Yildiz name hakkinda bilgisi olanlar yorum yapa bilirmi

Asag

Kayıtlı Üye
Gerçek den yıldız name bakıldığında kesin çıkanlar doğrumu ne kadar bir pay vardır.....?

Crew_black

Kayıtlı Üye
yorumlamaya göre değişir diye biliyorum. bi de ihtimali en aza indirgemeleri gerekiyor.

Otaku

Kayıtlı Üye
Yıldıznamenin astrolojiyle ne alakası var? Kişisel bilgileriniz ve kurandan belli ayetler ile bakılır yıldızname. Astrolojiyle alakalı olan doğum haritası. Karıştırdınız heralde?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yıdızname Doğu astrolojisidir. geleneksel astroloji teknikleri arasında yer alır. Günümüzde güncelliğini kaybetmiştir. Modern astroloji daha ayrıntılı ve gelişmiş cevaplar verir. Yıldıznameye Havvas işlemi yapılacaksa o zaman bakmayı tercih ederim. Onun dışında kullanmayı tercih etmiyorum. Doğu astroloji türlerinden vedik astroloji bile güncelini koruyor ve gelişmeye devam ediyor. Yıldızname asırlar öncesinden beri güncelleme yapılmıyor.
Batı astrolojisinden etkilenerek 12li sistem yapmaya çalıştılar iyice kötü oldu.

Ben 7li sistemi kullanıyorum. Yıldızname bakım türü çok ayrıntı çok doğru yanıtlar vermez genel geçer bilgiler verir. Havvas çalışması yapılıyorsa ayrı yıldızname bilmek şart İnan göre işlem yapılıyor çünkü

Asag

Kayıtlı Üye
Yıdızname Doğu astrolojisidir. geleneksel astroloji teknikleri arasında yer alır. Günümüzde güncelliğini kaybetmiştir. Modern astroloji daha ayrıntılı ve gelişmiş cevaplar verir. Yıldıznameye Havvas işlemi yapılacaksa o zaman bakmayı tercih ederim. Onun dışında kullanmayı tercih etmiyorum. Doğu astroloji türlerinden vedik astroloji bile güncelini koruyor ve gelişmeye devam ediyor. Yıldızname asırlar öncesinden beri güncelleme yapılmıyor.
Batı astrolojisinden etkilenerek 12li sistem yapmaya çalıştılar iyice kötü oldu.

Ben 7li sistemi kullanıyorum. Yıldızname bakım türü çok ayrıntı çok doğru yanıtlar vermez genel geçer bilgiler verir. Havvas çalışması yapılıyorsa ayrı yıldızname bilmek şart İnan göre işlem yapılıyor çünkü
Peki hangi bakım turu kesin sonuç verir kesin bilgi veren bakım turu varmıdır..

taroh

Kayıtlı Üye
yıldızname tek başına fal gibi bence bakan kişinin yönlendirmeleri de etkili.

D

DAİMON

Yıldıznamenin islam alimleri tarafından hala havas ilmi dahilinde kullanıldığını düşünüyorum. Ve o kişilerin asıl niyetleri gelecekten haber vermek olmadıgı yada ne bileyim İslami öğretileri bilirsiniz işte.... Bu sebeplerle yıldızname nin aslını koruyor olması güzel bir şey. Yani Sn. Urum un dile getirdiği 'doğu astrolojisi güncelliğini kaybetmiştir' söylemine katılmıyorum. İslami düşünce sistemine hizmet edebiliyor olması kafidir ve bu gelişmemiş oldugu anlamına gelmez, ihtiyaç duyulmadığı şeklinde yorumlanmalıdır, kanaatimce.

Bazı insanları 6. hislerini, bazıları ise gizli ilimleri (hak yahut batıl farketmeksizin) kullanarak gelecekten haber verebiliyor, gizli şeyleri açığa çıkarabiliyor, farklı boyuttaki varlıklarla iletişime geçebiliyorlar ancak şu var ki bu tür şeylere bulaşan insanlar, yaptıkları günah olmasa bile %95 i uzak durmayı öğütlüyor. Şifacılar, rukyeciler, havas ehli vs. 6. hissi kuvveli olanlar, modern astrolojiyle hemhal olanlar vs vs. Uzar gider bu silsile....
Merak bazen iyidir ama çogu zaman kötüdür. Bu tür şeylere yaradılıştan meyli olan kimseler de var ki bu sitenin hemen hemen tamamı böyledir, imtihan gereği neyin ne oldugunu vaziyeti yaşamadan anlayamıyorlar.
Bende diyorm ki Allah taşıyamayacagımız yükü yüklemesin. Aslında kaçış yok başa gelecek olandan. Önemli olan kendi hayatımızı sahiplenmek, memnun olmayı denemek, başkalarının gerçekleriyle ilgilenmemek. O zaman göreceksiniz ki hiçbir şeye gerek kalmayacak. Sevgiyle kalınız, güzelliklerle karşılasın yeni doğan gün...

Ü

Üye silindi 58480

* Yildizname bir oyun motorunda fizik yasasi hesaplamak gibidir. Cok fazla bilinmeyenli bir denklemdir. 4 isleme indirgenemez, yaniltir, kaba hatlari ile hesaplanabilse de kisinin derinligi ve ilmi arttikca yildiznamesine baktigi kisinin vasiflarini da kendi ilim tabaninda cesitlendirebilir.

