Varlik kuanilarak kisi zor durumda birakilirmi

Olsane 2

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar belki kızıyorsunuz belki dalga geçtiğimi düşünüyorsunuz ama iste olayların gelişmesi birde herkese yazmaya cevap vermem inanki aklımı karıştırdı biraz kusura bakmayın

mrs_wizardx

Kayıtlı Üye
belki 10dan fazla hocaya baktirdim hepsi farklı şeyler söyledi simdi ucharli hoca baktirdim o şunu söyledi ailende yok eşimde herşey kıza çok yuklenmisler herşey onun üstünde bitiyo diyo intiharın eşine gelmiş ilerki zamanlarda girişimde bulunacak dedi konuyu kapattı biraz kötü diyo işiniz... insanın kafası burda karışıyor iste
Bende de aynısı var hayatımı mahvettiler ilişkilerimi arkadaşlıklarımı ailemi parçaladılar tıpa tıp aynısını yaşıyoruz şizofren değilsin musallat var şüphelendiğin insanlara pişman edecek dualar oku niyetini et korkma korktukça daha da üstüne gelecekler ilim sahibi değilim haddim değil ama araştır duaları zikirleri oku kendine seninle muhtemelen iletişime geçicekler bi süre sonra rüyanda veya uyanık korkma asla direncini kaybetme asıl saldırı o zaman başlar gittiğin hacı hocalarda da iş yok bende çok aradım 2 tanesi beni dahada mahvetti internetten bulup gitme tanıdık aracılığıyla bulmaya çalış ama dualardan kaçma isyan ettirmeye çalışcaklar etme ben ettim işlerim düzeldi ne zaman dua etsemde bozuldu hepsi oyun aynı zamanda gönül gözün açılcak bazı şeyleri görüp bilmeye başlıyosun bunlardan sonra en azından bende böyle oldu dikkat et kendine ilim sahibi olsam daha iyi cevaplar verirdim ama burda ilim sahibi çok arkadaşımız var yardım iste onlardan

Seraphine

Kayıtlı Üye
kişi halvete girdiyse görüşü güçlenir, icabetler artar . orada daha doğru bilgi alabilir.
Böyle bir bilginin kaynağı nedir? Gösterebileceğiniz örnek veya verebileceğiz daha fazla detay var mı?
Çünkü söylediğinizi takiben negatif enerji yuvaları tapınak olmalıydı. Sizin bahsettiğiniz güçlenme belki fiziksel olarak doğru olabilir, ruhsal anlamda bu tür artılar getireceğine inanmıyorum. Ve bana göre bu bir yanlış yönlendirmedir.

Berliner

Kayıtlı Üye
Böyle bir bilginin kaynağı nedir? Gösterebileceğiniz örnek veya verebileceğiz daha fazla detay var mı?
Çünkü söylediğinizi takiben negatif enerji yuvaları tapınak olmalıydı. Sizin bahsettiğiniz güçlenme belki fiziksel olarak doğru olabilir, ruhsal anlamda bu tür artılar getireceğine inanmıyorum. Ve bana göre bu bir yanlış yönlendirmedir.

kendin gir halvete ve dene :)
yüzlerce yıllık kitaplarda bile yazılı daha kaynak mı soruyorsunuz :)
Hemen hemen her havas kitabında da yazılıdır. Eskilerden kendi kültürümüzdn osmanlıda dini tasavvufi eğitim veren külliyelerde bile çilehane adında odalar bulunurdu halvet için.
dediğim gibi inanmıyor iseniz denemesi bedava , çekilin evinizde bi 40 gün kadar kimse ile görüşmeyin teknolojik alet v.s dünya ile bağınızı kesip hayvansal ürünlerden fazla yemek ve fazla uykudan uzak durun. sonuçları kendiniz deneyimleyin. Sonra buyrun tekrar deneyimlerinizi forumda paylaşın

Seraphine

Kayıtlı Üye
Öncelikle saygı çerçevesinde cevaplarınızı yazarsanız daha verimli bir bilgi alışverişi olacağına inanıyorum. Mantıklı gelmeyen şeyleri sorgulayacağım ki, öğrenmem gereken bir şey varsa öğreneyim.

Yani size göre insanın kendine farklı yollar ile işkence etmesi ve daha sonra halvet dediğiniz olayı gerçekleştirmesi onu ruhsal yönden güçlendiriyor? Benim size sorduğum bu sürecin ilerleyişiydi. Bahsettiğiniz şeyler nasıl bir etki oluşturuyor ve sonuç olarak bu güçlenme gerçekleşiyor? Bana şunu yapınca şu tetikleniyor ve şu oluyor diyebilir misiniz? Merak ettiğim o işleyiş sistemi. Şimdi siz çilehane odaları filan diyorsunuz, bu işin dıştan bakılan tarafı. İç tarafını anlatabilir misiniz diyorum.

