Uyumuyor deliricem artik yardim lutfen

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bebegim 45 gunluk
uyku sorunu var
asla uykuya dalamiyor
8,9 saat uykusuz kaliyor
doktora goturduk hersey normal dedi
surekli sicriyor
kucagimda rahat uyuyor ama yatirdigim an korkup aglamaya basliyor sicriyor
cok bunaldim birsey olucakbdiye korkuyorum kizkma
daha cok kucuk bu kadar uykusuzluga nasil dataniyor anlamiyorum
korktugu icin uyumuyor olabilir mi u
ve uyku duasi var mi
ise yarar mi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
45 günlük bir bebek korku kavramını bilmez. Korku da öğretilen bir şeydir. Sizin kokunuz ya da dokunma hissiniz bebeğinize iyi geliyordur. Kucağınızda olmasa bile size yakın bir şekilde yatırın sık sık dokunun. Süt çok fazla gaz yapabilir. Gazını sık sık kontrol edin. Bebeklerin çoğu az az uyur çok sık uyanır. Nadir bebeklerde uzun ve deliksiz uyku oluyor.

Acaba bebeğime bir şey mi dadandı diye korkmanıza gerek yok. Bebekler koruma altındadır.
Yani sorununuzun çözümü parapsikoloji sitesinde değil.

Yasin suresi uyku için okunan bir süredir. Enerjisel olarak faydasının yanı sessiniz de bebeğinizin rahatlamasına yol açacaktır deneyebilirsiniz

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
45 günlük bir bebek korku kavramını bilmez. Korku da öğretilen bir şeydir. Sizin kokunuz ya da dokunma hissiniz bebeğinize iyi geliyordur. Kucağınızda olmasa bile size yakın bir şekilde yatırın sık sık dokunun. Süt çok fazla gaz yapabilir. Gazını sık sık kontrol edin. Bebeklerin çoğu az az uyur çok sık uyanır. Nadir bebeklerde uzun ve deliksiz uyku oluyor.

Acaba bebeğime bir şey mi dadandı diye korkmanıza gerek yok. Bebekler koruma altındadır.
Yani sorununuzun çözümü parapsikoloji sitesinde değil.

Yasin suresi uyku için okunan bir süredir. Enerjisel olarak faydasının yanı sessiniz de bebeğinizin rahatlamasına yol açacaktır deneyebilirsiniz
Cevabiniz icin tesekkur ederim
Fakat yarim yarim bile uyumuyor
Yarim saat dahi uyuyup uyansa buda boyle bir bebek derim ama kucagimdan indigi an uyaniyor
Birsey yapamiyorum, yanindan ayrilamiyorum nefesi kesilene kadar agliyor
Bircok sey okudum arastirdim ama fayda saglayamadim
Yani ne yapacagimi sasirdim
Yatim saatte olsa gunluk peridiyotunda uykusu olsun istiyorum

marble

Kayıtlı Üye
bir doktora götür forumda cevap arayacağına

quanttum

Kayıtlı Üye
Sizin turkcenizde sanirim bir problem var.
Sorunun basinda doktora goturduk cumlesini okuyamamis olmani cahilligine veriyorum
Doktora götürdüğünüzde doktor bir sorun yok dediyse neden telaş yapıyorsunuz? İlk bebeğiniz sanırım, normaldir iki aydan sonra uyku düzeni oturmaya başlar. Uykusuz geceler yeni doğan bebeğin aileye en büyük sıkıntısıdır. Gayet normal

