Uzaylilardan tam 27yil sonra mesaj geldi

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknik67

Kayıtlı Üye
ya konuyu alakasız yerlere çekerek ,hitlerin teknolojisine çekerek benim ne demek istediğimi yanlış yerlere çekerek konuyu dağıtmayın.senin mantığına göre cilalı taş devrinde ve ortaçağ da dünya güllük gülüstanlıkmıy dı. benim demek istediğim teknolojinin ilerlemesiyle ,uzaylı teknolojisine yaklaşmakla metafizik konuların daha ispat edilir hale geleceği buda insanların daha insancıl olacağı yönündeki düşünce tarzı .çünkü insanoğlu ispat olmadan inanmaz.ayrıca hitlerin teknolojisi uzaylı teknolojisinin yanında kağnı arabası tekerleği bile değildir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ya konuyu alakasız yerlere çekerek ,hitlerin teknolojisine çekerek benim ne demek istediğimi yanlış yerlere çekerek konuyu dağıtmayın.senin mantığına göre cilalı taş devrinde ve ortaçağ da dünya güllük gülüstanlıkmıy dı. benim demek istediğim teknolojinin ilerlemesiyle ,uzaylı teknolojisine yaklaşmakla metafizik konuların daha ispat edilir hale geleceği buda insanların daha insancıl olacağı yönündeki düşünce tarzı .çünkü insanoğlu ispat olmadan inanmaz.ayrıca hitlerin teknolojisi uzaylı teknolojisinin yanında kağnı arabası tekerleği bile değildir.

İlk önce uzaylıların korktuğu tek şey Allah korkusudur diyorsunuz,sonra teknoloji geliştikçe bilinçlenme gelişir,merhamet,insanlık,sevgili gelişir diyorsunuz şimdi ise uzaylı teknolojisi ile metafiziği karıştırıyorsunuz. :D Sonra yazdıklarımı yanlış yere çekmeyin diyorsunuz,şimdi herhangi bir üye bu yazdıklarınıza bakarak ne diyebilir ? :)

Uzaylı teknolojisinin nasıl bir şey olduğunu da kesin biliyorsunuz galiba. :) Konuyu uzatmayayım size bir tavsiye de bulunayım araştırın.Kesin bilgiliymiş gibi,uzaylılar görüşmüş gibi,onların teknolojisini görmüş gibi,dinlerini biliyormuş gibi konuşmayın.

teknik67

Kayıtlı Üye
kardeşim ben uzaylılar ve metafizik konular hakkında yüzden fazla kitap okumuş adamım .ayrıca üniversite mezunuyum.bir şey yazıyorsam işkembeden sallamıyorum.ayrıca sen kim oluyorsunki , senin yaşın kaçki bana akıl satıyorsun.senin tavsiyene ve aklına hiiiiç ihtiyacım yok sen o aklını kendine sakla .benim yaşım elli.sen bu yollara giderken ben o yollardan geliyordum.ben uzaylılarla görüştüm,teknolojisini gördüm, muhabbet ettim, konuştum demedim.sadece okuduklarım ,yaşadıklarım ve mantığımın çerçevesinde görüşümü belirttim.beğenirsin ,beğenmezsin,görüşünü belirtirsin ama akıl öğretemezsin.taichi chuan.oldumu canım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
kardeşim anlamakmı istemiyorsun ben dünyanın başına kötü bir şey gelmediğine göre kötü niyetli olmadıkları çıkarsamalarını yapabiliriz dedim.isterlerse bu teknolojileri çok rahat olabilir.ne yani bizim nükleer füzelerimizden mi korkacaklar dı.diyorum ki eğer var olupta (ki büyük ihtimal varlar) bize bir şey yapmıyorlarsa tek korku ALLAH korkusudur diyorum. sen bana hala kötü uzaylılar olabileceğinden bahsediyorsun. öyle olsalardı şimdiye kadar çekinmeden yaparlardı.ayrıca korkunç katliamlar yapan uzaylılar hakkında nerden bilgi sahibi oldun.nefsani olan her varlık iyide olur kötüde olur demişsin, olabilir ona bir şey demem fakat ben bilinç düzeyi geliştikçe( buda teknolojik gelişmeyle mümkün)her canlının metafizik konuda daha bilgili olacağı inancındayım.daha bilgili olan canlı daha hümanist olur yıkıcı olmaz yapıcı olur.ayrıca kendimi kısaca özetlersem inançlı ve çağdaş düşünceli bir insanım.iyi insan dindar insan olabileceği gibi ateistten de iyi insan olabilir.insanları şudur budur diyede ayırmam.dindar gibi gözüken bir insan danda kötülük görebilirsin, ateisttende kötülük görebilirsin bu tamamen bilinç düzeyi ile alakalı bir konu.
Yok siz ısrarla anlamak istemiyorsunuz.
1- Teknolojik gelişme ile ahlaki gelişme paralel değildir. Dünya üzerinden gidersek 1000 yıl önce deve sırtında 6 ay gidilen yolu bugün 1 saatte uçakla gidiyoruz. Teknolojik gelişme var mı evet kesinlikle. 1000 yıl önce de saçma savaşlar vardı bugün de var. 1000 yıl önce de kendini iyiliğe adamış insanlar vardı bugün de var. Demek ki paralel değilmiş. Fıtratında mayanda ne varsa o oluyorsun kısaca.
2- Hemen katliamlara yönelik bir bilgi Mahabharata destanı. Kendi kanallıklarımı hiç ortaya sunmuyorum sonuçta bana ait. Sunduğum şey uzay savaşlarını yaklaşık 2500-3000 yıl önce tarif etmiş ve bütün o topluluk tarafından kabul edilmiş hikayeler. Ha bu hikayelerde radyoaktivite, güneş enerjisi, telsiz, roket, nükleer silahlar, lazer, havada ve atmosfer dışında yaklaşık saatte 24.000 km hız yapabilen araçlar ince detaylarına kadar anlatılmış. Tabi bunlara uzaylı değil tanrılar demişler, bir birlerine üstünlük kurma çekişmelerinde hiç tereddüt etmeden hala keçiye binen ilkellikte insanların şehirlerini göz açıp kapatma kadar kısa zamanda buharlaştırmışlar. Daha da isterseniz bu eski kayıtlardan bol bol var. Alın size bilgi sahibi oldum kaynaklardan sadece 1 'i.
3-Bilinç seviyesi bir çok insandan çok daha üst seviyelerde olan ifritler var, onları ne yapacağız? Bu ifritlerin hepsi kötü değil bununla birlikte kötülüğün kitabını yazanları da var. Bu da size ikinci ''yüksek bilinçli kötü varlık'' örneği olsun. Hatta teknolojisi olmadan bilinci yüksek seviyelere çıkmış varlıklara da örnek olsun.
4-Allah size göre Allah'tır. Bu insan zihni ve dili için oluşturulmuş bir şema. Başka varlıklar buna tek güç, yüce yaratıcı, sonsuz bilinç, herşeyin kökü vs. vs. gibi tanımlar getirebilirler. Hatta ve hatta böyle bir yaratıcıya inanmayan ama zamanı ve mekanı bükebilen bazı uzaylılar da var. Bunlar illa bedenli olmak zorunda da değil. Bu da örnek olsun. Kanıt derseniz alın GMPP koca bir kanıtlar dosyasıdır. İnanmam derseniz tercih meselesidir. O zaman uzaylılara da inanıyorum demeyeceksiniz. İkisi de aynı şey çünkü.
5- Lütfen araştırın ve okuyun, bilgi öldürmez.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bir uzaylı olarak bu konudan ne kadar rahatsız olduğumu belirtmek isterim.Bizim hakkımızda yüzden fazla kitap okuyan insanlara da kurdele göndermeyi düşünüyoruz.(ücretsiz kargo merak etmeyin)
Burada yani evrende işler sandığınız gibi yürümüyor.İdrak-i meali çok gelişmiş akıllarınıza ne yalan söyleyelim çok da gerek görmüyoruz.

