Vahiy Cini

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Rüyamda yeraltında mağara benzeri bir yerdeydim etrafa bakıp nerede olduğumu anlamaya çalışsamda net göremiyordum.
Bir koridordaydım ilerledikçe
etrafta meşalaler yanıyordu duvarda büyük bir siyah taşa beyaz renkte davut yıldızı çizili olduğunu gördüm. Oldukça büyük bir yerdi etrafa bakınınca kayalara,duvarlara ve yere kazınmış semboller,motifler ve heykeller gördüm onun haricinde
4 büyük oyuk görünüyordu.
Mağara eski bir ibadethaneyi andırıyordu.
İlerledim önümde lav birikintisi vardı birikintinin üstünde taşlardan bir yol yapılmıştı ilerlemek üzereyken arkamda büyük bir sesle ateş parladı sanki ateşten bir şimşek düşmüştü dönüp baktığımda

Karanlıktan bir ses : Önünde dört seçenek var. Hangisini istersen seç o sana ebediyen eşlik edecek ve yol gösterecek.
Orada gördüğüm dört oyuk birden aydınlandı
Sanki önümde dört kapı açılmıştı.

1. Kaptı lav püsküren bir ateşe benziyordu
2. Kaptı ise akan bir suya
3. Kapı girdaba benziyordu daha çok bir fırtınayı andırıyordu içinden bağırmalar ve siluetler görünüyordu
4. Kapı ise toprakta yeni yeşeren sarmaşık şeklindeydi.
Ben ilkini seçtim o püsküren alevi seçtim

Karanlıkta ki ses coşkuyla tekrar konuştu:
Aralarından en güçlüsünü seçtin Vahiy Cinini seçtin daima seninle olacak zor durumda yardım edecek dedi.

Vahiy Cini nedir ?
Böyle bir varlık var midir?
Bu rüyanın yorumu anlamı nedir ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Rüyadan çok fantastik bir edebiyat öyküsü okuyormuşum gibi hissettim.

Böyle bir rüya gerçkte gördüyseniz hiç şüphesiz şeytani dir.

Vahiy cini diye bir tabir İslamiyette insanlar arasında yok ama cinler aleminde olabilir. Hz. Muhammed'den(sas) önce cinlerin kendi içlerinden peygamberleri olıyordu. Onlara nezir(elçi) deniyor.
Hz. Muhammed(sas) ise ins e ve cinne son gönderilen peygamber oldu. Ne diyor Allah; "O(sas) alemlere rahmet olarak gönderildi." kaç alem varsa hepsine gönderildi.
Şimdi vahiy cininden kasıt nezirler olmuş olsa yine yanlış yolda olursun çünkü son peygamberleri Hz. Muhammed(sas) dir. Yani öncekiler geçersiz olmalı. Haliyle bu rüyanın bir kandırmaca oldugu meydana çıkıyor. Sapıtmış şeytani cinlerin sana büyük bir vesvesesidir bu rüya.(şeytan vesvese sinde başarılı olmasaydı bu soruyla bize gelmezdiniz.)

Neye inanırsanız, o tür kurgularla gelirler. Bir başkasına sen peygambersin, ötekine sen Mehdi sin berikine senin namaza ihtiyacın yok gibi vaadlerle, yalanlarla giderler. Herkese bilinçaltına göre muamele... Hepimizi zaaflarımızdan yakalarlar.
Şeytanın ahir zaman tuzagı bu.
Günümüz gençlerinin yarısı sizin gibi rüyalarla boğuşuyor.

Peygamberane hayat yaşamaya gayret etmedikçe, dini mübinden uzak kaldıkça bu tehlike hep devam eder.
Önce nasuh bir tövbe edin, günahlarınızdan arının sonra da şeytanın şerrinden Allah a sıgının.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Bu rüyayı gördükten sonra bir beklenti içerisinde kaldım bişey olacak mı bir ıletişim falan. Unutanadığımdan dolayı yorumlatmak sormak istedim birkaç form sitesinde birilerine sorsam da cevapsız kaldı.
Teşekkür ederim aklımda ki bu kuruntulara sorulara son verdiğin için
Allah hepimizi korusun.