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Bebeğinizin uyması icin iyi beslenmesi şart üstelik yeni doğmuş bur bebek olduğu icin neredeyse saat başı beslemek gerekir kucağınızda uyutup beşiğine koyduğunuz bebeğinizin uyanması dünyadaki her bebekte olduğu gibi normal bir durum bebeğinizi doktora götürmek yerine kendiniz bir doktora görünmenizi tavsiye ederim sütünüz yetersiz olabilir ki sorun büyük ihtimal süt yetersizligi yada süt oluşumunu etkileyen yapısını değiştiren bir hastalığınız olabilir.Bebek ve Anne egitim kurslarina katilabilir veya internetten video paylaşım platformları üzerinden ücretsiz bilgi edine bilirsiniz bu sizin ve bebeğimiz icin daha iyi olacaktır. ama yinede bir ihtimaldaha söz konusu olabilir bunun aşırı olduğunu düşünüyorsaniz ki gayet normal bir durum ama içinizin rahatlaması için söylüyorum bebeğinizin başına gelebilecek en büyük olay nazar dır başka bir paranormal veya /şarlatan sözleriyle (büyü)/ gibi olaylar gelme ihtimali olamacagindan hafif bir nazar olmasina karşın okuya bilirsiniz nazar ölümle bile sonuçlanacağı gibi hastalıkların başıdır ve nazar ayetlerde hadislerle doğrulanmış bir HAKTIR HAKIKETTIR “Göz değmesi haktır. Deveyi kazana, insanı da kabre girdirir.”[Keşfü’l-Hafâ, 2: 76 (Ebû Naim’den naklen)] okuya bileceğiniz etkili kaynaklı dualari paylaşıcam paylaşımlarının arasında olmayan sizin bildiğiniz nazara karşı etkili bir dua biliyorsanız ek olarak okuyabilirsiniz

Nazarın geçmesi için okuya bileceğiniz dualar...

Fatiha kesinlikle en az 3 kere
Ihlas "" ""
Felek ve Nas "" ""
Ayet-el kürsi "" ""

Nazari geçirme özelliği olsada asıl etkisi nazara karşı korumadır !

Uizukumâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammetin” Buharî, Abdullah b. Abbas'dan rivayet etmiştir.

e) Ayrıca Cebrail Aleyhisselâm'ın, Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz'e okuduğu ve öğrettiği şu dua okunmalıdır:

Türkçe okumanızda hic bir sakınca yoktur aksini idda eden kaynakla kanıtla gelsin aynı etki verir arapçanın titreşimi frekansı fazla diye yorum yapacak arkadaşlara duyrulur !!!!
"Allah (c. c.) 'in ismi ile sana rukye ederim (okuyup üflerim). Sana eziyet veren her şeyin şerrinden, her nefsin yahut hased edenin kem gözünün şerrinden Allah (c.c.) sana şifa versin. Allah (c.c.)'in ismi ile sana rukye ederim." (Buharî, Kitabu't-Tıb, 38; Müslim, Kitabu's-Selam, 40; Ebu Davud, Kitabu't-Tıb. 19; Tirmizî, Kitabu'l-Cenâiz, 4; İbn-i Mâce. Kitabu't-Tıb, 36. 37; Ahmed b. Hanbel, Müsned. 6/332.)

Muazzam mucizevi 4 lü yü terk etmeyin terk edeceksenizde 3unu terk edip ayetel kürsiyi hayatınızdan eksik etmeyin ve kesinlikle terk etmeyin ! Allah seni Bebeğini ve tüm sevdiklerini korusun.

Ü

Üye silindi 62166

Bebeklerin sürekli ağlaması normaldir.. birkaç ay sonra uyku düzeni normale biner... Allah analı babalı büyütsün ufaklığı..

Berliner

Kayıtlı Üye
Felak Nas sureleri okuyup suya elinize ıslatarak damağına bırakın çok az şekilde.
nazar haktır değebilir. Ama hemen nazara felan bağlamak doğru olmaz. İlk çözümü daima tıpta arayınız. Süt gaz yapar belki çocuğun gaz sorunu olabilir. Veya daima sizin yanında olup onu uyutmanızı istiyor olabilir yattığı yer rahat olmayabilir yattığı ortam gereğinden fazla sıcak- soğuk olabilir felan bunlara dikkat ediniz değişiklik yapmayı ihmal etmeyiniz.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Bebeğinizin kucağınızdan bıraktığınız anda uyanıp ağlaması normal. 9 ay sizinle birlikte gelişmiş, büyümüş ve bilmediği bir dünya ya gözlerini açmış. Aynı durumu kızımla ben yaşıyordum. Doktorumuz giydiğim bir kıyafeti yatağına bırakmamı önermişti. Kokunuzun sindiği , kendini rahat hissettiği atlet yada benzeri bir kıyafeti yakınında bulundurmanızı öneririm.
Emin olun bu ağlama nöbetleri, gaz sancıları geçici..