Prana_

Kayıtlı Üye
İzninizle araya girerek birkaç şey söylemek istiyorum. Teknolojiden ve belli yiyeceklerden uzak durarak, az yer, az uyur, az konuşur ve çokça ibadet edersiniz riyazette. Kendinizi dünyevî şeylerden uzak tutup, nefsinizle mücadeleye girmek gibi düşünebilirsiniz. Bunu, tek başına bir odaya kapanıp kimseyle konuşmadan gerçekleştirmeyede halvet denir diye biliyorum. Nasıl yapılır, sonuçları nedir vb. detay bilgiler için, riyazet ve halvet konularını araştırabilirsiniz.

Berliner

Kayıtlı Üye
Öncelikle saygı çerçevesinde cevaplarınızı yazarsanız daha verimli bir bilgi alışverişi olacağına inanıyorum. Mantıklı gelmeyen şeyleri sorgulayacağım ki, öğrenmem gereken bir şey varsa öğreneyim.
Yorumunuzda bilgi edinmeyi amaçladığınıza dair bir yorumlama yapamadığımdan dolayı ben de açıklayıcı şekilde yorum yapmadım. Daha çok kendi düşüncenizi belirtip geçmişsiniz gibime geldi lakin Madem açıklama istiyorsunuz biraz açayım konuyu.
Yani size göre insanın kendine farklı yollar ile işkence etmesi ve daha sonra halvet dediğiniz olayı gerçekleştirmesi onu ruhsal yönden güçlendiriyor? Benim size sorduğum bu sürecin ilerleyişiydi. Bahsettiğiniz şeyler nasıl bir etki oluşturuyor ve sonuç olarak bu güçlenme gerçekleşiyor? Bana şunu yapınca şu tetikleniyor ve şu oluyor diyebilir misiniz? Merak ettiğim o işleyiş sistemi. Şimdi siz çilehane odaları filan diyorsunuz, bu işin dıştan bakılan tarafı. İç tarafını anlatabilir misiniz diyorum.
Fiziksel bir sebep -sonuç ilişkisi arıyorsanız göz ile görülür el ile tutulur ispat istiyorsanız halvete bunun için verilecek bir cevap yok. Zaten böyle durumlar fiziksel olarak ispatlanmış olsa fiziksel olarak etkilerini doğrudan ispatlayabilsek şuanda çok yaygın popüler olurdu.
Bizim konuşacağımız ise işin dini boyutu ve ruhani boyutu olacak.
Bir insan neden kendini dünyadan soyutlar ? Soyutlama sadece bedenen midir düşünce yapısı da dahil olmak üzere zihinsel midir ? Sadece bedenen kendinizi çekip aklınızı çekmezseniz çok fazla etkisini göremezsiniz. Lakin tüm herşey den vazgeçip o süre zarfında kendinizi ibadete ayırır ve dünya meşakatinden çeker, İlahi kudretin eline kendinizi bırakır ve bunu tüm zihniniz ve bedeninizde yaşarsanız bu manevi kapıların açılmasını bazı farklı duru görü ve ruhani çakraların açılmasını sağlar. Bu işin sizin ruhani boyutunuzda yaşanan durumlar. diğer boyutu ise bu olay ruhani alemin dikkatini çeker ve icabetler alırsınız, islami halvet ise girdiğiniz çektiğiniz zikirlerden icabetler ve çeşitli iletişimler olur. Çeşitli sırlara erebilirsiniz.
Yukarıdaki konu ile ilgili olduğu üzere çakralarınızda açılmalar olduğundan ve icabetler ve ruhani alem ile iletişim daha kuvvetli olduğundan kişi bir işlemi daha kolay yapabilir buna bakım da dahil.

