Yantra Nedir? Yantra Türleri

Rapİ

Kayıtlı Üye

Yantra bizlere, gezegenlerin matematiksel hesaplamalarına göre düzenlenen sübtil varoluşun görülmez güçlerinin simetrisi ve geometrik tasviridir.

Zararlı gezegen yerleşimlerinden ve zararlı görünümlerden dolayı negatif enerjiler üreten gezegenlerin etkilerini düzeltmek için kullanılan bir Vedic uygulaması Yantra adını taşır.

Yantra Türleri

623dEW.jpg

A Great Occasion Yantra
7 Chakra ve 4 element üzerinde etkili bir yantradır. Ruh ve beden sağlığının korunmasında, hastalıkların kolaylıkla iyileşmesinde kullanılan şifa veren bir yantradır. Hamile kadınlar ve çocuklar için yaşam boyu kullanılması faydalıdır.

l7nmDk.jpg

Tara Yantra
Ruhunuzda ve çevrenizde biriken negatif etki ve enerjilerin uzaklaşmasında, sağlık problemlerinin kısa sürede iyileşmesinde yardımcıdır. Korkuların yenilmesinde, kabuslar ve fobilerin aşılmasında oldukça faydalıdır. Evinizin doğu tarafında ışık gören bir yerde kullanılması gerekmektedir.

n71Z6l.jpg

94k013.jpg

Sri Yantra
Doğum haritanızda 7 gezegenin olumsuz etkilerini olumlu yönde harekete geçirir ve ruhsal olarak rahatsızlıklarınızın tedavisini kolaylaştırır.
Ruhsal anlamda yaşadığınız olumsuz deneyimlerden, kabuslardan ve başkalarının sebep olduğu negatif etkilerden kurtarıcı çok güçlü bir yantradır. Yaşamda karşılaştığınız pek çok engeli aşmanıza, olumsuzlukları yenmenize yardımcıdır.
Sezgilerinizi artırır ve maddi konularda bereketi çoğaltmak; zenginlik, refah, barış ve huzur için kullanılmaktadır.
Evinizin giriş kapısının iç tarafında kullanılmalıdır.
Düşüncelerinizi netleştirin, içinize dönün ve sahip olduğunuz olumlu özellikleri ortaya çıkarmak için çaba gösterin.
Düşüncelerinizin zihninizde çarpışmasından yorgun düştüyseniz farkındalığınızı artırın ve içinizdeki ışığı keşfedin.

vEMrWv.jpg

Bhagvati Tara Yantra
Yaşamınızda mucizevi olayları yaşamak istiyorsanız, bu muhteşem yantrayı evinizin doğu duvarında kullanabilirsiniz. Doğum haritanızdaki gezegenlerin olumlu özelliklerini yaşamınızda kısa bir süre içinde etkili hale gelmesine ve zorlandığınız hemen her konuda kolaylıklarla karşılaşmanıza faydalıdır.
Yantranızı kullanmaya başladıktan sonra kendinizi daha dinamik ve huzurlu hissedeceksiniz.

2gGBVq.jpg

Vaassu Yantra
İş hayatınızda yenilenme, başarı, düzen ve istikrar için kullanılması gereken çok kuvvetli bir yantradır.
Girişimlerde olumlu sonuçlar vererek maddi şansları artırır ve iş yerinizdeki olumsuz enerjileri etkisiz hale getirir.
Kuvvetli enerji akışı sayesinde iş hayatınızda başarınızı kısa sürede artıran etkilere sahiptir.
İş yerinizin Kuzey duvarında yüksek bir yerde kullanılmalıdır.

8gpAya.jpg

Etheric Medicine Yantra
Auranız ve bedeniniz üzerinde güçlü bir koruma çemberi oluşturan yantradır. Kaza ve düşmanlıklardan koruyucudur.