Ü

Üye silindi 55028

Psikolojide zor çocuk olarak geçer.Yaşadıklarınız normal.

mastercorpse

Kayıtlı Üye
Kızım doğduktan sonra ilk 1 ay günlük ortalama 3-4 saat uyku uyudu. Emdiğini kusuyordu ( biz fazlalılığı çıkartıyor zannetmiştik hep )..ilk 1 ay boyunca doktora çok gittik. Kısa süreli uyuyor, uyanınca da sürekli ağlıyordu. 30. günde gittiğimiz doktor reflü olduğunu söyledi ve AR ( antireflü ) mama verdi. Ondan sonra hem çocuk hem biz rahatladık. Kızım açlıktan uyuyamıyormuş ve sürekli açlıktan ağlıyormuş. Belki buna benzer bir durum vardır. Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun..

bolçi41

Kayıtlı Üye
ayni sorun bende vardi kardes,doktor bisey yapamamisti.bir hocaya gittim nazar ve musallat var dedi muska verdi şimdi cok rahat ediyorum.doktor bebege biseyi yok dediyse bir hocaya goster ama dikkat et yalan dolanci bir sahtekar olmasin gercek bir hoca olsun.allah sifa versin.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Arkadaslar verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim oncelikle.
Evet ilk cocugum, uyku duzeni beklemiyorum bu kadar kucuk bir bebekten fakat gelenler gidenler, ailem vs 'de cocukta ki anormalligin farkinda.
Saatlerce uyumasini beklemiyorum elbette cunku sonuc olarak yeni dogdu ve kati gida almiyor almadigi icinde sivinin mideyi fazla tok tutmayacagini ve acikip uyanacagini, aglayacagini bende biliyorum.
Benim problemim bu cocugun hic uyumuyor olmasi. Ornek vermek istiyorum sabah uyaniyor emziriyorum ve mama takviyeli. Yani ac olmasi imkansiz bu yuzden.
Daha sonra beslenme seklimiz bir saatte bir boyle devam ediyor ama bu cocuk belki araliksiz bes saat hic uyumuyor.
Doktora da goturme sebebi az uyumasi degil hic uyumamasiydi.
Yani 45 gunluk bir bebegin hic uyumadan 5,6 saat uyanik kalmasini ben algilayamiyorum. Uykudan gozunu acamiyor ama asla uyumuyor.
Takdir edersiniz ki endiseleniyorum bende.
Doktor problem yok desede 6 saat bir cocuk uyanik kalamaz kalmamali hele ki bu kadar kucukse. Evde kanguruda kucagimda uyuyor ve ben tum gun onunla olmak zorunda kaliyorum. Yatagina yatirdigim an aglama nobetleri basliyor
Saatlerce sallasamda ninni de soylesem sadece bakiyor.
Ben cocugumda musallat var demiyorum
Nazar gibi durumlarin cocugu etkileyecegini ve uyku sorunu yapabilecegini vurguluyorum..
Bu yuzden uyku icin yontemler ariyorum

CCunku kendini guvende hissetmesi icin arastirdim herseyi yaptim yok olmuyor
Gaziydi osuydu busuydu herseyi yapiyorum ama yok.
Belim koptu butun gun bebegimi giymekten ve sezaryenle dogum yaptim
Uzun sure tasiyamiyorum ama mecbur

