Zikir çekmek 3. Gözü açar mı

Hopemore

Kayıtlı Üye
Çok zikir çekmek 3. Gözün açılmasına sebep olur mu arkadaşlar

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Rüyalarında değişim olur rabıtayla yaparsan daha kolay olur senin için bir mürşidden ders al Allah aşkıni tatmak istersen kadiri ol daha iyisini yaşamak istersen nakşii ol

Hopemore

Kayıtlı Üye
Rüyalarında değişim olur rabıtayla yaparsan daha kolay olur senin için bir mürşidden ders al Allah aşkıni tatmak istersen kadiri ol daha iyisini yaşamak istersen nakşii ol
Öyle bir şeyin peşinde değilim niyete göre basit zikir çalışmaları yapıyorum

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Rüya konusu ayri hope sen zaten öyle bir şeyin peşinde olmassın Allah isterse olursun

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Daha iyisi derken ne demek isteniz? Mürşid bize neler katabilir ve esmaları rabıta yaparken mi çekersek etkisi olur?

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Daha iyisi derken ne demek isteniz? Mürşid bize neler katabilir ve esmaları rabıta yaparken mi çekersek etkisi olur?

ultraviyole

Kayıtlı Üye
3.gozun acilmasi o kadar iyi bisey degil goz perdesinin kalkmasi anlamina gelir ki bunu herkes kaldiramayabilir 3.gozum acayim derken aklinizdan olmayin

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Ben nakşi olduğum için nakşiliği ön plana çıkardım kadiri tarikatınada girdim boynum sakatlaninca yeniden nakşi oldum demek Allah böylesini nasip etti zaten şahımız imamı rabbani hazretleri demişti pek kala almamiştim onu hangi tilki bu zinciri krabilir demişti inanmamıştım birde raks yapmak boyun incitir demişti harbi doğru söylemiş inanmamistim ama bunları kadirilere söylememişti benim gibi boynu sakata söylemiş mürşid güneş gibidir alın çakranı açtığın zaman rabıtayla haftada bir sohbet verir müridlere sende sohbette oldunmu ondan sana mütiş nur gelir o bu nuru Allah alır vasita veya direk bir 40 günde bir sohbete gitmeyen namaz kılamaz bir de her tarikat cematin kendine has bir artısı vardır mesala menzil cemati buraya katıldinmi kurban dersin bi başka cemate katildinmi gülersin bi başkasi ağlatır bi başkası herkeze abi dersin değişik bi özlini görürsün birde mürşid seni yönlendirir sana taktik verir plan öğretir Allah yolunda gitmeyi öğretir esmalara gelirsek bunlar ders alcan yerlere göredeğişir

cagatay98

Kayıtlı Üye
Çok zikir çekmek 3. Gözün açılmasına sebep olur mu arkadaşlar

Sebep olmaz.Sen beni pek dinlemeyi sevmiyorsun,fakat sana bir tavsiye daha vereyim.Allah'a güvenirsen sorular olmaz,neden ve nasıllar olmaz,güven soru götürmez.Meditasyon,bilmem enerji yönlendirmeleri,bilmem enerji yükleme falan fistan,bunlar çok fazla boş işler.Hedefin Allah ise nefis aşılması gereken ilk engel,ardından gelecekler ise Allah'ın insan üzerindeki hediyeleridir.Mutmain olmayan bir nefs insanı sürekli aşağı düşürür.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Ben nakşi olduğum için nakşiliği ön plana çıkardım kadiri tarikatınada girdim boynum sakatlaninca yeniden nakşi oldum demek Allah böylesini nasip etti zaten şahımız imamı rabbani hazretleri demişti pek kala almamiştim onu hangi tilki bu zinciri krabilir demişti inanmamıştım birde raks yapmak boyun incitir demişti harbi doğru söylemiş inanmamistim ama bunları kadirilere söylememişti benim gibi boynu sakata söylemiş mürşid güneş gibidir alın çakranı açtığın zaman rabıtayla haftada bir sohbet verir müridlere sende sohbette oldunmu ondan sana mütiş nur gelir o bu nuru Allah alır vasita veya direk bir 40 günde bir sohbete gitmeyen namaz kılamaz bir de her tarikat cematin kendine has bir artısı vardır mesala menzil cemati buraya katıldinmi kurban dersin bi başka cemate katildinmi gülersin bi başkasi ağlatır bi başkası herkeze abi dersin değişik bi özlini görürsün birde mürşid seni yönlendirir sana taktik verir plan öğretir Allah yolunda gitmeyi öğretir esmalara gelirsek bunlar ders alcan yerlere göredeğişir
Anladım çok açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim ilgimi çekti bu konu ve araştırıp gerekirse sohbete gidip yerinde görmek isterim

