Kader Mızrağı

XXIV

Kayıtlı Üye
Kader mızrağını elinde tutan kişi kaderin ve ruhlar dünyasına sahip olur-ANONİM

Kader mızrağı 2. dünya savaşından beri kayıptır-Anonim
Hz. isa çarmıha gerilmişken romalı askerler isa´nın yanına geldiklerinde,iclerinden Longinus adlı birisi, isa´nın hemen hemen ölmüs olduğunu diğerlerine göstermek icin mızrağını peygamberin böğrüne saplar.kader mızrağı vücudunun sol tarafını deldiğine inanılan mızrağan ismidir. yuhanna incilinde de mızraktan söz edilir.
"kader mızrağı" bu mızrağa mistik anlamlar yüklemek için birçok hikayede kullanılan isimdir. inanılışa göre kaderin mızrağına sahip olan kişi hiçbir savaşta yenilmez ve dünyaya hükmeder. traver ravenscroft 1973'te yayımlanan bestselleri the spear of destiny'de hitler'in ikinci dünya savaşını bu mızrağı ele geçirmek amacıyla başlattığını iddia eder. savaşın sonunda ise mızrak amerikan generali george patton'ın eline geçince (efsaneye göre mızrağı kaybetmek ölümle sonuçlanacaktır)amerikan askerleri mızrağı bulduktan yaklasık 6 dakika sonra hitler intihar eder.Kutsal mızrağı ele geciren amerika birkac ay sonra atom bombasını icat eder.Ve dünyaya egemen olur. Mızrak çoğu gizli tarikatın ve nazi almanyasının pesinde olduğu kutsal emanetlerin belki de en önemlisidir.

^ElleN^

Kayıtlı Üye
Hz. İsa nın sol tarafını deldi ise neden kutsal sayılsın ki ?:ban:

XXIV

Kayıtlı Üye

Çünkü mızrak isanın kanıyla anlam kazanıyor.Peygamberlerin kaldığı yerler, kullandığı esyalar, tırnakları, sacları , kanları vb. değerlidir.Bu değerle bütünlesen her madde anlam kazanır.

^ElleN^

Kayıtlı Üye
peki ya bu " mızrağa sahip olan savaş kaybetmez" dusuncesi İncil de falan geciyor mu yoksa bizim batıl diye adlandırdığımız inanclardan mı ?

XXIV

Kayıtlı Üye
peki ya bu " mızrağa sahip olan savaş kaybetmez" dusuncesi İncil de falan geciyor mu yoksa bizim batıl diye adlandırdığımız inanclardan mı ?

İkiside değil.Kader mızrağına sahip olan bütün kutsal roma imparatorları gittikleri önemli savaslarda mızrağıda yanlarında götürmüslerdir.Baslangıc tarihi 4 yy. kadar gider Büyük Constantine,Theodosius, Alaric, Charles Martel, Büyük Kral Charlemagne mızrak sayesinde bütün savasları kazanmıslardır.

^ElleN^

Kayıtlı Üye
Tesekkurler aradığım cevapları buldum =):)

auk__12

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler.Bunun gibi birşeyi Hellboyda duyduğumu sanıyorum

XXIV

Kayıtlı Üye
b-498683-rrr.jpg

DARKKING011

Kayıtlı Üye
evet constantin diye güzel bi film var biraz korku macera tarzında o filmede konu olmuştu

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Çünkü mızrak isanın kanıyla anlam kazanıyor.Peygamberlerin kaldığı yerler, kullandığı esyalar, tırnakları, sacları , kanları vb. değerlidir.Bu değerle bütünlesen her madde anlam kazanır.

bir yanlış bilgiye değinmek isterim... Hz İsa İslam inancına göre saklandığı mağaradan Allah katına yükseltilmiştir...

Hz İsa'nın yerini Allah inancı olmayan ve zamanının zülümcü roma askerlerine söyleyen kişi Hz İsa'nın yanına gider ve geri döner... Döndüğü vakit işte Hz İsa içerde der... Ama artık kişinin kendi sureti Allah'ın cezası ile Hz İsa'nın sıfatını alır...

Ve böylece aslında Hz İsa değil O'na benzetilen şahıs çarmıha gerilerek türlü işkencelere maruz kalır...

Ve inanmayan romalılarda bu tarihi devem ettirir... O yüzden bu kader mızrağı hikayesi tamamen hayal ürünü ve abartılarak anlam yüklenen değersiz bir objedir...

siberhaydut

Kayıtlı Üye
bir yanlış bilgiye değinmek isterim... Hz İsa İslam inancına göre saklandığı mağaradan Allah katına yükseltilmiştir...

Hz İsa'nın yerini Allah inancı olmayan ve zamanının zülümcü roma askerlerine söyleyen kişi Hz İsa'nın yanına gider ve geri döner... Döndüğü vakit işte Hz İsa içerde der... Ama artık kişinin kendi sureti Allah'ın cezası ile Hz İsa'nın sıfatını alır...

