Zikir konusunda yardım

Overkebab

Kayıtlı Üye
Merhabalar bu ilimler konusunda yeni sayılırım bilen arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum. Bir kaç sorum olucak.
1- Çok fazla zikir çekmenin zararı olur mu ? (Geçen gece uyumakta çok zorlandım tam dalacakken sürekli şiddetli bir şekilde uyandım, korunma duası da yapıyorum ama.)

2-Birden fazla zikir çekmelimiyim sizce yoksa sadece bir zikire mu odaklanmalıyım?

3-Çektiğim zikiri kendi sesimle kayıt edip uyurken dinlemeyi düşündüm bir faydası ya da zararı olur mu ?

Cevaplarını için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 55028

Forumda buna benzer konular var.Aralarındaki en iyi sonuç :Allah denilerek zikir çekmenin zararı olmadığı.

Denuvo

Kayıtlı Üye
Sorun şurada diye biliyorum ALLAH ın isimlerini zikrettiğin zaman diğer varlıklar senin gücünden faydalanmaya geliyor ve korumasızsan musallat vb. olaylar yaşanabiliyor. O yüzden zikre başlamadan önce koruma yapman lazım.

DAİMON

Kayıtlı Üye
Bahsettiğin haller normal. Anormal bir uykusuzluk değil yatakta dönüp duruyorsun. Manevi alemde bünye alışık olmadıgını için oluyor da seninkinde abartılacak bir durum yoksa da sıçrayarak kalkman ve bir anda hiç zikirle alakan olmadıgı halde fazla çekiyor olman hayretbahş bir şey.
Bu garip gayretinin sebebini neye borçluyuz @Overkebab ?

Şöyle söyleyim :
İfrat-tefrit dengesi bozulunca zikir fayda yerine zarar vermeye başlar. Daha doğrusu ortada zarar veren yoktur, sadece zarar gören vardır. O da bilmediği yola bir başına çıkandan başkası değildir, yani sen.

Ben manevi alemde baglı bulunduğum mürşid i kamil olmadan evvel namaz tesbihatı haricinde oturup sayılı zikir çektigimi hatırlamam.
Manevi alemin de kendine has binbir çeşit masalı olur.
Yolda bunun kurdu, kuşu, derdi, tasası...
Mürşid, yolu bilen kişidir. Her şeyden önce bir mürşide intisab etmen gerekir. Yüksek sayılar ve devamlı çekilen zikirler bir başına yapılmamalı.

Yahut intisablıysan günlük zikirlerine (virdlerine) ekleme yapacaksan, sayıları abartmamaya özen göstermelisin. Sürekli çekmek istediklerin varsa da mürşide danışarak yapman en sağlıklı olanı.

Abartılmadığı ve bir şeyler takıntı haline getirilip rayından çıkarılmadığı sürece halis bir niyetle yapılan zikrin neden olağandışı yan etkileri olsun, mümkün değil yeryüzünde Allah a yakınlaştıran yegane ibadetlerden biriyken...
Yalnız denge ehli olmalısın ve kendinin farkında olmalısın.
Zikre başlarken ki niyetini halis bir kalple yapmalısın yani Allah rızası. Hüddam gibi şeylere niyet edip bir dünya zikir çekenler var inad sabır gayret maşallah, nasıl cüret ediyorlar, ben şaşıyorum açıkçası. Nitekim zikre odaklanamam, kaldı ki o zikirleri çekebilme gayretleri daha çok nazarımı celbediyor, normal değiller.
Doğrusu çeşit çeşit insan var. Belayı herkes kendisi çekiyor.

Musallatlı ve tesir gören kimselerde ise cinlerin keyfine ve kişinin haline göre garip şeyler olabilir ama mürşid e bağlıysa o da korunur.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hiçbir zikir zararlı değildir burada zarar diyeceğimiz şey ise kişinin dengesini kaybetmesiyle olur.
Sahip olduğun enerji potansiyeline göre ve esmaların ürettiği enerji hesaplanarak bir zikir miktarı verilmeli sana.
Buda açıkçası kendisini bu işlerin içinde yetiştirmiş birisinin sana yol göstermesiyle olur.
Biraz sufi çevrelerden faydalanabilirsin bunun için
Youtube de bir kanal var BİR SUFİNİN HATIRA DEFTERİ diye onunla iletişime geç seni biryerlere yönlendirsin
seni kaale alıp cevap verirse ne ala.