Ü

Üye silindi 55028

Abla derste bana yeni doğmuş bebeğin 18-19 saat uyuması gerektiği söylendi.Bir ergen 8 saat yaşlı birinin 6 saat uyku ortalama uyuması gerekiyor.Bebeklerde de ortalaması 18-19.Bir ergenin altı saat uyuması gibi bir durum.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Abla derste bana yeni doğmuş bebeğin 18-19 saat uyuması gerektiği söylendi.Bir ergen 8 saat yaşlı birinin 6 saat uyku ortalama uyuması gerekiyor.Bebeklerde de ortalaması 18-19.Bir ergenin altı saat uyuması gibi bir durum.
Bende bundan bahsediyorum
Kaldi ki bir saat bile uyumasina raziyim
Yari bayik gozunu acamazken uyumuyor bu cocuk
Siz bile bunun anormal oldugunu soylerken doktor normal diyor
Ben dahi bir gun uyumasam aptallasiyorum

delidoluyum85

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bebegim 45 gunluk
uyku sorunu var
asla uykuya dalamiyor
8,9 saat uykusuz kaliyor
doktora goturduk hersey normal dedi
surekli sicriyor
kucagimda rahat uyuyor ama yatirdigim an korkup aglamaya basliyor sicriyor
cok bunaldim birsey olucakbdiye korkuyorum kizkma
daha cok kucuk bu kadar uykusuzluga nasil dataniyor anlamiyorum
korktugu icin uyumuyor olabilir mi u
ve uyku duasi var mi
ise yarar mi
Korkmayin benimde ogluma oldu aynisi.Bildigim kadariyla anne karninda dar yerde olduklari icin dunyaya adaptasyonda zorlaniyorlar elleri acikta kaldigi icin en ufak bir harekette korkup cirpinoyor ve uyaniyorlar sakin bir ortamda yatirin.Ben kundaga karsiyim sadece korkmasin diye müslim ortusuyla sararak yatirdim sikmadan hafif kollari iceride olacak sekilde sarip yatirdim.Korkup sicramasi oyle kesindi.birde gaz problemi yuzunden de bazi bebek uyumuyor ayagini karnina cekip kasilip agliyor ben biogaia ve sab simplex verdim 20 gunlukten itibaren kivraniyordu cok iyi geldi, doktorumuz onerdi.Sadece anne sutu icmiyor dewam sutude aliyorsa sutunude degisin her devam sutu iyi gelmeyebilir sma kullaniyoruz arada doktor bilgisi dahilinde bunun yani sira reflu yataginda yatiriyorum bunlarin sonucunda simdi iyiyiz birde ne etkisi var bilmiyorum ama eskiler subyan hamayili derler subyan nuskasi da deniyor cok inanmam ben ama hamileyken yatagima koydular bebek dogdu buseferde bebegin yatagina anlamam eskilerden pek ama onuda yaptilar

delidoluyum85

Kayıtlı Üye
Bende bundan bahsediyorum
Kaldi ki bir saat bile uyumasina raziyim
Yari bayik gozunu acamazken uyumuyor bu cocuk
Siz bile bunun anormal oldugunu soylerken doktor normal diyor
Ben dahi bir gun uyumasam aptallasiyorum
Bir de biz ilk ay saat basi besledik surekli acikiyorlar sarilik olmustu memeyi emmeyinde doktor sariligi artar dedi biberonla ya anne sutu ya da devam sutu vereceksin dedi. Emmeyince mecbur hastaligi ilerlemesin diye makine kiradim sutu sagip biberonla verdik bir ay her saat basi besledik 2. Ay ise 2 satte bir ayni sekil besledik.Her cocuk farkli kimine biberon versende memeyi red etmez bizimki etti asla meme almiyor :( sutu sagip veriyorum hala fakat cocuk emmedigi icin sut azaldi ve artik devam sutu de eklendi hayatimiza.?makinenin cekmesiyle cocugun cekmesi malesef bir degil karakteri boyle rahat cocuk dedi doktor ne care denediysek emziremedik.Kisacasi 45 gunluk bir bebek zaten 1 en fazla 2 satte bir uyaniyor keza uyanmasa siz uyandirmak zorundasiniz sekeri duser yoksa :( beslenemez benimde ilk cocuk simdi 3.5 aylik artik doktor uyandiginda yedir diyor aksam normal yatip uyuyor nezamn kalkarsa besliyiruz surda tas catlasin 1.5 ay daha zorlanirsiniz sonra uyuyorlar