Olsane 2

Kayıtlı Üye
Fiziksel bir sebep -sonuç ilişkisi arıyorsanız göz ile görülür el ile tutulur ispat istiyorsanız halvete bunun için verilecek bir cevap yok. Zaten böyle durumlar fiziksel olarak ispatlanmış olsa fiziksel olarak etkilerini doğrudan ispatlayabilsek şuanda çok yaygın popüler olurdu.
Bizim konuşacağımız ise işin dini boyutu ve ruhani boyutu olacak.
Bir insan neden kendini dünyadan soyutlar ? Soyutlama sadece bedenen midir düşünce yapısı da dahil olmak üzere zihinsel midir ? Sadece bedenen kendinizi çekip aklınızı çekmezseniz çok fazla etkisini göremezsiniz. Lakin tüm herşey den vazgeçip o süre zarfında kendinizi ibadete ayırır ve dünya meşakatinden çeker, İlahi kudretin eline kendinizi bırakır ve bunu tüm zihniniz ve bedeninizde yaşarsanız bu manevi kapıların açılmasını bazı farklı duru görü ve ruhani çakraların açılmasını sağlar. Bu işin sizin ruhani boyutunuzda yaşanan durumlar. diğer boyutu ise bu olay ruhani alemin dikkatini çeker ve icabetler alırsınız, islami halvet ise girdiğiniz çektiğiniz zikirlerden icabetler ve çeşitli iletişimler olur. Çeşitli sırlara erebilirsiniz.
Yukarıdaki konu ile ilgili olduğu üzere çakralarınızda açılmalar olduğundan ve icabetler ve ruhani alem ile iletişim daha kuvvetli olduğundan kişi bir işlemi daha kolay yapabilir buna bakım da dahil.
Aslında son zamanlar da aklımdan gecirdigim olaylar biraz yaşanmaya başladı ve yaşadım hani insanın aklına birşeyler gelir ya mesala fal baktırmak için gay birisine fal baktirmayi geciriyordum bir olayla kaldığım evdeki kişilerin aracığıyla öyle birisini tavgisiye ettiler giddim görüştüm onunla fal baktirdim daha var aslında simdi o dusunduklerimin arasında sadece birkaç şey kaldı kurtlar vadisini bilirsiniz abdulley var orda polat öldüğünde kendini bir odaya kapatıyordu iste kendimi öyle bir odaya kapatmak istiyordum hep son 1 buçuk yıldır hep içinden öyle geçiyor sanırsam adıyaman taraflarında.... bilen olursa ... ve simdi burda konuşurken böyle birseyin tavsiyesi geliyo konular konuyu açarken kendini bir odaya kapatmak için bir konular geliyo nasıl bir tuafflikdir ki bu anlam veremiyorum arkadaşım bitanesi musallat var diyor evet musallat birşey evimde vardı sanki beni takip eden izleyen birseyin olduğunu biliyorum hissediyordum koridorda fotaraflarda ve balkon kapısının arkasında evde misafirler le oturken misafir söyle diyor bize öney ya sanki bir gölge gecdi koridordan çocukların odasına girdi diyo ..

Olsane 2

Kayıtlı Üye
Toilette muska yakılması evin huzunun bozulması için yapıla bilirmi birde eve gelip gidiyolarmis bunun bana bir zararı olurmu.

Berliner

Kayıtlı Üye
da sadece birkaç şey kaldı kurtlar vadisini bilirsiniz abdulley var orda polat öldüğünde kendini bir odaya kapatıyordu iste kendimi öyle bir odaya kapatma
Toilette muska yakılması evin huzunun bozulması için yapıla bilirmi birde eve gelip gidiyolarmis bunun bana bir zararı olurmu.
olur tuvalette birşeylerin yakılması necis bir işleme uygun bir ortam oldugunu gösterir yani kötü işler için gayet uygun bir mekan.
eve gelip gitmeleri de etkiler sizi. rızkınız nasibiniz engellenir işleriniz rast gitmez evde huzursuzluk korkutulma felan başınıza gelebilir.

Olsane 2

Kayıtlı Üye
Hepsini yaşadım eşimde yaşadı evim şuan dahaldi iyice eşim kendi başka bir ev turdu gecdi bende evde tek basima kaldım borçlarla kaldım evden çıkmak için artik yol arıyorum.. peki hoca arkasim aracılık ediyor ve toplarız diyor durumu 2 günde getiriz diyor bu doğrumu yapa bilirmi fotoğrafla filan lazım diyo

KronoM

Kayıtlı Üye
Önemli!!!! @Olsane 2
Sen cahil bir insansın Türkiye’de yaşıyorsun daha Türkçe yazamıyorsun. Yazdığın cümleler çok saçma başkasının hayatına zarar vermeye hakkın yok bu yasal bir suç, seni şikayet etmeyi düşünüyorum. Sen daha Türkçeyi düzgün bilmiyorsun. Nasıl biri olabilirsin ki çelimsiz niteliksiz birisin anca büyüyle şununla yazık ya. Biraz Türkiye’ye hayırlı olun Türkçe bilmemek nedir ya, cahillik eseri. Senin gibi cahil insanların etrafına zarar vermemesi için psikoloğa görünmesi lazım.
Siber suçlara bildirdim görürsün.

