Yoktan var olan magnet (yardımınıza ihtiyacım var)

JuBeST

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 saat kadar önce başıma gelen garip bir olaydan bahsetmek istiyorum, öncelike olayı anlatmadan, bu konuda endişeliyim bunu belirtmek istiyorum bu yüzden fikrinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekürler.

Bugün saat 6 gibi yemek siparişi verdim, yaklaşık 20 dakika sonra siparişim geldi, yemeğimi yedikten sonra masadan kalktım, masayi temizleyip çöpleri kombinin altındaki çöp poşetine attım, kafami kaldirdim kombiye yapışmış fotoğraftaki magneti gördüm, görür görmez onun orada olmamasi gerektiği aklıma geldi, abartmıyorum sanki şah damarımdan kan çekilmiş gibi hissettim ve o arada boynumun arkasi kasıldı, evimde yalnız yaşıyorum, bu eve 2018 mart da taşındım, kombiyi ozaman nisana kadar kullanmıştım ve üzerinde sadece servis no ve garanti bilgisi üzerinde bant olarak vardı, herangi bir magnet vesaire yoktu. Cevabi hazir olan soruların tekrar sorulmaması için konunun başında bazı sorulabilecek sorulara kendim cevap verip olası durumların sorgulanmasını sağlayabilirim.

Bekarım yalnız yaşıyorum, eve benden başka kimse girip çıkmıyor, 1 yıldır bu böyle, sadece eve ilk yerleşeceğim zaman evi temizletmiştim onun dışında henüz ne arkadas ne akraba vesaire kimse evime gidip gelmedi, zaten işim gereği çoğunlukla dışardayım.
Evin iki anahtari var ikisi de bende.
Kombiyi bu sene ekimin üçünden beri kullanmaya başladım, akşamları eve geldiğimde çalıştıyorum daha sonra sabahlari kapatıyorum, yani güncel olarak kullanıyorum, daha önceden o magnet orda olmuş olsa farkederdim diye düşünüyorum, bugün ortaya çıktı.
Fotoğrafları foruma konu açmaya karar verdiğim zaman çektim, yalnız dikkatimi çekti magnetin arkası sıfır, buhu dahi yok üzerinde.
Kombi mutfakta, yakınında balkon kapısı var ve kapininda arkasında demir parmaklı var ve onada kilit takılı, bir de balkon kapisi sadece içerde kolu var, yani birinin şaka mahiyetli dahi olsa kapıyı açıp o magneti yapıştırabileceğini zannetmiyorum, dedigim gibi hem kilitli hem çoğunlukla kapalı.
Son olarak olur ya hani akıllara gelir, bunu da cevaplamak isterim şimdiden, 30 yaşındayım, bir şirkette orta düzey yönetici olarak çalışıyorum, işim gereği çoğunlukla dışardayım, kendi hayatıma odaklanmış bir şekilde yaşıyorum, önümde hedeflerim var, dikkat çekmek ve ilgi toplamak gibi bir niyetim kesinlikle yok, foruma uzun süredir üyeyim, buradaki bilgili kişilerden yardim alabileceğimin farkındalığı ile bu konuyu açtım. Anlamlandıramadığım garip bir olayla karşı karşıyayım, sizlerden rica ediyorum, bu konuda var ise bilginiz yardımlarınızı esirgemeyen lütfen.

Ekli dosyalar

• 20181012_200729.jpg
    20181012_200729.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 113
  • 20181012_191426.jpg
    20181012_191426.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 119
  • 20181012_191604.jpg
    20181012_191604.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 104

JuBeST

Kayıtlı Üye
Ev sahibi evin iki anahtarı var dedi evi teslim aldiğimda ve ikisinide bana verdi, evden çıkarken hem kapıdaki iki anahtar girişinide kilitliyorum, giriş çıkış olsa, anlarım diye düşünüyorum, hadi bir ihtimal girdi desem, benim yaşlarımda biri o da, neden böyle birşey yapsın?

quanttum

Kayıtlı Üye
Hiç arkadaş akraba kardeş gelip gitmedi mi bu süre zarfında? İnsan işine benziyor.
Eğer hayırsa belki uzak bir ihtimal; çöpün kombinin altında olduğunu söylemişsiniz belki çöp atarken yanlışlıkla yapışmış olabilir. Herhangi bir çöpten karışmış olabilir mi yemek siparişlerine (çiğ köfteciler genellikle) koyuyorlar böyle magnetler.