delidoluyum85

Kayıtlı Üye
Arkadaslar verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim oncelikle.
Evet ilk cocugum, uyku duzeni beklemiyorum bu kadar kucuk bir bebekten fakat gelenler gidenler, ailem vs 'de cocukta ki anormalligin farkinda.
Saatlerce uyumasini beklemiyorum elbette cunku sonuc olarak yeni dogdu ve kati gida almiyor almadigi icinde sivinin mideyi fazla tok tutmayacagini ve acikip uyanacagini, aglayacagini bende biliyorum.
Benim problemim bu cocugun hic uyumuyor olmasi. Ornek vermek istiyorum sabah uyaniyor emziriyorum ve mama takviyeli. Yani ac olmasi imkansiz bu yuzden.
Daha sonra beslenme seklimiz bir saatte bir boyle devam ediyor ama bu cocuk belki araliksiz bes saat hic uyumuyor.
Doktora da goturme sebebi az uyumasi degil hic uyumamasiydi.
Yani 45 gunluk bir bebegin hic uyumadan 5,6 saat uyanik kalmasini ben algilayamiyorum. Uykudan gozunu acamiyor ama asla uyumuyor.
Takdir edersiniz ki endiseleniyorum bende.
Doktor problem yok desede 6 saat bir cocuk uyanik kalamaz kalmamali hele ki bu kadar kucukse. Evde kanguruda kucagimda uyuyor ve ben tum gun onunla olmak zorunda kaliyorum. Yatagina yatirdigim an aglama nobetleri basliyor
Saatlerce sallasamda ninni de soylesem sadece bakiyor.
Ben cocugumda musallat var demiyorum
Nazar gibi durumlarin cocugu etkileyecegini ve uyku sorunu yapabilecegini vurguluyorum..
Bu yuzden uyku icin yontemler ariyorum

CCunku kendini guvende hissetmesi icin arastirdim herseyi yaptim yok olmuyor
Gaziydi osuydu busuydu herseyi yapiyorum ama yok.
Belim koptu butun gun bebegimi giymekten ve sezaryenle dogum yaptim
Uzun sure tasiyamiyorum ama mecbur
Siz gazini alsanizda kolik bebekler duz yatinda basbas bagrir :( surekli sanci duyarlar omuzka kucakta uyyr yatirdiginizda tekrar aglar bunun tek cozumu reflu yatagi birde gaz damlalari doktorlar veriyor fakat bu bir sans kimi 3 ayda bebek duzebe girer kimi 9 aylik hala aglar :( bizimkide basbar agliyordu anlattigim seyleri yaptik gecti.Kimisi yapilsada gecmiyor zamanla ancak anlasilir ama anlattiklarimi yapmkta fayda var

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Siz gazini alsanizda kolik bebekler duz yatinda basbas bagrir :( surekli sanci duyarlar omuzka kucakta uyyr yatirdiginizda tekrar aglar bunun tek cozumu reflu yatagi birde gaz damlalari doktorlar veriyor fakat bu bir sans kimi 3 ayda bebek duzebe girer kimi 9 aylik hala aglar :( bizimkide basbar agliyordu anlattigim seyleri yaptik gecti.Kimisi yapilsada gecmiyor zamanla ancak anlasilir ama anlattiklarimi yapmkta fayda var
Ne yapacagimi sasirdim ben artik
Cok arzuladigim annelik hayalini bile yasayamiyorum
Sutum dogumdan bir hafta snra geldi mecbur meme verdik
Bir bucuk aydir hala az geliyor
Mama verdigim surectede surekli elektrikli pompayla sutumu sagip verdim
Doymadiginda agliyordu simdi mama veriyorum ve artik emiyor yine huzursuz
Kucakta uyuyor ve duruyor
Ama gelin gorun ki 24 saatte dayanamaz insan kucakta
15 gundur bu durumda asla uyumuyor
Ilk zamanlar yatagindan baska yerde uyumazdi artik hicbir yerde uyumuyor
Sanirim benim bebegim dediginiz gibi kolik
Allah bize sabir versin