Yardım edebilirmisiniz

MeLee

Kayıtlı Üye
iyi günler öncelikle konuyu doğru yere mi açtım yeniyim bilmiyorum ama Size bişey sorma zorunluluğunda hissettim kendimi Geçici bi dövme yaptırdım hint kınası bildiğiniz gibi ama yaptırdığım sembolün anlamını bilmiyorum şekil itibariyle Cinlerle alakası olduğunu söyleyende oldu satanistlerle alakası olduğunu söyleyende bu yüzden anlayabilirseniz anlamını veya ne olduğu hakkında kesin veya teorik olarak bilgilendirebilicek kimse var mı ? Ekli dosyayı görüntüle 2333

anippe

Kayıtlı Üye
pentacle bunun zarari yok ama etrafindaki sekilleri bilmiyorum o.0

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
İşinin ehli kişiler daha iyi bilir ama ben davut yıldızına benzettim

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
dildarı-suda 'nın dediği gibi içindeki yıldız Hz.Davud'un mührü. fakat ordaki semboller hakkında bir fikrim yok.bir şeyleri temsil ediyor her biri sanırsam.
bilen birileri daha iyi anlayacaktır.iyi forumlar.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Niyetinizde birşey yoksa şeklininde önemi yoktur. Tılsımlıysa zararı olur sadece diye biliyorum.

MeLee

Kayıtlı Üye
ya açık konuçmak gerekirse bu sembolün cinlere bi kapı açtığını ve musallat olabiliceklerinden bahsetti bi arkadaşım Açıkçası bende çok uğrama Musallat tarzı olaylara karıştım çağırmadığım halde onların ilgisini daha çabuk çektiğim yönünde şeyler duydum bazı bilenlerden bunlar ki böyle bi etkisi varsa bunun o yüzden çekiniyorum bu konuda aydınlatabilicek biri varsa lütfen rica ediyorum..

Keira

Moderator
Elinizdeki sembolün satanizmle alakası yok. Çember içindeki yıldız sembolü pentacle dır. Ancak etrafındaki sembolleri elimdeki kaynaklarda bulamadım ancak bende kötü bir his yaratmadı. Sembolleri merak ettim biraz daha araştıracağım bir şey bulursamda buraya yazarım. Ama olumsuz şeyler düşünmeyin siz, unutmayın olumsuz düşünceler karanlığı çekebilir..

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
kesinlikle en başta düşüncelerini olumsuz olanlardan çok olumlu yönlere çekmeni tavsiye ederim aksi taktirde zaten his kokun gayet ilgi çekici olacaktır...

Keira

Moderator
SavasaRock sembolün orjinalini buldum. Pentacle ın çevresindeki semboller 4 element ve ruhu simgeliyor. Korkulacak bir şey yok yani, elindeki pentagram pozitiftir. Yaptırdığın dövmenin orjinalini Hellsing isimli bir anime dizide kullanılmışlar muhtemelen dövme yapan arkadaşta bu sembolü ordan bulmuştur. Güle güle kullan :)

MeLee

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim anlaşılan duyduklarım hurafeden ibaretti :D

ESVET ÖZER

Banlı Kullanıcı
bunu yaptıran arkadaşa şunu derim:bilmediğiniz sembolleri asla hiç bir yerinize yaptırmayın hatta takı olarak bile kullanmayın..Pentagram zaten negatiftir buna pozitif diyenler yanılır..ve pentagram şeytan başını simgeler,cinleri olduğu gibi kendine çekersin..onu bir an önce sildirmeye bak..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
bunu yaptıran arkadaşa şunu derim:bilmediğiniz sembolleri asla hiç bir yerinize yaptırmayın hatta takı olarak bile kullanmayın..Pentagram zaten negatiftir buna pozitif diyenler yanılır..ve pentagram şeytan başını simgeler,cinleri olduğu gibi kendine çekersin..onu bir an önce sildirmeye bak..

İnsanları yanlış yönlendirmeyin! Pentagram değil ters çizilmiş pentagram şeytan başını temsil eder,Pentagram evrensel denge ve element bütünüdür.Ters pentagram ise tüm evrensel iyi ve pozitif enerjileri başaşağı etmek ve tanrıyı reddetmek için baş aşağı kullanılır. İki yerde de pentagram kötüdür demişsiniz,sadece müslüman olarak düşünüp duyumlarla yorum yapmayın,semboller tarihini arkeoloji ve tarih kapsamında , tarafsız yazarlardan okuyun.Bir sembole kötü demek farklı kötü amaçlı kullanımı da var demek farklı ki burada böyle bir amaç olmadığını zamanında moderatör de açıklamış,konuyu yanlış bilgi ile hortlatmayalım. Şöyle düşünün, büyü yazan cinci hocalar da Kuran ayetlerini ve yazısını kullanıyor, yani bakınca "Kuran kötü birşey, sakın bu ayeti kullanma " denir mi?

Ne meraklısısınız şu cinlerin,herşeyde bir cin çıkıyor üyelerin yorumundan ,içi boş yorumlara göre değerlendirmeye kalksak herhalde bizim cin sırtında seksek oynuyor olmamız lazımdı ki pentagram sembolü kadar basit birşey bile etkiliyorsa :=)