bu görüş, eski çağlara ait bir çok efsaneyi açıklamaktaydı. Ayrıca, Horbiger’e göre, içbükey bir Dünya’da yaşamaktaydık (D74, S69) ve yıldızlar birer buz yığınıydı. İnsanlığın tüm geçmişi, “buz ile ateş arasındaki savaşla” açıklanabilirdi. İnsanlık, sanıldığından da uzak bir yerden ve daha “yükseklerden” gelmişti ve bu yüzden, kaderi de çok yüksek olmalıydı. Hitler, bu kaderin gerçekleştirilmesi için Dünya’ya gelmişti.”
Hitler’i, Himmler’i ve milliyetçi sosyalizmin kuramcısı Alfred Rosenberg’i kendine inandıran Horbiger, bir kaç yıl içersinde, kendi görüşlerini içeren üç kalın eser, 40 kadar kitap ve yüzlerce broşür yayınlar. Bir taraftan da, “Dünya Olaylarının Anahtarı” adında yüksek tirajlı bir dergi çıkartır. Böylece, onbinlerce kişiyi bu yolla etkileyerek taraftar kazanır. Başlangıçta, resmi bilimin temsilcileri bu görüşlere karşı çıkarlar. Ancak, “Wel” akımı geniş bir kitleye yayılınca korkarak seslerini çıkartamazlar. Hitler’in iktidara gelmesinden sonra ise, bazı tanınmış bilginler, örneğin rontgen ile birlikte x ışınlarını bulmuş olan ünlü bilim adamı Lenard, fizikçi Oberth ve spektroskopi araştırmaları ile Dünya’ca ünlü Stark ve diğer bazı bilginler zamanla bu görüşleri benimsemişlerdir.
Horbiger Öğretisi konusunda daha ayrıntılı bilgi, L. Pauwels - J. Bergier ikilisinin 1973 yılında yazdıkları “Le Matin des Magiciens” (Büyücülerin Sabahı) kitabından (K113) elde edilebilir. Bu kitap, Türkiye’de, 1973 yılında, “Evrenin Sahipleri” adıyla yayınlanmıştır (K113).
Aslında, Horbiger Öğretisi pek yabana atılacak bir görüş değildir. Savaştan sonra, 1953 yılında yapılan bir araştırma, Almanya, ingiltere ve ABD’de bu görüşe taraftar bir milyondan fazla kişinin bulunduğunu göstermiştir. 1952’de, Elmar Brugg adlı bir Alman yazar, Horbiger’in, XX. yüzyılın Kopernik’i olduğunu ileri sürmüş ve “Ebedi Buz Kuramı sadece bilimsel bir teori değil, evren ile tüm Dünya arasındaki sonsuz bağlantıların bir açıklamasıdır” demiştir.
İngiliz H. S. Bellamy, uzun süredir, “İlk üç Ay’ın Dünya’ya düştüğü; jeolojik zamanların buna göre oluştuğu ve İkinci ve Üçüncü Zaman devlerinin varlığını kabul eden bir antropolojinin bilimselliğinin kabulü” yönünde çaba sarfetmektedir. Bu, aynen Horbiger Öğretisi’dir.
Savaş sırasında V2 roketlerinin kullanımının, Nazi şeflerince geciktirildiği bilinmektedir (S89). Uzaktan güdümlü silah denemelerinin yapıldığı Peenemün’de, General Walter Dornberger, bu denemeleri, raporların Horbiger’ci kozmogoni bilimcilerince incelenmesi amacıyla durdurmaktaydı. Uzayda, “Ebedi Buz”un nasıl tepki göstereceği ve bu denemelerin bir felakete yol açıp, açmayacağı merak ediliyordu. Bu çalışmalar, başladıktan bir süre sonra tekrar ertelenir. Çünkü, Hitler, “V2’lerin başarılı olamayacağını”, ya da “Gökyüzünün öç alacağını” rüyasında görmüştür. Bu rüya. özel bir kendinden geçme halindeyken görüldüğü için, yöneticilerin gözünde, teknisyenlerden daha çok önem kazanmıştır. Bilimcilerin kaynağı Almanya’da, Hitler’in inandığı “Büyük Ruh”, onu etkileyen en büyük güçtür.
internet

Sydonay

Kayıtlı Üye
İş
EÄŸitimci
Paylaşımınız için teşekkür ediyorum öncelikle Sayın Kar.

Son zamanlarda çok fazla değinilmeyen kadim bilgelik dostu bir insanı hatırlamama yardımcı oldu paylaşımınız.

Hans Hörbiger Turan-Aryan kökenli bir Avusturyalıdır. Güzel Bavyera’ya komşu bir kasabada dünyaya gelmiştir. Ve bir çok köklü Bavyeralı gibi kendisi de taş ustalarının yanında eğitilerek bir Mühendis olmuştur. Ve kendisi bir çok buluşa imza atarak adını ve anılarını yaşamakta olan ve yaşayacak ustaların akıllarına kazımıştır.