Ü

Üye silindi 58480

3. Gozden kastiniz ne ?
Zikir cekerek acmak sanki 3. gozu iyi arastirmadiginizi, hafife aldiginizi ve hatta hakkini vererek elde etmekten cok parolasini calip direk kacak olarak izinsiz girmek gibi geliyor kulaga.

Zikirle acilir elbet. Ama hayrina mi acilir serrine mi acilir bilemezsiniz.
Ya Fettah diye zikre baslarsaniz oyle ilimler, oyle boyut kapilari, oyle garip musallat uzantilari hayatiniza girer ki yerle yeksan olabilirsiniz.

Zikir Allahin guzel isimleri ile yapilir. Ama Allaha ragmen onun esmasini zikrederseniz zavalli aklinizla Allahi manipule girisiminde bulunmus olursunuz ki; o esmanin sahibi olan Allah kendisine bunu saygisizlik ve hatta sirk sayar. Size de o zikrin karsiligini hic te hayriniza olmayacak sekilde verir.

Alienist

Kayıtlı Üye
'' Ya Fettah diye zikre baslarsaniz oyle ilimler, oyle boyut kapilari, oyle garip musallat uzantilari hayatiniza girer ki yerle yeksan olabilirsiniz.''

Bu zikri gün içinde ve içim daraldığında hep yaparım fakat bunu görünce ilgimi çekti yani demek istediğiniz 3.göz açma vs yetilere sahip olma gibi bir niyetle yapıldığında mı böyle bir olasılık mümkün?

Ü

Üye silindi 58480

'' Ya Fettah diye zikre baslarsaniz oyle ilimler, oyle boyut kapilari, oyle garip musallat uzantilari hayatiniza girer ki yerle yeksan olabilirsiniz.''

Bu zikri gün içinde ve içim daraldığında hep yaparım fakat bunu görünce ilgimi çekti yani demek istediğiniz 3.göz açma vs yetilere sahip olma gibi bir niyetle yapıldığında mı böyle bir olasılık mümkün?

Merhaba, umarim yanlis anlamadiniz beni.
Elbette ben de ayni sekilde. Icim daraldiginda, Allahin en guzel ismine karsi ruhumun gida saati gelmiscesine bir sizlanma oluyor bende de. Bu zikir ile Kuran-i Kerim baslamistir (Fatiha-ayni kokten). Bu zikir ile daha kapsamli bir FETIH(aynin kokten) Suresi inmistir. Mutlak basarinin kesin oldugu ve bu yolda gecici sikintilarin imtihan payi olmasi icin kasti ve ciliz yaratildiklarini cok guzel anlatiyor. Alemin sirrinin anahtaridir ve niyetiniz ne ise o niyete yonelik acilimlara kopruler kurar. Niyetiniz temiz degilse ama siz kendinizi masumlardan varsayiyorsaniz bu esma yine de adalet ile isleyecek ve niyetinize gore ilimler,olaylar ve insanlari cezbedecektir.

Muazzam bir esmadir. Butun 99 ve daha otesi esmalarin kapisini tek bir esma aralayacak olsaydi yine El-Fettah esmasi olurdu Allahualem.

