Voodo Dersleri Bölüm 1 (Efsun Sanatı)

Vassago.

Kayıtlı Üye
İş
Kaligraf
Forumumuzun Voodoo yönünden çok eksik olduğunu gördüm. Elimden geleni apıp sizlerle elimde olan kaynakları paylaşacağım. Size en baştan başlayıp Kara Büyüleri, Voodoo Bebeği yapmayı, şeytanla anlaşmayı, şifa büyülerini, aşk büyülerini, şans, para, fal bakma, voodooda geçen birçok büyüyü yeterli ilgi gösterilirse anlatacağım.

Voodoo Büyüsünde uzmanlaşabilmeniz için zihninizi bir ölçüde kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekir. Sizi her türlü belaya ve istenmeyen durumlara sürükleyen tutarsız düşünce ve dürtülerinizi ehlileştirmelisiniz. Kısacası bu dünyadaki söz ve eylemlerinizde hatasız ve sarsılmaz olmayı öğrenmelisiniz. Ancak aynı zamanda doğaçlama yeteneğinizi koruyabilmeli , ruhunuzun emrettiği şekilde konuşabilmeli ve davranabilmelisiniz. Bütün bunlar ince bir zihinsel denge gerektiriyor. Bu akıl sükûnetidi Hoodoo efsunuyla uğraşarak elde edilebilir.

Efsun sanatına başlamadan önce transa geçmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Trans hali içgüdüsel ve içsel bilgeliğin kaynağı olan bilinçdışınızla temasa geçmenizi sağlar. Bilinçdışına geçebilmiş zihin sihir ve doğaüstü güçlere tamamen inanırken, onun rasyonel ve maddeci zıttı olan bilinç ya da ego/benlik bunları kesin bir şekilde reddeder.

Başarılı bir şekilde sihir yapabilmek için ona yüzde yüz inanmamız gerekir; bu nedenle bilincimizin rasyonel sınırlarından kaçmalı ve trans yoluyla bilinçdışımızın görsel dünyasına geçmeliyiz. Voodoo öğretmenim Earl Marlowe bu durumu şöyle ifade ediyordu: "Sihirin gerçekleşmesi için ona inanman gerekir.Sen inandığın sürece başkalarının inanıp inanmaması hiç önemli değildir.Eğer inanmıyor , ama gene de büyü yapmak istiyorsan , inanır hale gelinceye kadar kendini hipnotize etmelisin."

Trans , ruhlarla bağlantı kurmak için de kullanılabilir. Aslında kendini dört dörtlük yetiştirilmiş bir efsun üstadının en önemli özelliği ruhları görebilme , duyabilme ve onlarla yapıcı bir ilişki içinde olma yeteneğidir. Ruhlarla bağlantı kurduğunuzda , gerçekten bir şeyler yapmaya başlıyorsunuz demektir. Transa geçmek için kullandığım temel yöntemi bana Earl Öğretti. Oldukça kolay ve yeni başlayanlar tarafından da uygulanabilecek bir teknik. Hatta birkaç kez yaptıktan sonra bütün ayin adabını uygulamanıza bile gerek kalmayacak Daha fazla uzatmadan veriyim :

Nasıl Transa Geçilir ?

1. Rahat bir şekilde oturun ve gevşeyin.Hızlı bir şekilde gevşemenin güzel bir yolu nefes veriş sürenizi alış sürenizden biraz daha uzun tutmaktır.
2. Bakışlarınızı üstünde yoğunlaştırabileceğiniz bir nesne bulun Bir mum alevi ya da kristal küre kullanabilrsiniz.
3. Gördüğünüz şeyle ilgili üç cümle söyleyin (yüksek sesle yada içinizden)Bu sizin görsel deneyiminizdir.Bir mum alevine bakıyorsanız Alevin üzerinde renkli bir hale görüyorum diyebilirsiniz mesela.
4.Duyduğunuz şeylerle ilgili üç cümle söyleyin Bu sizin işitsel deneyiminizdir Penceremin Önünde Kuşların şakıdığını Duyuyorum ya da nefes alıp verişlerimi duyuyorum diyebilirsiniz.
5. Hissettiklerinizle ilgili üç cümle söyleyin Bu sizin kinestetik deneyiminizdir örneğin Kalçalarımın üzerinde duran ellerimin sıcaklığını hissediyorum.
6. Bu üç ana duyuya tekrar dönerek her biriyle ilgili önce ikişer sonra birer yeni cümle söyleyin. Gözleriniz ağırlaşırsa onları tamamen kapatın ve dış dünyadakiler yerine içsel görüntü kullanmaya başlayın.
7.Artık Ayinimize başlayabiliriz.Transa geçerken gözlerinizi kapattıysanız yavaşça açın.Bu ayin halini tamamladığınızda hipnoz durumundan çıkabilmek için beşten geriye doğru sayıp uyan demeniz yeterlidir.

Siz transa geçmeyi çalışın pratik yapın artık kolaylıkla yapar hale gelin bende en kısa zamanda devamını yazacağım.
Şimdilik bu kadar eğer gerekli talebi görürse devamı gelecek. Kimse ilgilenmezse boşuna yazmayayım.

Kaynak : Voodoo Büyüleri kitabından kendim yazdım.

Herşey efsun olabilir.
Hiçbir şey efsun olmayabilir...

Sevgi ve Işıkla...

Boogayman

Kayıtlı Üye
Formun vodoo uygulamaları konusunda eksik olması gayet normaldir bence çünkü vodoo bir kültüre aittir, kültürün içinde yaşarken öğrenilir.Crowley in bile vodoo dan uzak durduğu ya da benzeri bir satır okumuştum nette.Biz o toplumda yetişmediğimiz için tuzaklarını, püf noktalarını bilemeyiz.Vodoo uygulaması olarak yazılanlara şüpheyle yaklaştığm gibi temelini bilmeden yapılacak bir uygulama bence yarardan çok zarar getirir.

candokia

Kayıtlı Üye
çok güzel bir uygulama bunu deneyeceğim =D

shadows

Kayıtlı Üye
Oldukça güzel bir uygulama deneyeceğim...

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Şaşırdım..2 yıl evvel açılmış bir konunun hortlamış olmasına