Yüksek Benlik

XirisX

Kayıtlı Üye
Yüksek Benliğin SENsin. Sen eter`sin. Yüksek Benliğin gerçek olan “SEN”sin, ruhsal bilincinin toplamıdır Yüksek Benliğin. Kendi Yüksek Benlik bilincinin sadece bir yansıması olan SEN, burada yeryüzünde yaşamaktasın. Yüksek benliğin, “daha mükemmel olan SEN”sindir. Enkarne olmanın bir parçası olarak bilincimize çekilen perdeden dolayı, hüsrana uğrayıp nereden geldiğini unutmayan kısımındır Yüksek Benliğin. Enkarne olmadan önce, neler yapacağına dair olan planı içeren, yapmış olduğun kontratın asıl sahibidir Yüksek Benliğin. Yaşam planının kullanım klavuzunu elinde tutandır Yüksek Benliğin.
Yüksek Benlik, sınırsız ve ebedi olan SEN’sindir. İlham ile seni heyecanlandıran, seni sezgilerle yönlendiren ve içgörü yoluyla öğreten, SEN’in bir parçandır Yüksek Benliğin.
Yüksek Benlik, seni doğrudan ruhsal alemlere bağlayan kısmındır. Ebedidir, sonsuz derce akıllıdır ve günlük bilincimizi ile algılamamızın ötesindedir. Tanrısallık ile ilişkilidir.
Yüksek Benliğiniz basitçe, fiziksel beden içerisinde ulaşabilip birlikte olabileceğin en yüksek tarafınızdır. Fiziksel olarak hâlâ üçüncü boyutta yaşamınızı sürdürürken, mümkün olan en üst düzeyde bilen, gören ve anlayan parçanızdır. Yüksek Benliğin bilgeliğini fizikselliğimize indirip yaşamak, insanlık ruhunun gelişimi ve amacının bir parçasıdır.
Daha da somut hale getirmek gerekirse; Ağaç dallarında olduğu gibi dallanarak KAYNAK’tan üreyip, Kaynak’ın kendini deneyimleme isteğini yerine getirmek için, değişik Boyut’larda deneyim yapmaktayız. Daha kalınca olan daldan üreyen filizler, o dalın birer parçaları olup, aynı dalın devamı olarak yaşamlarını sürdürürler. Bu örnekleme ruhlar için de geçerli olup Kaynak’ın kendini bölmesi sonucu, aynı parçadan beliren ruhlar, “Ruhsal Bir Aile” oluştururlar. Aile fertleri deneyimler yapabilmek için Evren’in her bir köşesine dağılırlar. Basitçe ben, Yüksek Benliği, ağaç misalindeki filizlerin ürediği dal olarak tanımlıyorum.

Yüksek Benlik Nerededir?

Yüksek Benlik ne erkek ne de kadındır, ancak içinde bulunduğunuz enkarnasyonun amaçları doğrultusunda, muhtemelen Yüksek Benliğinizi mevcut cinsiyetinizde belirlemek isteyeceksiniz. Yüksek benliğiniz eterik alemdedir, buna rağmen sizle hiç kopmayan yakın ilişkidedir. Hiçbir şey bu bağlantıyı ortadan yok edemez (engeller ama yok edemez). Yüksek Benlik, düşüncelerinize, amaçlarınıza, niyetlerinize ve hissettiğiniz ve de merak ettiğiniz her şeye erişebilmekte. Burada yeryüzünde olan SEN ile, eterik alemde olan Yüksek Bilincin arasında sürekli bir iletim hattı vardır.

Yüksek Benliğinizin Rolü Nedir?

Yüksek Benlik sizi izleyerek ruhsal sözleşmenizdeki plana uygun olan doğrultuda size yardımcı olmaktadır. Yüksek Benlik, nerede ve ne zaman olman gerektiğini, kime nerede ne zaman rastlayacağını bilir. Enkarne olmadan önce, Yüksek Benliğin bazı ruhsal rehberler ile bir araya gelip, yaşam planını izah ederek, enkarne olduktan sonra yardım edip edemeyecekleri konusunda güvence alır. Güvenceyi aldıktan sonra, kendi bilincinin bir parçası olan SENİ yeryüzüne gönderir. Aynı zamanda özgür iradeni negatif yönde kullanıp düşeceğin kötü durumlarda sana yardımcı olmaya çalışır.

Yüksek Benliğin İle Nasıl İlişki Kurabilirsin?