O halde bu esmada derinlesmek icin ruhun ari olmasi gerekir. Yeryuzunun butun hazinelerinin anahtarinin icinde bulundugu sandiklarin anahtarini elinde tutan Karun gibi, bu esma da bilincalti kodlarina iyi akorde edildigi taktirde etkisini gosterecektir. Ben de diyorum ki dikkatli olmakta fayda var. Bunu carpilmis ve savrulmus biri olarak soyluyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Yukarida degindim ama eksik biraktim :

Ne diyor Karun Kuran`da ?
Bana butun bu hazineler ancak kendimde olan bir ilim ile verildi (ayet) Karun ekonomi ya da finans mezunu muydu ? tabi ki hayir.
Mutlak kafir olan, kabalanin seytani ogretisine tapan Karun elbette ki Zihnini sonsuz zenginlige ve servete kodlamistir. Seytanlardan ve iblislerden ortaklar edinmis ve ilimlerin en kavi olanlarina dalmistir.
Rahmani olan butun ibadet ve ritulelerin serri boyutlari da vardir.Mesela kisi kabaladaki seytani ilim ile belli tekrar ve zikirlerle beynini ve bilincaltini basariya ve servete hizalayabilir sprituel olarak. Inanc yasalari cift yonludur cunku.
Allah, Karunun kendi gizli ilim calismasi ile zengin ve sohret sahibi oldugunu kendisine onaylatircasina soyletiyor cunku.

O halde niyetimizi sorgulamadan buyuk zikirlerin altina girersek acilacak kapidan bizi rahmani mi yoksa serri varliklarin mi hazirolda beklediklerini bilemeyiz.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Açsa da ruhen olgunlaşmadan faydası olacağını sanmıyorum

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Benimde günlük çektiğim bazı esmalar var.üçüncü göz deil ama bazı küçük şeyleri istiyorum mesela,o bi süre sonra mutlaka bana geliyor bir şekilde.rüyalarım daha net.(senelerdir esma çekiyorum) birde özellikle YALATİF esması ile daha bir sanki olgunlaştım,sakinleştim.her bir esma ayrı güzel elbette....

Alienist

Kayıtlı Üye
Yukarida degindim ama eksik biraktim :

Ne diyor Karun Kuran`da ?
Bana butun bu hazineler ancak kendimde olan bir ilim ile verildi (ayet) Karun ekonomi ya da finans mezunu muydu ? tabi ki hayir.
Mutlak kafir olan, kabalanin seytani ogretisine tapan Karun elbette ki Zihnini sonsuz zenginlige ve servete kodlamistir. Seytanlardan ve iblislerden ortaklar edinmis ve ilimlerin en kavi olanlarina dalmistir.
Rahmani olan butun ibadet ve ritulelerin serri boyutlari da vardir.Mesela kisi kabaladaki seytani ilim ile belli tekrar ve zikirlerle beynini ve bilincaltini basariya ve servete hizalayabilir sprituel olarak. Inanc yasalari cift yonludur cunku.
Allah, Karunun kendi gizli ilim calismasi ile zengin ve sohret sahibi oldugunu kendisine onaylatircasina soyletiyor cunku.

O halde niyetimizi sorgulamadan buyuk zikirlerin altina girersek acilacak kapidan bizi rahmani mi yoksa serri varliklarin mi hazirolda beklediklerini bilemeyiz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki sorulara verdiğiniz cevaplardan ve durumlara bakış açınızdan anlıyorum ki bu yolda hakkıyla yürümüş çok yol katetmişsiniz ve her yorumunuzu da taktir ederek okuyorum Allah sizin gibi ufku geniş ilim sahibi insanların sayısını arttırsın. Ne mutlu ki biz de sizin bu güzel ilminizden faydalanabiliyoruz.
Zikir konusuna gelince doğrusu ben de öyle düşünüyorum yani her kapıyı açan niyettir aslında niyetinden emin olan da korkmamalı. Herhangi bir kişisel çıkar için yapılan zikirleri de doğru bulmuyorum zikir Allaha yaklaşmak kullukta ilerlemek ruhu doyurmak ve ruhun yaralarını da iyileştirmek için yapılmalı Allah kalplerde gizli olan ne varsa bilir..