Deniz Altındaki Piramit

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Japonya'’da, Yonaguni'’de denizin derinliklerinde bulunan ve “insan yapisi” oldugu izlenimi veren tapinak benzeri binalar acaba Prof. Hernandez’in temasi sirasinda anlatilan kitalari ayrilmasi ve hareketi ile Atlantisin bugünkü noktasindan uzaklasmis yine Atlantislilere ait bir baska dev piramitmi? Belkide piramitleri insa edenler Atlantislilerdi, kimbilir.

1985 yilinda Japonya’nin Okinawa Adasi yakinlarindaki Yonaguni’nin açiklarinda dalis yapan bir balikadam, hiç beklemedigi bir görüntüyle karsilasti. Suyun metrelerce altinda, dipte, derinlere dogru alçalan basamaklariyla garip bir antik kalinti uzaniyordu önünde. ilkin göz yanilmasi sandi, basamaklara yaklasip inceledi, yapinin çevresini dolastikça saskinligi daha da artti. Bilinmez bir zamandan beri suyun altinda yattigi belli olan bu basamakli yapi, düzenli kivrimlara, son derece hassas açilara sahipti. Balikadam, sudan çikar çikmaz bildigi her yere bu bulusunu haber verdi. Yonaguni sularinin dibindeki bu esrarengiz yapinin sirri henüz tam olarak çözülebilmis degil. Ama seksenlerden bu yana dalis yapanlarin oldugu kadar, jeologlarin ve arkeologlarin da ilgi odagi.
Japonya da, Okinawa ve dolaylarinda, zaman zaman 3000 yillik kalintilara rastlaniyor. Ama suyun altinda bulunan ve yapisi itibariyla bir “basamakli piramit” izlenimi veren buluntunun ne zaman kimler tarafinan yapilmis olabilecegi üzerine kimsenin fikri yok. Aslina bakilacak olursa, bu yapinin “insan yapisi” oldugu da simdiye dek resmen kabul edilmis degil. isin içinden çikamayan arkeologlar ve ortodoks jeologlar, bu dümdüz basamaklarin dogal etkilerle olusmus olabilecegini belirtiyorlar, ama hiç de inandirici degiller. Yonaguni’deki gibi düzgün, sasirtici derecede simetrik ve insan yapisi izlenimi veren bir bulguya Bimini hariç hiçbir yerde rastlanmadi. Sfenks üzerinde çalismalar yapan Boston Üniversitesi’nden Dr Robert Schoch ile John Anthony West de çalismalara katildi. Dr Schoch, ilk dalista uzun uzun Yonaguni kalintilarini inceledi ve görüsünü net bir biçimde açikladi: “Bu kayaliklar kesinlikle insan yapisi ve tahmin edebilecegimizden çok çok daha eski. Asagi yukari, 10000 yillik!” Biminideki kalintilarinda en az 10000 yillik oldugu düsünülüyor. Rastlantimi sizce?
Ayni yorumu, John Anthony West ve Japon uzman jeologlar da yaptilar. Dümdüz, doksan derecelik açilarla inen basamaklarin yani sira, kösegenlerde oyulmus düzgün ve orantili hendekler, dört ayri yerdeki sütun yerlestirme yuvalari, bu yapinin kesinlikle bir antik kalinti, bilinmeyen bir dönemden kalma “basamakli piramit” oldugunu gösteriyordu.
Schoch’un düsüncesiyle birlestirildiginde, Japon sularinin dibinde yatan bu çok eski ve bilinmez mimarlarin eseri yapi, i.Ö 11000 dolaylarindaki buzul erimesi sonucu denizlerin yükselmesiyle derinlere inmis bir “yitik uygarlik kalintisi” izlenimi veriyor.
Yonagoni’deki arastirmalar yogunlasmis durumda. Eger çevrede insana ait bir medeniyet izi (yazi vs..) bulunabilirse gerçekten çok önemli bir bulus gerçeklesmis olacak. Belkide bulunacak seyler Bimini’deki kalintilarla örtüsecek ve Atlantis ve Atlantis’in dev pirtamitlerinden biri olabilecegi ortaya atilacak veya kayip kitalar olan efsanevi Mu ve Lemurya medeniyetleri belkide bulunmus olacak.
Sonuç dünya tarihi yeniden yazilmak durumunda kalinacak, “yaziyi ilk kullanan medeniyet Sümerdi” cümlesini tarih kitaplarimizdan çikarmak zorunda kalabiliriz.

