Yapılan bir kara büyü örneği

Ü

Üye silindi 58480

Tek kelimeyle rezalet.

%100 Haklı davasında bile, insanı haksız duruma düşüren ve kazandıklarını da ziyan eden bir amel var mıdır diye sorsalar, büyü yapmak/yaptırmak derim. Allah adam öldürmeyi bile kısas olarak tanıyor yerine göre. İftira atmak bile onu atan kişinin cibilliyetine göre değerlendirilebiliyor. Zalimlerin zulmünün altında bile hafifletici sebepler oluyor.

Ama büyü yaptırmanın tek bir haklı tarafı bile yok. Hakkıyla mazlumlardan yazılıp, hayatının bir kırılma noktasında toplu ikramiye misali bir ecir alacakken sen yaratıcıyı itibarsızlaştırıyorsun kendi çapında. Onun ayetlerini kullanıyorsun hem.

Büyüde cahildim ettim bir kere de diyemezsin. Bile isteye nefsinde Allaha karşı bir meydan savaşı başlatmadın mı büyün de tutmaz. Yani tövbesi nefse en en en ağır gelen amel nedir diye sorsalar büyü yapmak yaptırtmak derdim. Çünkü pişmanlık oluşmayacak hale gelmeden o ilim marifete dönüşmüyor da. Allahın varlığından karşı hem şahadet etmiş gibi emin hem de onu düşman bilmiş gibi özgüvenli olmadan büyücü olunmuyor. Ahiretten başka türlü nasipsiz kalma kapısı da yoktur zaten.

D

DAİMON

@NaBe o anki dehşetengiz havayı merak ettiğim için soruyorm.
Bu vakaya gerçekte tanık odun mu?

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Çocuk olan fotoğrafa yapılan nedir acaba, bilgisi olan var mı ?