YBzmoZ.jpg

Love Light Rise Yantra
Duygusal konular, ikili ilişkiler ve evlilik yaşamınızda problemler yaşıyorsanız bu yantra size oldukça fayda sağlayacaktır.
Karşı cinsle ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirmenize, şansınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

JYPmvQ.jpg

Celtic Yantra
Ruhsal rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.
Motivasyonu güçlendirirken zihinsel enerjiyi yükseltir.
Net ve hatırlanabilir rüyalar görülmesi için de faydalıdır.
Evli çiftlerin dışarıdan gelecek etkilere karşı koruyucusudur.

XvOmm3.jpg

Kameshvari Yantra
7 gezegen ve 4 elementin olumlu enerjilerini harekete geçirir ve hızlı bir şekilde yaşamımıza aktarmaya başlar.
Ruhsal ve bedensel olarak kendinizi çok daha iyi ve sağlıklı hissedersiniz. İnsani, ruhani tüm negatif enerjilere karşı güçlü bir koruyucudur.
Kararlarınızı kolaylıkla alır ve uygulayacağınız imkanlarla karşılaşırsınız.
Evinizin güney doğu duvarında kullanılması gereken bir yantradır.

3DyQ00.jpg

Sri Lotus Yantra
Doğum haritanızda 7 gezegenin olumsuz etkilerini olumlu yönde harekete geçirir ve ruhsal olarak rahatsızlıklarınızın tedavisini kolaylaştırır.
Ruhsal anlamda yaşadığınız olumsuz deneyimlerden, kabuslardan ve başkalarının sebep olduğu negatif etkilerden kurtarıcı çok güçlü bir yantradır.

WnJmN4.jpg

Durga Yantra
Her türlü tehlike, kaza ve sonucu olumsuz olaylardan koruyucu çok güçlü bir yantradır.
İnsanların enerjilerinden yoğun olarak etkileniyor ve günlük hayatınıza yeterince iyi adapte olamıyorsanız bu yantrayı kullanabilirsiniz.
Zorlukları aşmak ve düşmanca davranışlardan korunmak için faydalıdır.
Özellikle hamile kadınlarda ve sonrasında anne-bebek için Hindistan’da sıklıkla kullanılmaktadır.

5dWbPd.jpg

Sagrada Yantra
Doğum haritamızdaki 7 gezegenin enerjilerinin olumlu yönde yaşamımıza yansımasına yardımcı olan, dünyevi işlerimizin kolaylıkla ilerlemesine yardımcı bir yantradır.
Pozitif enerjimizin sürekli olmasını sağladığı gibi, ev ve aile hayatındaki huzur için de yardımcıdır.

0qO9PL.jpg

Balance Adjustment Yantra
Ruh ve bedensel hastalıklarımızın iyileşmesinde, düşüncelerimizi uygulamaya geçirmemizde yardımcı bir yantradır.
Chakralarımızı dengeleyerek olumlu yönde harekete geçmesini sağlar.

La9r7a.jpg

Merkür Yantra
İletişim zorluğu çekiyor, kendinizi yeterince iyi ifade edemiyor musunuz?
Kekemelik ve konuşma zorluğu gibi konularda, hamile kadınların üzerinde olumlu etkiler yapar.
Ayrıca Doğum haritalarınızda iletişimi temsil eden Merkür’ün etkilerini olumlu yönde güçlendirir.

RYdMLZ.jpg

Power Success Yantra
Güç, iktidar, başarı ve finansal şansın arttırılması için kullanılan kuvvetli bir yantradır.
Fiziksel ve ruhsal olarak güçlendirdiği gibi başarının kalıcı olmasında da yardımcıdır.

RYdMyZ.jpg

Tara Bhavas Yantra
Ruhunuzda ve çevrenizde biriken negatif etki ve enerjilerin uzaklaşmasında, sağlık problemlerinin kısa sürede iyileşmesinde yardımcıdır.
Korkuların yenilmesinde, kabuslar ve fobilerin aşılmasında oldukça faydalıdır.

RYdMEa.jpg

Arganta Yantra
Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlamaya yardımcıdır.
Ruhsal hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.
4 elementin en güçlü hali ile yaşamımızda tezahür etmesini kolaylaştırır ve olumsuz enerjilere karşı koruma sağlar.
Kaza, hastalık gibi ani gelişen olumsuzluklara karşı kuvvetli bir koruma sağlar.