JuBeST

Kayıtlı Üye
Hiç arkadaş akraba kardeş gelip gitmedi mi bu süre zarfında? İnsan işine benziyor.
Eğer hayırsa belki uzak bir ihtimal; çöpün kombinin altında olduğunu söylemişsiniz belki çöp atarken yanlışlıkla yapışmış olabilir. Herhangi bir çöpten karışmış olabilir mi yemek siparişlerine (çiğ köfteciler genellikle) koyuyorlar böyle magnetler.

Hayır, inan kimse gelip gitmedi bu zamana kadar. Evimin yakınında çiğköfteci var, genelde onunden geçtiğimde nadir de olsa alıp öyle geliyorum, birde kombinin üzerindeki şekli ile düz bir şekilde yapıştırılmış, yaklaşım tarzını beğendim açıkçası, cevap için teşekürler, fakat ben bir mantığa oturtamadım bu yaşadığım durumu, dişimi sıkmaktan başım ağrıyor gözlerim yerinden çıkacakmış gibi hissediyorum kaç saatdir, yerinde yapışmış duruyor şuanda, mutfağa gidip geldiğimde gözüm takılıyor, ya bir sonrakinde baktığımda yerinden kaybolursa diye resmen endişeleniyorum.

quanttum

Kayıtlı Üye
Biraz araştırma yaptım, magnetin üzerinde ki çizikler zaten tasarımda varmış. Bayram şekeri ile satılıyormuş bir de kutlu doğum haftası için satışa sunulmuş. İçini rahatlatmak için yapabileceğin bir şey bir sipariş verdiğin yerlere sor böyle magnet koydunuz mu diye belki öyle çıkar dediğim gibi uzak bir ihtimal öyle yapışması ama bir ihtimal sonuçta :)

Ekli dosyalar

• F03334FF-D5C8-41A5-B301-52FF6725A5C1.jpeg
    F03334FF-D5C8-41A5-B301-52FF6725A5C1.jpeg
    322.7 KB · Görüntüleme: 21

JuBeST

Kayıtlı Üye
Biraz araştırma yaptım, magnetin üzerinde ki çizikler zaten tasarımda varmış. Bayram şekeri ile satılıyormuş bir de kutlu doğum haftası için satışa sunulmuş. İçini rahatlatmak için yapabileceğin bir şey bir sipariş verdiğin yerlere sor böyle magnet koydunuz mu diye belki öyle çıkar dediğim gibi uzak bir ihtimal öyle yapışması ama bir ihtimal sonuçta :)
ilgin için teşekürler, dediğin gibi her ihtimale önem vermek lazım, fakat böyle bir ürün satın aldığımı hatırlamıyorum, kutlu doğum haftasını sadece duymuştum biryerlerden, onun dışında pek bir bilgim yok.

xesim

Kayıtlı Üye
belli ki birinde anahtarınızın bir kopyası var. evden çıkarken eve girebilecek birilerini farkettirecek şeyler yapın. mesela kapı kollarına birşeyleri sizin anlayacağınız şekilde koyun arkadan. biri açarda düşürürse tekrar takar ama sizin takma şeklinizle aynı olmazsa anlarsınız.

ankamajisi

Kayıtlı Üye
belli ki birinde anahtarınızın bir kopyası var. evden çıkarken eve girebilecek birilerini farkettirecek şeyler yapın. mesela kapı kollarına birşeyleri sizin anlayacağınız şekilde koyun arkadan. biri açarda düşürürse tekrar takar ama sizin takma şeklinizle aynı olmazsa anlarsınız.
çözücü bir yöntem olacağını düşünmüyorum. Onun yerine kilit değiştirsin daha iyi :D

quanttum

Kayıtlı Üye
ilgin için teşekürler, dediğin gibi her ihtimale önem vermek lazım, fakat böyle bir ürün satın aldığımı hatırlamıyorum, kutlu doğum haftasını sadece duymuştum biryerlerden, onun dışında pek bir bilgim yok.
Bu ürünü almadığın ortada zaten. Yemek siparişi verdiğin yerlere sor dedim :)