Yıldız saatlerinin hesaplanması için kolay yol...

akan

Kayıtlı Üye
Bu linkten bulunduğunuz ile tıklayarak ay ve günlere göre dağılımı yapılmış olan güneş doğuş ve batış saatlerini öğrendikten sonra

http://www.uyap.gov.tr/zaman/index.htm

Ekte bulunan dosyayı indirip zipten çıkartıyorsunuz oradaki gezegen_tablo sayfasına tıklıyorsunuz açılan sayfaya üstte öğrendiğniz saatleri giriyor ve hesaplaya tıklıyorsunuz saatler gezegen şeması ile birlikte karşınızda...

Admin notu:
link bozuk olduğu için dosya olarak ekledim...

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Allah razı olsun,
bir kontrol edelim
inşaallah.
Kuzey de olduğumuz
için iki kuzey hesabı gerekiyor
bazen.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Peki bunu neye göre hesaplayacağız? Bu konuda bilgim yoktur da. Anlatabilirseniz ben de bakmak isterim.

PUNKY

Kayıtlı Üye
Peki bunu neye göre hesaplayacağız? Bu konuda bilgim yoktur da. Anlatabilirseniz ben de bakmak isterim.

Program otomatik hesaplıyor sadece ilk listeden bulunduğun ay ve günü bul güneş doğuş ve batış saatlerini öğren ve ikinci linkteki yerlere yaz...hepsi bu...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Program otomatik hesaplıyor sadece ilk listeden bulunduğun ay ve günü bul güneş doğuş ve batış saatlerini öğren ve ikinci linkteki yerlere yaz...hepsi bu...
Nasıl yapılacağını anladım da, bundan ne öğreneceğimi anlayamadım.. Günümüze mi bakıyoruz kendimize mi falan bunun gibi :)

PUNKY

Kayıtlı Üye
Nasıl yapılacağını anladım da, bundan ne öğreneceğimi anlayamadım.. Günümüze mi bakıyoruz kendimize mi falan bunun gibi :)

Havas bölümünde eğer konuları okuduysan ne işe yaradığını bilmen lazım.Bunlar gezegenlerin gün içerisindeki konumları yani bu konumlara göre iyi saatte iyi işler mesela venüs saatinde aşka ile ilgli zuhal saatinde kahır ara bozma vs ile ilgi işler yapıyorsun.Diğer yandan tüm esmalar birer gezegen tarafından temsil edildiği için esma zikirlerinide okumak için önce hangi esmayı seçtiysen ona göre o gezegenin saatini belirleyip o saatlerde okuyorsun vs vs

nora22

Kayıtlı Üye
İş
matematikci
Yabanci ülkeler icin olan saatleri nerden bulabiliriz?

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Yabanci ülkeler icin olan saatleri nerden bulabiliriz?

Bulunduğunuz şehrin namaz vakitlerini bulabilirsiniz sanırım güneşin doğuş saati ile batış saati arasındaki zamanı hesaplayın diyelimki namaz vakitlerini gösteren takvimde : güneş 06.10 diyor buna 7 dakika ekleyin güneşin doğma vakti esasta budur. akşam namazını gösteren vakittede 16:40 yazıyor mesela bundan 10 dk çıkarmalısınız.Güneşin astrolojik batış vakti budur. İkisi arasında kalan zamanı hesaplayın atıyorum 648 dakika bunu 12 saate bölün böylece o gün bir gezegen saatinin 54 dakika olduğunu hesaplarsınız.Gezegen saatleri tablosu linkte verilmiştir.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1870

gezegen saatleri tablosundan bugün güneş battıktan sonraki ilk 54 dakikanın hangi gezegen saati olduğunu öğrenirsiniz böylece çalışmalarınızı da ayarlarsınız..Rakamları attım ciddiye almayın...

PUNKY

Kayıtlı Üye
Bulunduğunuz şehrin namaz vakitlerini bulabilirsiniz sanırım güneşin doğuş saati ile batış saati arasındaki zamanı hesaplayın diyelimki namaz vakitlerini gösteren takvimde : güneş 06.10 diyor buna 7 dakika ekleyin güneşin doğma vakti esasta budur. akşam namazını gösteren vakittede 16:40 yazıyor mesela bundan 10 dk çıkarmalısınız.Güneşin astrolojik batış vakti budur. İkisi arasında kalan zamanı hesaplayın atıyorum 648 dakika bunu 12 saate bölün böylece o gün bir gezegen saatinin 54 dakika olduğunu hesaplarsınız.Gezegen saatleri tablosu linkte verilmiştir.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1870

gezegen saatleri tablosundan bugün güneş battıktan sonraki ilk 54 dakikanın hangi gezegen saati olduğunu öğrenirsiniz böylece çalışmalarınızı da ayarlarsınız..Rakamları attım ciddiye almayın...