KronoM

Kayıtlı Üye
@Olsane 2 Önceki yazıyı aldırma. Tam okuyamamışım. Sadece cami hocalarına görün. Hep abdestli ol, Camiden çıkma dua et Allah’a. Vücuden güçlü olmalısın yoksa sana görünürler zarar verirler. Sen ne günah işledin seninle boşuna uğraşmazlar. Masumsan ettiğin dua dahada etkili olur İnan bana. Hep ayetel kümesi oku ve dinle. Allahı unutma kalbinde anımsa geçeceğine eminim.
Evde muska varmı diye bak veya çevrendeki ağaçlara gömülmüş olabilir veya şüphelendiğin kişileri listele iyice araştır. Hüddam hoca bulabilirsin köylerde. Hüddam hocalar paragöz değildir.
Evde yanlız yaşama ailenle veya başka bi yere taşın.

Olsane 2

Kayıtlı Üye
Önemli!!!! @Olsane 2
Sen cahil bir insansın Türkiye’de yaşıyorsun daha Türkçe yazamıyorsun. Yazdığın cümleler çok saçma başkasının hayatına zarar vermeye hakkın yok bu yasal bir suç, seni şikayet etmeyi düşünüyorum. Sen daha Türkçeyi düzgün bilmiyorsun. Nasıl biri olabilirsin ki çelimsiz niteliksiz birisin anca büyüyle şununla yazık ya. Biraz Türkiye’ye hayırlı olun Türkçe bilmemek nedir ya, cahillik eseri. Senin gibi cahil insanların etrafına zarar vermemesi için psikoloğa görünmesi lazım.
Siber suçlara bildirdim görürsün.
Özür dilerim yanlış anlasildiysam ama benim amacım bilgilenmek birşeyler öğrenmek ben birşey yapmak veya yaptırmak için bu sayfa gelmedim evet cahilim çünkü almanyada yaşıyorum dolandirildim ve bu anlattiklarimi yaşıyorum korkuyorum çünkü yaşadıklarım var bu sayfayı bulasıya kadar neler cekdim öyle kolay bulmadım burasını araştırırken buldum ve akıll istiyorum burda bilgili olan kişilerden bu suçmu bana yaşattıkları ailemi parcalamadiklari suç degilmi çocuklarından ayrılmak iyi birseymi ben çocuklarımı düşünüyorum eşimi seviyorum sadece derdime derman arıyorum

Ü

Üye silindi 58480

Bakim yaptirmanin zorluklari ile ilgili cok konusulmus. Aynen hepsine katiliyorum. Cunku bizzat yasadim.
Ben cocukken ciddi agir sorunluydum. Okula gitme periyodum bile aksamisti artik metafizik saldirilardan. Geceleri yataktan firliyordum. Hirpalaniyordum.
Haftada birkac bakimci hoca degistirir hale gelmistik.

Hayal meyal hatirladigim bir gecekondu mahallesi kuyrugu hala aklimda. Cocugunu getirmis insanlar, yerinde duramayan ara ara cinnet gecirmeye baslayan ve yanindaki iki tarafindan surekli tutulan hastalar, vs vs..

O kadar cok okunmus su ictim ki, o kadar cok okunmus su ile yikandim ki, o kadar cok kuru pirinc yedim ki okula giderken, o kadar cok muska tasidim ki anlatamam.
Uzerime dokulen kursunlari hic saymiyorum. Annem saolsun nerde ne anormal insan var sorar bulur ve iletisime gecerdi.
SAnki para konusur misali ne kadar cok hocaya para akitirsa o kadar cok verim alacakmis gibi

Cocuktum. Anlamiyordum. Tek hatirladigim uzerimde ya buyukler analizler yapiyor, ya nereye gotureceklerini dusunuyorlar ya da onlar yokken birileri tarafindan izleniyor, korkutuluyor ve hirpalaniyordum.

Bu haller nasil gecti hala bilmiyorum. Cok buyuk ihtimalle insanfli birine denk gelmisizdir. Zaten tam gecmedi cunku anlayan anlamistir sezgiye dayali bilgiye inanan biriyim. Sezgilerim kuvvetlidir. Gordugum insanlarin bircogunun kendi iradesini paylastigi ortagini da hemen oracikta goruyorum. Bazi geceler hala istila edilerek uyandirilsam da Ayete baslar baslamaz yatak odasina sinmis olan korku armosferi Allahin izniyle bir anda selamet inmiscesine temizleniyor. Odadaki perdelerin tum korkutuculugu bir anda en estetik, en masum en havali haline burunuyor. Ortamim gece sefasina hazir hale gelmis oluyor. Gecenin bir yarisi kalk ayeti bile gecenin, felak suresindeki gece istilacilarini once temizleyerek mumkun oluyor demek.

Simdi bu boyle de bisey. Korku demek ki yersizdir. Allah korkusu bilinci olustu mu varliklar manipule edecegi altlik bulamiyorlar ve korkutmalar isadece 1 saniye suruyor. O bir saniye zaten Allahualem imtihan payidir. ayetleri yalanlamamak icin ibret payidir.