yasemin

Kayıtlı Üye
Galiba piramitleri Atlantisliler yaptı. Son günlerde Atlantisliler ve Mu uygarlığı karşıma çok çıkıyor ve okuduğum kitaplara göre insanın aklı oraya gidiyor. Atatürk Mu uygarlığının araştırılmasına neden karar verdi ve ne oldu? Bunu çözemedim...

yasemin

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar zaman zaman "mistizm, ezotorik bilgiler ve din kültürünün bugüne gelişi " ile ilgili tarihsel fakat konularımızla ucundan kıyısından da ilgili bilgileri , kitapları sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçenlerde 3 kitap tanıtmak istediğimi söyledim ilkini yazdım ama diğer ikisini bilerek yazmadım. Burada ukalalık yapmak istemiyorum " hem de kesinlikle istemiyorum"
Ama bu bilgileri yıllarca merakla okuyarak topladım , kitaplara çok emek, zaman ve para verdim. Çoğu bilgi tesadüfi diyeceğimiz şekilde karşıma çıktı bu tesadüfler artınca " bunda da vardır bir hayır " dedim ve oturdum araştırdım. Herşeyi ezbere bilmem mümkün değil sizlere bir konu hakkında bilgi verecek isem tekrar oturur araştırırım çünkü hafızam beni yanıltabilir.
Eğer İlgileniyorsanız , bilgi birikimimi sizlerle paylaşmaktan onur duyarım. Öyle çok üst düzeyde tarih bilgim yok ama ilgim var. Bir konu açılır ve tartışılır sorular çıkar o sorulardan yola çıkılarak ve kaynaklar araştırılarak neler neler ortaya çıkar. Puzzle'ın parçaları birleşmek üzere evrende geziniyor biz bir tanesine kafa yorsak ne bileyim belki güzel bir şey yapmış oluruz.
Ama bunun için istemek gerekli yoksa ben yazarım ama sıkıcı gelebilir (ilgilenmeyene gerçekten Öntürkler, Beyaz Piramitler, Yahudilerin tarihçesi, incilden kur'andan konularla ilgili bilgiler, sebateyistler, yakın tarih, hukukun gelişimi vs. hepsi sıkıcı gelir kabul ediyorum) Bu nedenle de benim zamanım boşa gider ve durduk yerde bir arşiv oluşturmuş olurum. Bu arşiv oluşturmayı emeklililime saklıyorum da. İlgi varsa hepimiz bilgi sahibi olabiliriz. Sitedeki diğer konularla ilgili arşiv yapmaya çalışıyorum henüz dosya düzeyine getirememiş olsam da . Esenlikler dilerim.

daniel

Kayıtlı Üye
Basamakli piramitler erken donem Misir hanedanliginda ilk kez yapildi der tarihler.(imhotep donemi) Burada da ayni tip piramitlere rastlanmasi ilginc.

Fakat garip olan bu calismanin bicak gibi kesilmesi veya bir kisim gucler tarafindan kasitli olarak durdurulmasi.

acid

Kayıtlı Üye
Japonya'dad deniizn altındaki beyaz piramitlerle ilgili daha önce pek çok yerde haberlere, alıntılara rastladım. Bazı görüntülerde sunuldu buraya ait olduğu öne sürüelrek. Ancak farklı deneyimlerde aldıkları görülerde bu tarife uyan bir yapıdan bahseden insanlara rastladım. Anlattıkları fazlasıyla ilginç ve koşullar nedeniyle benim için inandırıcıydı. Açıkçası çok farklı teoriler üzerinde düşünmek zorunda kaldım. Konun güncellenmesi bu yapıların günümüzde hala kullalıyor olabileceği ihtimalini getirdi aklaıma.

asterix

Kayıtlı Üye
Atatürk Atlantiste yaşamış olabilir.Büyük kişilerin tarihte yine önemli şahsiyet olarak bir çok kez değişik zamanalarda doğduğuna inanıyorum.