Kendisi küçük yaşlarından itibaren köklerinin çağrısını hissetmiş ve araştırmaları, okumaları köklerine yolculuk niteliğinde olmuştur. Bu yolculuk neticesinde hem Germen-Viking (İskandinav), hem de Hun-Türk mitolojileri hakkında derin bilgiler edinmiştir.

Kendileri, Turan-Aryan köklerini taşıyan bir birey olarak kanının geldiği köklü kavimlerle gurur duymuş ve iki kavmin de miraslarındaki sembolizmi kavramayı başarmıştır.

Paul ve Attila isimli iki oğula sahiptir.

Tarihte sarsılmaz bir yeri ona kazandıran Welteislehre’yi 1890’lı yıllarda gördüğü bir vizyon sonucunda netleştirmiş ve bugün bildiğimiz hali teoriye kazandırmıştır. Kendisinin anlatımıyla gerçekler, onu vizyonlar ve rüyalar yoluyla aydınlatmıştır.

Evrim, değişim, dönüşüm ve üstün varlıklar olmaya giden yolda onun katkıları hiçbir zaman unutulmayacak bir yer edinmiştir.

Welteislehre oldukça gelişkin bir öğretidir. Güzel duygular içerisinde ve hazırlıksız olarak yazdığım bu teşekkürde Welteislehre’nin ayrıntılarından bahsetmem doğru olmaz. Çünkü onun üzerine yazarken daha özenli olmam gerekir diye düşünüyorum. Ancak zamanım olursa “Welteislehre” hakkında bir yazı kaleme alıp Gizli Mabet sakinleriyle paylaşmak isterim.

Teşekkür ediyor ve emeğinize sağlık olsun diyorum.

Saygılar.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bu siyah yazı neyin nesidir? Okuyabiliyor musunuz kendi yazdığınızı? Lütfen standart yazı tipi ve rengini kullanınız, bir daha uyarmayacağım!

Sydonay

Kayıtlı Üye
İş
EÄŸitimci
Yeşil Çingene, bilinçli olarak yaptığım bir şey değildi siyah yazı rengi kullanmak. Forumun cevap kısmında yazarken zorlandığım için Ms Word uygulamasında yazdım yanıtı ve sonuç olarak ortaya okunamaz bir yazı çıktı. Daha sonra ise yazıyı düzenlemek için kullanabileceğim kısmı bulamadım. Sert bir üslupla yapılmış uyarınızı okumadan önce ise durumu nasıl çözebilirim diye foruma bakmaktaydım. Teknolojiyle aram çok iyi değil ne yazık ki ve eğer varsa iletimi düzenleme işine yarayan butonu halen bulabilmiş değilim. Kusura bakmayın. Ancak sert üslubunuzun çok hoşuma gittiğini de söyleyemem.

Saygılar.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Toplam 26 mesaj yazmışsınız, bunun böyle olacağını bilmiyor olamazsınız. Üslubumu tartışacak değilim zira kurallarımız var, okuyunuz. Maalesef bizim de hoşmuza gitmiyor her mesajı düzenlemek. İyi forumlar.

ahmet255

Kayıtlı Üye
SyDolunay Welteislehre ögretisi ile ilgi yaazınızı forum sakinleri olarak merakla bekliyoruz şimdiden teşşekürler.

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
benimde klavyemde turkce harfler yok. yeni delhi den katildim ben. turkum. ama burda dogup buyudum turkcem iyi sayilir. cok turkce kitap okuyorum. yazilarim boyle olursa kusura bakmayin Yesilcingene editor oldugunuzdan size bildirmek istiyorum.

bu dusunen insanin arastirsaniz bu kitaplar burda var. ama siz anlamazsiniz bu dilden saniyorum. hinducedir. Ustad iqbal bunlari buraya da okumak icin tasimistir ve bir kisimini gizlice cogaltmislardir baska kotu niyetli kisiler.

Benim bi inanisim yok isevi musevi veya muhammedi gibi dinlere bagli degilim hic bi dine bagli degilim ateist de degilim. bana gore herkes buraya gokten gelmistir ve bir gonderici vardir gonderici bizi tek tek geri alacaktir sonrada tumunu birlestirip hepimizin Yaraticisinin huzurunda birlestirip tek beden yapacak ve tek bir vucud olacak diye inanirim ruhu veren geri alacaktir. kitaplara da inanirim hepsi gercektir. bunu yadirgayabilirsiniz ama ben her insana guvenir inanirim herkes kendine gelene inanir. bu yuzden kim ne kitap istese yardim ederim. cunku bende burda sizin yazdiklariniz bircok seyden ogreti cikiriyorum kendime hersey karsilikli olamalidir dunyada. Sevgi ve baris icin.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederiz, duyarlı ve dikkatli üyelerimizin olması bizim için önemlidir. Hoşgeldiniz :)