Not: Enerji akışının doğru yansımasını istiyorsanız, yantraları doğum bilginize göre uygun olanı belirlendikten sonra Oniks ya da özel çerçeveli şekilde kullanmalısınız.

Şenay Yangel

geçmiş

Kayıtlı Üye
Acaba bunlardan birini dövme olarak kullanmanın bir sakıncası var mıdır bilgisi olan var mı ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7154
Acaba bunlardan birini dövme olarak kullanmanın bir sakıncası var mıdır bilgisi olan var mı ?
Bir ara bende düşündüm,ikinci dövmemi mandaladan yaptırmak istedim,şekillerini inceledim.Sanırım anlam önemli gibi geliyor ve tabiki bütünleşmek.Dövmenin geri dönüşü olmadığı için bence belirlenen mandala ya da yantra şekli bir süre takı olarak kullanılmalı.Evrensel bilgelik sembolünü kullanıyorum aylardır bileklik olarak ama henüz karar veremedim.:(Ekli dosyayı görüntüle 7154 Bunu kullanıyorum, küçük mor şekillerde salyangoz.Dövme modeli olarak çok küçük yapılamaz içindeki sembolün belli olması açısından,belli bir ölçüden sonrasınıda ben kaba buluyorum,yani bilemiyorum düşünmekteyim.:)Belki başka sembol bulurum.

geçmiş

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7154
Bir ara bende düşündüm,ikinci dövmemi mandaladan yaptırmak istedim,şekillerini inceledim.Sanırım anlam önemli gibi geliyor ve tabiki bütünleşmek.Dövmenin geri dönüşü olmadığı için bence belirlenen mandala ya da yantra şekli bir süre takı olarak kullanılmalı.Evrensel bilgelik sembolünü kullanıyorum aylardır bileklik olarak ama henüz karar veremedim.:(Ekli dosyayı görüntüle 7154 Bunu kullanıyorum, küçük mor şekillerde salyangoz.Dövme modeli olarak çok küçük yapılamaz içindeki sembolün belli olması açısından,belli bir ölçüden sonrasınıda ben kaba buluyorum,yani bilemiyorum düşünmekteyim.:)Belki başka sembol bulurum.

Bileklikte çok zarif duruyormuş yani en azından burdan göründüğü kadarı çok hoş :) ben Sri Lotus Yantrayı hem sembol hem anlam açısından çok beğendim fakat bundan önce süleymanın mühürlerinden birini dövme olarak kullanmak istemiştim ama anlamı çok büyük olduğu içinle vücutla bütünleşemeyebilir kaldıramayabilirsin demişlerdi. Gözüm korkmuştu açıkçası, sonuçta bu da anlamsal olarak önemli bir sembol olduğu için yine emin olamadım belki deneyen ya da bilgisi olanlar vardır diye düşündüm :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bhagvati Tara Yantra 'yı béğendim bende anlamı açısından.Şimdi iyice bi baktımda pek dövmelik değiller sanki.:(Pişman olma olasılığı yüksek.Dövme olarak uygulamasıda zor,detayları çok fazla,dövme büyük olmak zorunda.Bu yantralar ancak evde bir çerçeve içinde aksesuar olarak bulundurulabilir.İyi enerjisi tüm mekâna yansımış olur.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Bhagvati Tara Yantra 'yı béğendim bende anlamı açısından.Şimdi iyice bi baktımda pek dövmelik değiller sanki.:(Pişman olma olasılığı yüksek.Dövme olarak uygulamasıda zor,detayları çok fazla,dövme büyük olmak zorunda.Bu yantralar ancak evde bir çerçeve içinde aksesuar olarak bulundurulabilir.İyi enerjisi tüm mekâna yansımış olur.
Buna ben de katılıyorum. Evde çerçeve içinde tüm mekana yansıyan enerji güzel fikir:)