Sence google'da ülkelere göre güneş doğuş batış saatlerini aramaya üşenen bir üye bu yöntemi kullanarak hesaplama yapar mı dersin Aysari? İnsanlar herşeyi hazır olarak bekliyorlar kimsenin araştırma yapmaya niyeti yok...sonrada niye azarlıyorsunuz diyorlar...

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bilmem artık ben yardımcı olayım da elimden geldiği kadar..sonrası kendilerine kalmış

*sleepy*

Kayıtlı Üye
teşekkürler paylaşım için arkadaşlar ama 2. site açılmıor :(
bn güneşin doğuş ve batış saatlerini buldum. dakikaya çevirip 12ye böldüm. her saat bugün için yaklaşık olarak 52 dk. Ancak benim asıl sorum; cumartesi gecesi 1.saati, cuma günü 00.00dan sonra yani gece yarısından sonra mı başlıyor yoksa güneş battıktan sonra mı başlıyor??? burayı çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim... :(

PUNKY

Kayıtlı Üye
teşekkürler paylaşım için arkadaşlar ama 2. site açılmıor :(
bn güneşin doğuş ve batış saatlerini buldum. dakikaya çevirip 12ye böldüm. her saat bugün için yaklaşık olarak 52 dk. Ancak benim asıl sorum; cumartesi gecesi 1.saati, cuma günü 00.00dan sonra yani gece yarısından sonra mı başlıyor yoksa güneş battıktan sonra mı başlıyor??? burayı çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim... :(

Tatlım dosya olarak ekledim bilgisayara çekip kullanabilirsiniz...İkinci soruna gelince Cuma akşamı saat 16.40 gibi hava karardıktan sonra bu artık Cumartesi gecesi olarak anılır yani her günün gecesi bir önceki günün güneş batımından sonra başlar...

kaganyucel

Kayıtlı Üye
çok teşekkürler
başka bir başlıktaki sorumum cevabını almış bulunuyorum
mükemmel paylaşımlar
ne kadar sığ yaşadığımızı bir kere daha keşfettim

daniel

Kayıtlı Üye
Ya arkadaslar cok afedersiniz ama birseyi anlamadim. Link icin cok tesekkurler.

Bu programi indirdim, dediginiz sekilde actim. Yurtdisi bulundugum bolgeye dair gunes (dogus) ve aksam (batis) saatlerini de girdim. Karsima bir tablo geldi. Yildiz haritasi.

Simdi bu onume gelen tabloda, bir haftalik zaman periyodu gorunuyor. Merak ettigim su;

Misla bu haftayi gordum verdiginiz haritada..

-Hafta bitiminde, yeni haftayla birlikte tekrar programi calistirip yeniden harita mi cikarmam gerekir?

Yoksa bu aralikta, kendi izlediginiz kolay bir yontem var mi onerebileceginiz?

Burada isin icinden cikamadim.

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
Merhaba,
Ayın menzillerinin bulunması ve yıldız saatlerinin hesaplanması ile ilgili program ve detaylı açıklamaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Hotfile.com: One click file hosting: rncal9demo.rar

teşekkürler çok güzel paylaşım ben de bu yöntemi kullanıyorum,fakat güneşin doğuş saatine 7 dakika ekliyorum,batış saatinden ise 10 dakika çıkartıyorum,bir haftalık yıldız takvimini yazıcımdan çıkartıyorum,her hafta bu şekilde yapıyorum,havas uygulamalarına buradaki saatlere göre 5 dakika geç 5 dakika da erken bitirirseniz uygulamalarınızda olumlu sonuçlar alabilirsiniz,ayrıca mabet programhanesinde ayın menzillerinin hesaplanması ile ilgili bir program paylaştım,bu programla da rahatlıkla hafalık burçları,ayın konakladığı burçları,ayın döngülerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Ayrıca yıldız saatlerinde yapılacak çalışmalarda Israfı umar,korunma duası,Kasem-i Süleyman okunmalı;o yıldızın tütsüsünün de mutlaka yakılması gerekli.