Yeni bakış açıları, sırlar

1Moon1

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen gun bi kitap araştırdım
40 gum halvet ile ilgili.
Ve araştırmalarımda karsilastigm ve gerçek hayatta karşılaştığım seyler var
Bazi şartları saglarsak baska boyutlar ile iletisime gecebiliyorsun tarzında..
Mesela 40 gun et yememek gerekiyormus
Boyle birseh var mi detayli anlatirmisinkz

ruhname

Kayıtlı Üye
Evet buna riyazet deniliyor. Ancak gelişmeler ve sırların açığa çıkması kişiden kişiye değişiklik de gösterebilir. Ben de çok araştırdım bu konuyu zamanında da denemek pek mümkün olmadı aile ile birlikte olunca maalesef zor. :)

1Moon1

Kayıtlı Üye
Evet buna riyazet deniliyor. Ancak gelişmeler ve sırların açığa çıkması kişiden kişiye değişiklik de gösterebilir. Ben de çok araştırdım bu konuyu zamanında da denemek pek mümkün olmadı aile ile birlikte olunca maalesef zor. :)
Neler yapmak gerekiyor ki
Ben ailemle yasamiyorum

taroh

Kayıtlı Üye
Halvet islam dininde oruçla ve kuran okunarak namaz kılınarak geçiyor diyebiliyorum.oruç şeklinde öğün alacaksın. O öğelerden. Hayvani gıdaları kesmen gerekir yoksa körü körüne aç olunnmaz ki bi yerde okudum niyet de ediliyor sanırım Halvete

Ü

Üye silindi 58480

* 40 gun et yememek konusu dogrudur. Hatta yumurta, peynir ve sut gibi gidalar da onerilmez.

* Et 40 dakikadan 3 saate kadar sindirim sistemini mesgul eden bir besin maddesidir. Gunde 3 ogun yerseniz bile dunyeviyete beyin olarak kapildiginizin saglamasini yapmis olursunuz.

* Sindirim sistemi ise 3 cakranin birden dunyevi sistemle mesgul edilmesi dolayisi ile bagzi ilahi kivilcimlari ignor etmesini saglar.

* Riyazatla birlikte ise Sindirim sistemi rahatlatilir. Aclikla gelen krizler 3. haftada yerini takatsizlige birakir. Bu takatsizlik ister istemez dunyevi telasin onermelerini ortadan kaldirir. Ne yemek yapilacagi, ne giyilecegi vs konular ibadet ederken mesgul ettigi gibi mesgul edemezler ve beyinde daha derin bir farkindalik aktif edilir.

* 4. Haftada bayilmalar baslar. Son derece iyi bir gelismedir. Beyin islemci, hafiza ve bilgi kisayollarindan sorumlu bir devredir ve yeni gelistirdigi dusunce modelini devreye sokmak icin kendisini bir anda kapatip acar. Bu bayilmalar ile olur. Hem halsizlik hem de yeni farkedisler ile basa cikabilen bir beynin alamati bir anda dusup bayilmasidir. Ayildigi zaman yeni bir ilahi suur yuklemesi olmustur.

* Bu yuzden riyazatin karanlikta ve kapali yerde yapilmasi gerekir. Karanlik epifizi tam olarak aktif ederken guvenlik icin kapali ve ojsijenli bir ortam saglanmalidir. Bayilmalar asla olum getirmez. Bilakis gereklidir. Ruhun dayanikli olmasini bilincin ve beyin gucunun bedenden daha kuvvetli hale gelmesini saglar. Riyazat bitince beden kuvvetini geri kazaninca ise hem beden guclu hale gelir hem de o bedene hukmeden ruh degisik bir psisik yayicisi haline gelmistir.

* Diger boyutlarla iletisim baslamistir. Tabi bu sizin ne kadar arinmis oldugunuza gore degisir. Ego torpulense de kisa surede geri de kazanilabilen birsey imtihanin geregi olarak. Yani 40 gun sadece bir final dokunusu olabilir. Ondan once kisi duru ve ari bir karakter gelistiremedi ise bu 40 gun onun basina belalar da acabilir.