* Oyle bir yuksek ilim ki, ona sahip olmak icin gereken ilimler arasinda bile hafizanin cok kuvvetli olmasi ve kombinasyonlarin es zamanli yapilmasi gerekcesi vardir. Genis bir veri tabanindan piramidin tepesindeki en isabetli neticeye dogru yapilir cunku.
Insan sarrafi olmak gerekir. TEcrube gerekir. Tecrubelerin aktif zihinde secici ve ayiklayici hale gelmesi gerekir. Insanlari bilinen ve bilinmeyen yonleri ile taniyabilme yetisi gerekir. Bu yuksek ilimde 6. his ancak islemlerin saglamasi olabilir. Amel edilmez. Ama olmazsa da olmazdir.

* Bir kisinin ismi ona bir anlam katar. Ismiyle cagrildikca Fonetik melodi ona zip uzantili bir telkin verir. O melodi Kurandaki belli ayetlere kestirme yol acar ve beynin kivrimlarinda Buraya Cikart komutunu alir. O ayetlerin manalari hatta rehberligi kisinin karakterinin yansimasi haline gelir.

* Her mevsimin de psisigi farklidir. Her mevsimde ara ara mevsim normalinin disinda da haller gorulur. Kisin cikan gunes, yazin yagan yagmurda doganlar da ayri kategoriye girerler. Gece doganlar ile gunduz doganlar da farklidir. Ulkeler kendi liderlerinin burcu ile ve kurulus tarihlerinin burclari ile burclanirlar ve bu ulkenin dip dalgasini olusturur. Dogdugu ulkenin burcu bile hasaba katimalidir yildiznamede ! Cunku belki asil potansiyelini baska bir cografyada bulacaktir !

* Melsea Turkiye Akreptir. Biz sevincimizi de huznumuzu de abartiriz. Ya siyahtir bizim icin ya beyazdir.Turkiyenin Lider ise Baliktir. Iki su grubu arasinda bir uyum hakimdir. Hatta dip dalga olumune baglidir Akrep enerjisini hazir buldugu icin. Nefretimiz de mesurdur. Malum.

* Sezeryanla doganlarin aile baglari kuvvetli olmaz. Ana Rahminden dogan kisiler anne ile ayni bakterilerle bakterilenerek ayni bagisikligin yapbozunda birlesirken, sezeryanla doganlar daha yapay yasam alanlarina hapsedilirler. Daha baska mukaddimelerle girdilenirler. Bu kisilere yapilacak anne adi vs gibi islemler zanli galip gelir ama tatminsiz kalir.

* Yildizname basli basina bir Devlet istihbaratidir. Gizli ilimdir. Biz magazinel boyutunu biliyoruz. Dogum tarihi, ismin esmasi vs .. Halbuki asil tarifini yapmak icin sadece o is icin yetismis olmak gerekir.

* 1. Selim dogdugunda yildiznameciler babasi olan 2. Bayezidi uyariyorlar. Cok cetin, onu alinamayacak, sahlanirsa kendini de ulkesini de riske atabilecek bir buruc kumesinde oldugunu, ona koyulacak ismin de onu yavaslatmasi icin `Selim`(sakin, itidalli) olmasi gerektigini soyluyorlar tavsiye olarak. Ve sehzadeligini daha akla ve stratejiye yonelik sekilde bir egitimle tertipliyorlar. Ama buna rahmen Yavuz unvanini aliyor. Cok azametli, cetin, kati anlamlarina gelen lakabi ile Imparatorlugun en operasyonel padisahi oluyor. Simdi onu alinmasaydi belki de akli melaikelerini yonetemeyen bir padisah da olabilirdi.. Simdi kader degismedi, degismicekti, muneccimler gelecegi gorduler. Ama torpuleyebildikleri kadar torpulediler. Isin amaci da bu zaten.

taroh

Kayıtlı Üye
Bende hayatımda denwyimleyerek bir takım biseyler öğrendim.insan batı astrolojisinde ne grupta doğarsa doğsun.illa yildiznamedeki grup elementine uygun bir hayat felsefesine dönüyor.ben mesela hava grubunda doğdum.eşim toprak grubunda ama yildizname burclarimizda aynı burç.ve aslinda bi şekilde bati astrolojisine göre çıkarılan haritalarda bu vurgulaniyor.mesela onun yükseleni ile yildizname burcu ayni.benim güneşimin temsil ettigi ev yukselenimin temsil ettigi tür icerisinde yildizname burcum ayni.
Başkasından örnek vereyim.bir kişi bati astrolojisine göre balik.yükselen ikizler.yildizname burcu da koç.
Bu kisinin haritasinda ay venüs ve mars koçta.sakin görünsede tanıdıkça asabi bi hali var.diğer bir örnek bir çift hakkinda vereyim.ciftten erkek kova basak yukseleni yildizname burcu koç.ve baya baya koça benzer ozellikler taşır.eşi nin 2 isimli olduğunu öğrendim.ve 2 ismi ile yildizname burcu yay bati astrolojisine gore terazi yukselen basak.

Maksimilyanuss

Kayıtlı Üye
Yıldızname ye pek fazla itimat edilmemeli,doğruluk oranı düşüktür %35 felan doğru çıkar.yıldızname ye göre hareket edilmemelidir.

lilyumm.

Kayıtlı Üye

Sayın Urum,
Bakım yapiyor musunuz peki istesek sizden.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Gelecek yorumu şeklinde yapmıyorum lakin spiritüel danışmanlık veriyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yapıyor musunuz diye sorduğunuz için cevap verdim lakin onun dışında ben buradan tür yaptığım çalışmalar ve detayları ilgili bilgi vermiyorum.