Zikir çekmekte ki amacın Allaha ibadet mi yoksa bazı amaçlar mı var buda çok önemli niyetine göre enerji üretirsin buda sana ayrı kapılar açar ve gene senin enerji kapasitene göre bu sana ağır yada hafif gelebilir.

Ü

Üye silindi 58480

1- Çok fazla zikir çekmenin zararı olur mu ?

Olur.
Zikir çekmek dengeli büyümek demektir.

Çorba gibi ol. Çorbayı çoğalmaya çalış.

Bir tutam tuza ve bir tencere suya ihtiyacın var. Ama sen tuzu daha hayati görürsen bir tencere tuz ve bir damla su ile çorba yapıp yemiş olursun.

Tmm bir tencere tuz ile de bir orduya çorba yapabilirsin ama diğer bilesenleri bir araya getirmeye zamanın yetmez. Zikir boyutunda denklem kuramazsan akli dengeni yitirirsin. Hem de ne Bi eksik ne fazla. Tam sapittigin ölçüde bir çelişkiler yumağına sürüklersin kendini. Ve bu zikir yine de adaletli olmuş olur.

Kapasiten varsa dene o ayrı mesele. Ama akli dengeni bozarsın. Kusturur seni.

3-Çektiğim zikiri kendi sesimle kayıt edip uyurken dinlemeyi düşündüm bir faydası ya da zararı olur mu ?

Zararı olur. Allahin zikrine Şahadet ederek, açık algı ile değil de hırsızlık yaparak ulaşmak istiyorsun anlamı çıkar.

İçinde belki de bir musallat olabilir anlamı çıkar. Allahin zikrini şuur hali ile yaparsan musallatin seni rahatsız eder anlamı çıkar.

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Senelerdir çektiğim zikirlerim vardır.Bende aksine çekmezsem hasta oluyorum :)çok şükür rabbime ne bir varlık ne bir kötü rüya yaşamadım.hatta zikirlerimi çekerken sevgiden ağladığımı bilirim.
Başka bir ruh hali ben o an rabbimle bire bir gibiyim.gözlerimi kapatıp ona teslim olmanın huzuru çok başka

Berliner

Kayıtlı Üye
Merhabalar bu ilimler konusunda yeni sayılırım bilen arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum. Bir kaç sorum olucak.
1- Çok fazla zikir çekmenin zararı olur mu ? (Geçen gece uyumakta çok zorlandım tam dalacakken sürekli şiddetli bir şekilde uyandım, korunma duası da yapıyorum ama.)

2-Birden fazla zikir çekmelimiyim sizce yoksa sadece bir zikire mu odaklanmalıyım?

Cevaplarını için şimdiden çok teşekkür ederim.

1- bu biraz çektiğin zikre bağlı. Zikirlerin en faziletlisi Kelime-i tevhid çekiyorsan sorun olmaz , Ama esmaları , bazı alimlerin tavsiye virdlerini hizblerini vs çektiğin zaman biraz sıkıntı yaşayabilirsin. Korumanı yap gündelik hıfz ayetlerini 3-5 sefer oku kendini evini eşyalarını aileni vs korumaya almaya niyet et tabiki her gün tekrarla bunu o gün zikir çekmeyecek olsan dahil. Esmaları çekiyorsan her bir esmayı azar azar çekebilirsin sorun olmaz ama bir esmayı yüksek sayılarda çekmeni şu aşamada tavsiye etmem.