albus

Kayıtlı Üye
çok yavaşlarmış bunlar :D 27 yıl!

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
burası iyice yeni yetme ergenlerin çocuk parkına döndü.biraz büyüyün ondan sonra yazışalım.
Yeni yetme gibi yukarıda da benzer tavır sergilediğiniz mesajı değerlendirelim..

Okuduğunuz 100'den fazla kitap eksik olabilir demek ki. Zira uzaylılar hakkında yazılan kitapların çok ciddi çoğunluğu, uzaylılar tarafından kaçırılıp iğrenç deneylere maruz kalan insanların anlattıkları çerçevesinde döner. Siz büyük bir şansla okuduğunuz 100 kitapta bunlardan hiçbirine rastlamamışsınız çok ilginç. Hani ışık hızında yolculuk yapabildikleri için ahlaki yönden çok gelişmiş olması beklenen uzaylılar bu iğrenç deneyleri yapıyorlar. Ha demek ki bu bize göre iğrenç ve gaddarca onlara göre değil. Demek ki bilinç yapıları bizi umursamıyor, duygularımızı da. Sormadan yatağından yoksa sapık gibi niye kaçırsın yüksek erdemli bilinçli uzaylılar?
Her üniversite mezunu mantıklı ve ''işkembeden sallamadan'' yazmayı anlatmayı becerebilseydi zaten sıkıntımız olmazdı şu Dünya üstünde.
Yaşla da bu işler olmuyor. Mesela 50 yaşına gelip de hala düz mantığını en üst mantık gibi sunmaya çalışmak mental aklın da hiç 50 yıllık olgunluğa ulaşmadığını gösteriyor. Hakaret değil bunlar lütfen yanlış anlaşılmasın. Bir başkasını ezmeye çalışmak için masaya koyduğunuz argümanların değerlendirmesidir bunlar. Masaya neyinizi koyduysanız, karşınızdaki de onu değerlendirir.. Sizdiniz üniversitesini, 100 kitabını, yaşını ve aklını ortaya koyan, hiçbir şekilde bu konuyla alakası yokken hemde.
Kimse size akıl da öğretmiyor, siz yanlış anlamışsınız. Sizin öğretmeye çalıştığınız ve kesin diye tutturduğunuz akla karşı argümanlar ortaya konuluyor. Siz buna akıl öğretmek diyorsanız sizin görüş açınızdır.

Bu arada mahabharata ve kaçırılma vakaları hakkında ne diyorsunuz? Bize okuduğunuz kitaplar ve mezun olduğunuz üniversite ve yaşınızın getirileri ile cevap verip bilgilendirirseniz müteşekkir oluruz.

AJA

Elit Üye
Sizde lütfen çocuk parkında yeni yetmelerle aynı ortamda bulunmayın rahatsızsanız bu durumdan.Gidin başka yerde oynayın.
Tavrınız hoş değil.Çok rahatsızsanız ne yapacağınızı biliyorsunuz.Aşağıda kocaman ''şikayet'' butonu var lütfen oraya yazın bizde değerlendirelim.
Hiç kimse konuyu dağıtma ve kirletme hakkına sahip değil.Her defasında aykırı davranış yüzünden konular ya kapanıyor yada mesajlşar siliniyor.
İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...