Önce yüksek benliğinizle her zaman ilişkide olduğunuzu bilin, yapmak istediğimiz bilinçli olarak Yüksek Benliğimiz ile ilişki kurmaktır. Bunu başarabilirseniz hayat planınızın içeriğine erişebilirsiniz! İnsanlara Yüksek Benliklerini duymak için çaba göstermelerini tavsiye edeceğim. Bazen Yüksek Benliğin farkındalığı, sezgiler gibi geliyor, bazen de evde top oynamamanızı söyleyerek sizi uyaran annenizin sesi gibi gelir. Bazen Yüksek Benlik, aklın veya adaletin, merhametin veya şefkatin sesine benziyor. Bazense, "Onunla evlenmek istediğimiz cazip biri” gibi geliyor. Farkındaysanız, Yüksek Benliğinizin sesini, korku temelli olan egonuzun sesinden ayırt etmek mümkün.
Eğer işitemiyor veya bu yöntem size uygun değilse, Yüksek Benliğinizi görmeyi deneyin. Benim yöntemim, bir bahçeye çıktığımı, bir çardağı veya bir taş kanepeyi hayal ederek Yüksek Benliğimi davet edip benimle konuşmasını istemektir. Bunu ilk yaptığınızda, her şeyi sanki kendiniz uyduruyormuş gibi gelebilir. Bir zamanlar Joan of Arc'ın dediği gibi "Hayal gücüm olmasaydı Tanrı benimle nasıl konuşurdu". Yüksek Benliğinizin verdiği cevapları dikkate alarak, Yüksek Benliğinizle mi yoksa ego’nuzla mı konuştuğunuza karar verebilirsiniz. Sorduğunuz sorulara verilen yanıtların daha akıllıca veya daha bilgili olduğunu görürsen, muhtemelen Yüksek Benliğinizle konuşuyorsunuz demektir. Bu zaman alabilir ve pratik isteyen bir uygulamadır. Yüksek Benliğiniz sizinle görüşmek için belirli bir seviyeye kadar inebilir, iletişim için bilincinizi yüksek bir seviyeye getirmek gerekir.
Başka bir metot ise, arka planda yumuşak, meditasyona davet eden bir müzik çalarken, sormak istediklerinizi ve aldığınız cevapları bilgisayara yazmaktır. Cevapların ego’dan mı yoksa Üst Benlik’ten mi geldiği konusunda kafa yormadan duyduklarınızı veya gördüklerinizi yazmaya devam edin. Sonra soru ve cevapları başa dönerek, fiziksel ve duygusal tepkilerinizi göz önünde bulundurarak tekrar okuyun, başlangıçta cevaplar belki ego’nuzdan gelecektir, ama derinleştikçe Yüksek Benliğiniz devreye girecektir.
Lucid ruyalar sizi Üst Benliğinize ulaştıran mükkemmel araçlardır. Lucid ruyada olduğunuzun farkına vardığınızda Yüksek Benliğinizden sizinle ilişki kurmasını isteyip O’nunla hemen konuşmaya başlayın.

Yüksek Benliğin Neye Benziyor?

Anlamlandırmaya bağlı. Herhangi bir şeye benzetebilirsiniz. Görmüş olduğunuz bir filimdeki oyuncuya, size veya sizin yaşlı halinize, bilge bir şahısa veya Yunan Tanrılarına benzeyebilir. Yanınızda olan en iyi arkadaşınız olarak ta kabul edebilirsin veya sizi saran sıcak, sevgi dolu enerji olarak hissedebilirsin. Yüksek Benliğinizin enerjisini aldığınız sürece, neye veya kime benzemesinin pek bir önemi yok.

En Önemli Rehber

Üst Benliğin en önemli rehberindir, çünkü seni Meleklerden ve ruhsal rehberlerden daha iyi tanıyor. Çünkü sen O’sun. Duymasan, görmesen, hissetmesen de O burada her zaman seninle. Onunla iletişime geçtiğinizde neden burada, yeryüzünde olduğunuza ve buradan sonra nereye gideceğinize ve kiminle oraya gitmeniz gerektiğine ilişkin bazı önemli bilgileri elde edebileceksiniz. Bu bilgilerden yararlanın. Bunu yapmak hile değildir.

Sık Sık İletişimde Bulun

Üst Benliğinle iletişime geçtikten sonra O’nunla sürekli konuş, her konuda Ona soru sorabilirsin, hiçbir zaman seni yargılayıp eleştiride bulunmaz. Bir süre Yüksek Benliğimle görüşmediğimde, Ondan bir nevi ruhsal “e-mailin var” mesajı almaya başlarım. Ona ihtiyaç duyduğum her zaman benimle beraberdir, bazende Ona ihtiyacım olduğunu benden önce farketmekte. Benimle konuşmak için, bazen yaptığım önemli bir işin ortasında beni durdurarak mesajını verip ortadan kaybolmakta. Bunu yapmamasını söylediğimde, beni daha sık ziyaret etmiş olsan bunu sana yapmam demekte, kısacası tartışmayı hep O kazanmakta.
Yüksek Benliğinizle en az haftada bir görüşmeli ve ne söyleyeceğini iyice dinlemeli, inanın bana bunu yapmaya değer. Onunla iletişime geçtiğimden beri psişik kabiliyetlerim arttı, daha üst bilinç düzeylerine girdim, hiçbir nedeni olmadan şarkı söyleyip dans eder oldum.
Üst Benlikte kimlik yoktur. Sadece enrjidir, başı ve sonu olmayan bir enerji. Yüksek Bilincin doğası; bağımsızlık, sevmek ve Sevinç’tir.

Alıntıdır.