2- Birden fazla zikir çekme, tek zikire yoğunlaş . belirli bir yol aldıktan sonrasına bakarsın

3 - kasedi teybe koy, teyp Hatim etsin, bunun sana faydası olur mu ? öyle bir şey varsa biri çıksın söylesinde 5-10 teyp alarak 7/24 hatim ettiririz belki böyle cenneti kazanırız :) Onun yerine zikir çekerek uyuyakalsan daha iyi olur. veya ayetleri açıklamalı bir şekilde okuyan bir yayın var ,hatim ediyor radyoda 98,7 idi sanırım frekansı, radyo ses ti ismi. ister burayı aç ister buna benzer bir yayın bul telefonuna, bilgisayarına indir bunu okusun en azından uyuyana kadar da ilim almış olursun bir miktar. Onun dışında zikrin değil de Kur'an ın gece sen uyurken radyodan telefondan bilgisayardan vs çalması mekanda bulunan sufliyat alemi yani kötü ruhanileri bir nebze uzaklaştırır, faydası bu olur. tabi en doğrusunu Allah bilir diyerek de kapatmak lazım konuyu, Bizim bilmediğimizi elbette ki O bilmeye kadirdir..

jensına

Kayıtlı Üye
Ben 2 sene önce sürekli çekiyordum bir gün dedim abartayım ne olacak 10 bine yakın bir rakam çekmiştim sabah uyandıgımda odada değil salondaydım yerde çırpınıp koşarak gidiyormusum. yerde süründüğüm için sırtım felan kesilmişti. o günden sonra bırakmıştım.

DAİMON

Kayıtlı Üye
Ben 2 sene önce sürekli çekiyordum bir gün dedim abartayım ne olacak 10 bine yakın bir rakam çekmiştim sabah uyandıgımda odada değil salondaydım yerde çırpınıp koşarak gidiyormusum. yerde süründüğüm için sırtım felan kesilmişti. o günden sonra bırakmıştım.
?Böyle anlatıyorsunuz küçük dilimi bile yutacak kıvamamgeliyptm

Ü

Üye silindi 58480

Geçmiş olsun,
Hangi mübarek Esma idi bu acaba?

ebrutmr

Kayıtlı Üye

gerçekten çok korkunç birşey yazamışsınız:(

dhardhar

Kayıtlı Üye
Hem ilgimi cekiyor hem tuhafima gidiyor. Zikiri nasil cekiyorsunuz kafa mi salliyorsunuz head bang mi yapiyorsunuz

Ü

Üye silindi 56746

ben geçen sene "el bedi" esmasını zikretmiştim, en yüksek zikir adedi 70.000 bu kadar zikredersen arzuladığın neyse oluyormuş falan, gaza geldim o aralar arzularım çoktu.

el bedi: yarattığını emsalsiz, eşsiz şekilde yaratan.

ben de işte bütün dileklerimi sırayla aklımdan geçirdim; hayırlı eş, hayırlı iş, muhteşem sağlık, iyi geçinen anne baba, insanlarla iletişimi kuvvetli biri olmak vs. vs. aklıma ne gelirse liste halinde allah'a iletiyordum. :D sonra 30.000 lere yaklaştığımda bir gün zikri unuttum, "eyvah" dedim, "şimdi baştan başlamam gerekecek, duam kabul olmayacak."

kendi kendimi blokladığım ve zikre devam da etmediğim için evet duam kabul olmadı.

bir de duamın kabulünü sayılara bağlı kılmıştım fark etmeden ve "şöyle şöyle olursa allah duamı kabul etmez" kalıbından da dua öncesi kurtulmamıştım. duadan önce tövbe etmek bu yüzden çok önemli; allah ile ilgili olumsuz önkabullerimizden sıyrılmak. bunu her duadan önce yapıp alışkanlığa dönüştürmek daha da önemli zira zihin hiç durmuyor hep vesveselerle dolu. ama bu alışkanlığı edinirsek en azından o kabulleri iptal edip duaya odaklanmakta ustalaşabiliriz.

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Hiç bir zararı yoktur. Elhamdulillah
Olan rahatsızlıklar da verilecek nimetlerden önce birer imtihandır. Emek olmadan yemek olmaz. Korkutmalara kulak asmayın. Allahı zikretmek rahmettir. Her türlü helal daire Allahı zikrede bilirsiniz. Sonuçta şeytan bizim düşmanımız onu vuracak en iyi silahta zikirdir. O yüzdendir ki dilimizi daima Allah’ın zikri ile ıslak tutmalıyız.

Vesselam