Var Mı Söyleyeceğiniz Umut Barındıran Güzel Bir Şeyler?

D

DAİMON

Sizden daha kotu durumda olan kisilerle ayni ortami paylastiginizda bi an ruhunuz azabtan siyrilip nefes alir, ama keyfi nesesi yerinde kisilerin arasinda bir anda modunuzu yitiredebilirsiniz. Bu aslinda Size baglidir ama sizin savunma enerjiniz dis alemdeki nazar,kapris,ima vs gibi ataklari tolere edemedigi zamanlarda malup hissedersiniz.

Dennise ne güzel yazmışsın her şeyi. Kendi kendime arayışta oldugum bir şeyin cevabı sende gizli olabilir. Hakikaten nazar, kapris, ima gibi atakları nasıl tölare edecegiz. Ben mesela mimikleryle ima yapan insanları tölare edemiyorum o_O beni gıcık ediyorlar. Heleki bazı insanlar hiç terbiyeden nasibini almamış gibi davranmıyorlar mi onlara nasıl davranacağımı çogu kez düşünürüm.
Cevabını bekliyorm gerçkten ?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yaziyi okuyunca yillat oncesine gittim 15 sene oncesi
Istanbulda bir hastane odasi 6 kisilik
Ablam bedenen ve zihnen hastaydi, felc gecirmis bi daha ayaga kalkip kalkamayacagi mechuldu (ustune hastanenin fizyotereapisti 10 gun izindeydi ve baska uzmn yoktu neyse..)
Odanin girisinde sag basta ablam sol basta 2 eli ve 2 ayagi kesilmis yasli bir kadin vardi, bakicisi 2 erkek torunu ve isten izin alabildikce geldigini tahmin ettigim orta yasli dul guzel kiziydi. Kadinin su icmesi icin bile bardagi agzina birinin goturup suyu icine kadar yardim etmesi gerekiyordu, el yok ayak yok, tuvalet durumunu da tahmin edersiniz..
Ve bu kadin ve kizi oyle Neseliydiler ki...
Yillardir aklima gelmemisti bu an hatirlayinca yine cok huzunlendim... onlarsa tahminim o hasta odasini gulumseyerek aniyorlardir...

TheGreatPanGod

Kayıtlı Üye
50 Yıllık hayatta-ki o da kesin değil- ne umudu? ölecez gidecez zaten.Bazen bir kişinin araba kullanırken dikkat dağınıklığı yüzünden bazen de evinde otururken şampiyon olduk diye magandaların etrafa kurşun sıkarken sana gelmesi yüzünden bazen de doğada yürürken ufacık bir bitkinin zehiri yüzünden bazen de hiç bilmediğin bir alerji yüzünden öleceğiz.Bunlar da yaşanırken sonsuz olan evrenin umrumda bile değiliz.Yapayalnızız,küçücüğüz,kum tanesi kadar bile değiliz evren için.Öleceğiz yeni kişiler doğacak bu döngü şeklinde devam edicek.Anı yaşa mutlu öl en azından ben böyle yaşıyorum.Başkaları öldü diye de hiç üzülmem açıkçası.

Ü

Üye silindi 45859

Merhaba, hepimiz böyle süreçlerden geçiyoruz zaman zaman. Önemli olan gerçekleşen tüm bu yaşantıların insana dair olduğunu ve hepimizin yaşadığını veya yaşayabildiğini unutmamak bana kalacak olursa. Geleceğe dair umut besleyip beslememek sana kalmış olan bir şey bu yüzden bir şey diyemeyeceğim. Yalnızca bunun bir süreç olduğunu ve geçeceğini hatırlamalısın. Sana her şeyin iyi olacağını vaat edemem ve güzel günlerin geleceğini de söyleyemem, bunu ancak zaman gösterecektir. Ancak şunu söyleyebilirim ki ne yaşarsan yaşa kendine şefkat göstermeyi unutma, kendine biraz zaman ver.
Ve yine unutma ki herkesin saati farklı işler. Bu yüzden bir şeylere geç kalmazsın, geçmişe odaklanıp üzülmek ancak şimdiki zamanını senden çalacaktır, "an"da kalmaya çalış. Yaşamı iyileştirmek ancak bizim elimizde, birden sihirli bir değnek değip bir şeyleri düzeltmeyecek (ah bir düzeltse...). Anlattığın kadarıyla imkanların sınırlı gibi duruyor fakat gücüne inan lütfen, sınırlı imkanlarla da bir şeyler yapmanın yolunu bulabilirsin. Bu güne kadar gelen sensin, bununla baş edip devam edebilirsin. Yalnızca kendini suçlayıp yıldırmamaya çalış.
Benim naçizane önerilerim bunlar, kendine zaman ver, gücünü topla ve gücüne inan, kendine şefkatle yaklaş ve küçük küçük yaşamın için çabalamaya başla.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Hayatımın en zor dönemini yaşıyorum. Kendime olan inancımı kaybetmenin verdiği his ve hayata geç kalmışlık hissiyle boğuşuyorum ve önümdeki en az bir yıl böyle geçmek zorunda. Okul, aile, maddiyat en kötüsü de yalnızlık... Hepsi gitgide büyüyor içimde. Gücümü kaybetmek istemiyorum. Güzel şeyler duymayalı uzun zaman oldu... Geçer mi bunlar? Yoksa geçen şey sadece yıllar ve yetişemediklerim mi olur ?

geçer.yıllarda geçiyor yetişemediklerinizde ama rada iyi şeyler de oluyor. benim annem de kemoterapi almıştı. sizin yaşadığınız komşu sorununu bende o dönemde yaşamıştım, bir önceki konunuzda okudum ... hepsi geçiyor yeni sınavlar oluyor. ümidinizi kaybetmeyin. hayat dümdüz değilmiş bunu anladım.