Yaşam Çiçeği ve Müddessir Suresi

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8039

Benim yaşam çiçeği bilgisi ile ilk karşılaşmam “Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırları”( Drunvalo Melchizedek) kitabı ile oldu.Kitapta yazarın meleklerle konuşması,ölümsüz üstad Thoth ile serüvenlerini “bu adam sıyırmış” deyimi ile geçtikten sonra yaşam çiçeği şablonuna geçtim.

Yaşam Çiçeğinin üzerinde 19 küre vardır ifadesi

Onun üzerinde 19 vardır.(Müddessir 30) ayeti ile zihnimde çağrışım yaptı.Şimdi sırası ile teorimi anlatacağım

Yaşam Çiçeği Nedir?

Yaşam çiçeği yaradılışın tüm geometrisini içerisinde bulunduran yaratıcının tekliğine atfı ve bir nevi yaratıcının imzasıdır.Tüm yaradılış bu formun içinde barındırdığı geometride gizlidir.

Bu geometrik bilgiler tekliğe ulaştırdığı için kutsallaştırılmış ve kutsal geometri olarak nitelendirilmiştir.

Yaşam Çiçeği Sembolüne çiçek denilmesinin nedeni sadece çiçeğe benzemesinden değil meyve ağacının evrelerini temsil etmesinden dolayıdır.Bu evrelerin sembollerini ve yaşam çiçeği sembolünü birçok kadim medeniyetin eserlerinde bulabilirsiniz.(Hatta büyük ticari markaların çoğunda da mevcut.)Mesela Hacı Bektaş türbesinde,Mimar Sinan’ın tüm eserlerinde,Efes Harabelerinde,İspir’de bir çeşme üstünde,Divriği caminde,Mezar taşlarında,Pompeii şehrinde budha heykelinde,Mısır’da ve dünyanın her yerinde.

Ekli dosyayı görüntüle 8035

Yaşam çiçeği Evreleri

Point Within a Circle

“Kuran-ı Kerim’ in sırrı Fatiha’ da, Fatiha’nın sırrı “B”esmele de, “B”esmele’ nin sırrı da başında “B” harfindedir.” Hz. Ali

“B” sırrı adını Arapça ب(B) harfinden alır. Arapça B harfi (ب) şeklinden de görüleceği gibi, altta bir nokta (.) ve o noktadan bir açılımdan oluşmaktadır. İşte o nokta insandır (halifedir, insan-ı kâmildir, beyindir, birimdir…) Noktadan yayılan açılım ise ismi Allah olanın kuvveleridir (isimleridir). Nokta ayrı bir şey, açılım ayrı bir şey değildir.

Besmele’nin Arapça yazılışında 19 harf vardır.Daire içindeki noktanın anlamı B’nin sırrı ile aynıdır.

Vesica Piscis
Ekli dosyayı görüntüle 8036
Dualitenin(ikilik) geometriye yansımasıdır.Gece-Gündüz,Karanlık-Aydınlık vb.İsa peygamberin öğretilerinin arkasındaki erken ezoterik sembollerden biridir ve Hristiyanlıktaki balık sembolü bu geometrik formdan oluşturulmuştur.Ayrıca bir çok kültürde badem,vajina vb şekillerle sembolize edilmiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 8037

Seed of Life:Yaşam Tohumu
Ekli dosyayı görüntüle 8038
Evrenin 6 günde yaratılmasının geometrisidir.7 renk,7 nota,7 gün 7 cehennem 7 gök ve 7 çakra’nın geometrisi bu semboldedir.alttaki şekil Selimiye Caminde tarafımca fotoğraflanmıştır.(Bu fotoğrafı paylaştıktan sonra yabancı bir heyet Mimar Sinan eserlerindeki şekilleri inceleyip sempozyum düzenlediler yazılarımla ilgisi varmıdır bilmiyorum ama bizimkilere şekillerin eşsiz olduğunu söylemişler)

Devamı ikinci kısımda..

Kaynak - Barış Yazıcı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sureyle bağlantısını tam anlayamadım.