Ve böylece aslında Hz İsa değil O'na benzetilen şahıs çarmıha gerilerek türlü işkencelere maruz kalır...

Ve inanmayan romalılarda bu tarihi devem ettirir... O yüzden bu kader mızrağı hikayesi tamamen hayal ürünü ve abartılarak anlam yüklenen değersiz bir objedir...
aynen arkadaşa katılıyorumm hz.ölmedi kanınıda göremediler yani mızrak ır kasedir hikaye sadece olaya biraz egsantriklik yayma düşünesi başka bi şey değil

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek

Neden-1.ustunde Tanrinin kani var ve bu da Tanrinin izni demektir...majilerde kullanilan kan demektir...
Neden-2.Allahin gonderdiyi bir koyun Hz.Ismail-in yerine kesildiyi gibi Hz.Isa da insanligin gunahlarinin aff edilmesi icin olup 3 gun sonra dirilmeliydi ve kan barisik demektir...hz.Isa bunlarin olacagini biliyordu...onun bugun saklanmasinin nedeni bu olayin olmus olmasinin kanitidir...muslumanligin zannettiyi gibi carmihtakinin isa olmadigi laflarin ustune kapak koymak icin...onun giysisi,mizrak falan DNA sonuclarini birlestirip sonuclar cikarila bilir...ama henuz kimse hic bir sey bilmiyor...Bilseydiler Dunya yalniz bir tek dinde olurdu...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Neden-1.ustunde Tanrinin kani var ve bu da Tanrinin izni demektir...majilerde kullanilan kan demektir...
Neden-2.Allahin gonderdiyi bir koyun Hz.Ismail-in yerine kesildiyi gibi Hz.Isa da insanligin gunahlarinin aff edilmesi icin olup 3 gun sonra dirilmeliydi ve kan barisik demektir...hz.Isa bunlarin olacagini biliyordu...onun bugun saklanmasinin nedeni bu olayin olmus olmasinin kanitidir...muslumanligin zannettiyi gibi carmihtakinin isa olmadigi laflarin ustune kapak koymak icin...onun giysisi,mizrak falan DNA sonuclarini birlestirip sonuclar cikarila bilir...ama henuz kimse hic bir sey bilmiyor...Bilseydiler Dunya yalniz bir tek dinde olurdu...

Ben burada sadece son cümlenizdeki fikrinizle ilgili birşey söylemek isterim; Bir kimsenin inancı ne olursa olsun,bir mucize görüp din değiştiriyorsa o gerçekten inanan biri değildir ki bu mucize kime neye ait olursa olsun.Yer ile gök birbirinden kopsa gene bütün dünya tek bir din altında buluşamaz.Çünkü inanç bireyseldir,kişinin anladığı kadardır.Kişi kalbine neyi yakın ve hayırlı görörse,hissederse gönlü oradadır.Eğer gördüğü mucizeyle yol değiştiriyorsa zaten bir inancın takipçisi değil sadece akıl erdiremediği büyük bir güç tarafından ölünce cezalandırılma korkusuyla hareket eden biridir.Bugün onu görür inanır yarın başka şey görüp benimser,garantici zihniyet.Bu insan Hıristiyan olsa ne olur budist olsa ne olur müslüman olsa ne olur?Benim gönlümü mucizeler değil içimdeki vicdan ve akıl terazisi yönlendirir.İçteki göz dıştaki gözlerimizden daha iyi görür bazen.Hepimiz tek din altında toplanamayız ancak hepimiz aynı yaratıcı güç altında toplanabiliriz,çünkü din yoldur sonuç "bir"dir.

Sevgiler,iyi forumlar

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Peki ya o kisi goz actigi aileden yediyi provokasyonlarla yasayip inandigini zann ediyorsa?5 kisi 1 olayi ayri ayri goruyorsa bu onlarin hepsinin hakli olmasini gosterirmi?hayir...cunki,gercek "1" dir...duyada cok din var,ama bunlardan sadece biri Gercekten Allaha goturen dindir...geri kalanlari ise seytana tapmak,siyaset,psikolojik.......... ve s. gibi nedenlerden dolayi yayilmistir....Eyer Allahin gercekten hristian dininde oldugunu oyrenseydin hala Musluman dininde kalirmiydiniz?ya da baska dinlerin acisindan bakalim...Ve bu yuzden de ben hangi dine inanicagimi bilmiyorum...Ama sunu biliyorum ki,su ana beni izleyen bir Rabbim var...nerde oldugunu bilmesem de onu hiss ede biliyorum...Ve bazi insanlar,pardon insan dedim...bu halimi gorup kendi hatalari ile alay ediyorlar...ama oysa ki,ben "O" nu kazna bilmek icin "O"nu terk ettim...belki de kaybettim,ama onu Cok seviyorum...Cok!!!...

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
İnsanoğlu ne kadar da meraklı bilinmeyenlere. Oysaki bilindik denilenlerde ne kadar da bilinmeyen saklı...