Wiccanlık? Sizce olabilir mi?

guys

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ailede ablam ile bende iyi yetenekler olduğunu keşfettim. Bu yeteneklerin bize miras olup olmadığıda merak konusu idi. Bu sabah anneme sorduğumda soyumuzda büyü yapan ya da çeşitli otlarla ilgilenenler olduğunu söyledi. Dedesininde ona şifa veren şeyler öğrettiğini anlattı. Bu konuyu öğrenebilmem içinde bayaa eskileri kurcaladım. Annem'in soyunda olan şeyler kendisine ya da bana bulaşmışmıdır? (Büyücülük gibi..) Çünkü annem ile benim hislerim çok kuvvetli, içimden ilgilenmem gerektiğini söyleyen bir ses var? Sizce ne yapmalıyız?

@Y$e

Kayıtlı Üye
Wicca her ne kadar modern cadılık olarak tabir edilse de Gardner tarafından Kabala'daki seremonik ayinlerden ve bazı kurallardan da beslenen dini bir yoldur. Buna en iyi örneği her iki dinin de ritüel bıçağının hiçbir şeyi kesememesi örneğidir. Gardner'dan sonra Başrahibesi tarafından Kabalastik ögelerin çoğundan arındırılarak din haline getirilmiş ve bugün pek çok Avrupa ülkesinde tanınan bir din haline gelmiştir. Wicca hakkında bu bilgilendirmeyi yapma nedenim Wicca'nın Hristiyanlık, İslâmiyet gibi bir din olduğunun altını çizmek. Wiccan doğulmaz, Wiccan olunur. Prensiplerini öğrenip yaşam tarzı haline getirirseniz Wiccan olursunuz. Pek çok kişinin bildiğinin aksine cadılık ile Wicca aynı değildir. Cadılık herhangi bir dinin tekelinde değildir ancak altar kurulması, Tanrı-Tanrıça'lar ile çalışılması gibi uygulamaların Paganizm inancına sahip olmayı zorunlu hale getirdiğini görmekteyiz. Sizin sormak istediğiniz dolayısıyla ailenizden size geçmiş olabilecek cadılık yeteneğiniz olup olmadığı olabilir. Elbetteki kan bağının cadılıktaki yeri yadsınamaz; ailenizde olan bu yetenek sizde de hayat bulmuş olabilir. Bunu büyü pratikleri yaparak keşfedersiniz . Disiplinli bir şekilde çalışarak kendinizi geliştirirsiniz yoksa kan bağı dolayısıyla disiplinli bir şekilde çalışmadan bir ilerleme gerçekleştiremezsiniz. Elbetteki kan bağı söylediğim gibi cadılar için önemli bir etmendir ancak burada daha önemli olan şey kişinin önceki yaşamlarında cadı olup olmadığıdır. Geçmiş yaşamlarınızı da meditasyon yaparak; büyü pratiklerini gerçekleştirerek zamanla hatırlarsınız. Yani şuan sizin yapmanız gereken şey meditasyon ve büyü pratikleri yapmak. Sizi ancak siz keşfedebilirsiniz.

biard

Kayıtlı Üye
wiccanlıkla cadılık farklı şeylerdir. wiccanlık bir dindir.

guys

Kayıtlı Üye
Peki büyü pratiği yapmak demişsiniz ne gibi pratik yapabilirim? Kimseye zarar vermeyen büyü çeşidi var mı? Ya da bazı büyülerin içine hayvan ayağı vs. de katılıyor onlar katılmadan da büyü yapılabilir mi? Nereden başlamalıyım bilmiyorum..

demonic

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ailede ablam ile bende iyi yetenekler olduğunu keşfettim. Bu yeteneklerin bize miras olup olmadığıda merak konusu idi. Bu sabah anneme sorduğumda soyumuzda büyü yapan ya da çeşitli otlarla ilgilenenler olduğunu söyledi. Dedesininde ona şifa veren şeyler öğrettiğini anlattı. Bu konuyu öğrenebilmem içinde bayaa eskileri kurcaladım. Annem'in soyunda olan şeyler kendisine ya da bana bulaşmışmıdır? (Büyücülük gibi..) Çünkü annem ile benim hislerim çok kuvvetli, içimden ilgilenmem gerektiğini söyleyen bir ses var? Sizce ne yapmalıyız?
wiccadan ziyade aklıma şamanizm geldi.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Peki büyü pratiği yapmak demişsiniz ne gibi pratik yapabilirim? Kimseye zarar vermeyen büyü çeşidi var mı? Ya da bazı büyülerin içine hayvan ayağı vs. de katılıyor onlar katılmadan da büyü yapılabilir mi? Nereden başlamalıyım bilmiyorum..

Elbette yapabilirsiniz. Ekolde "Kimseye zarar vermediğin sürece istediğini yap." öğüdü vardır. Bu Wiccan Öğüdü olarak geçer; ancak cadılar tarafından da benimsenen bir kuraldır. Kimseye zarar vermeden büyü yapmanız; hiçkimseyi etkilemeyeceğiniz anlamına gelmez. Evren hassas bir denge üzerine kuruludur. Siz bu dengeyi değiştirmeye çalışırsanız evren tekrar dengeyi sağlamak ister. Bu konuda Ellen Dugan'ın bir sözüne dikkat çekmek istiyorum.Aklımda kalan haliyle: "Evrenin hassas bir örümcek ağıyla örülü olduğunu düşünürsek bizim yapacağımız şey bu hassas ağın dengesini bozmadan isteğimiz doğrultusunda bu ağa nazik ağlar eklemektir.". Aslında cadıların ve Wiccanların yaptıkları büyülerin evrende oluşturdukları etki bu şekilde özetlenebilir.
Cadılığın ve şüphesiz büyücülüğün miladından itibaren hayvan parçaları, adet kanı, bakire-anne-yaşlı kadınların kanlarının karışımı, normal yollarla düşen ya da ölü doğan çocukların bedenleri(cenin) büyülerde kullanılmaktadır. Pek çok büyünün kilit noktası olarak da adlandırabiliriz bu nesneleri. Örneğin ay parfümü(iksiri) kadınların adet döngüleri ayın döngüleri ile doğrudan ilişkili olduğu için birkaç damla adet kanının iksire katılmasıyla oluşan bir iksir türüdür. Adet kanı döllenmemiş yumurtaları içerir ve bu da iksirin kilit noktasını oluşturur. Burada anlatmak istediğim aslında büyüde kullanılan malzemeler büyünün yapılma amacıyla bağdaşması gerekir. İlk başta size biraz nahoş gelse de bu fikre alışacak bir süre sonra yadırgamayacaksınız. Ancak siz kullanmak istemezseniz buna göre ritüellerinizi seçerseniz.
Büyüye nereden başlamam gerekir sorusu başlamak isteyenler için çok kafa kurcalayan bir sorudur. Öncelikle meditasyon yapın, kendi iç sesimizi dinlemeyi öğrenin. Bu sırada altarınızı oluşturmaya başlayın. Altar oluşturmak önemli bir adımdır çünkü sizin ciddiyetinizi gösterir ayrıca bir cadının altarı eli gibidir. Tüm ritüeller burada gerçekleşir ve enerji alanı burada meydana gelir. Altarla ve meditasyonla ilgili pek çok şeyi sitede bulabilirsiniz. Altarınızı tamamladıktan sonra adanma ritüeli yapıp kendinizi büyü zanaatinde geliştirebilirsiniz.

guys

Kayıtlı Üye
Peki. Cevabınız için çok teşekkür ederim :)