uyku felci geçirdim sebepleri neler olabilir

DüşünenAdam

Kayıtlı Üye
dün gece 2:30 civarı uyudum sonra da bilincimin açıldığını ve hareket edemediğmi farettim uğultular duymaya başladım ve birisinin ben sesin kaynağını düşündükçe yada nekadar çok hareket etmeye çalıştıkça dah fazla uğultu ve parazitimsi seler artmaya başladı gözümü açmaya çalıştım zorlayınca ufak d olsa odadaki içiği gördüm ve birşeyin belimin üstünden ayaklarıma baskı yaptığını hissetim daha önceden de olmuştu bu tür bir olay bende sakinleşmeye çalıştım uğraşsam astral bedenimin çıkacağının farkındaydım ama yapmadım korktum neyle karşılaşacağımı bilmiyorum sonra düşünmemeye çalıştım rahatlamaya çalıştım rem modundan moduna geçmeye çalıştım beyimin sol tarafında uyuşmalar hissetim şiddetli ve sonra rüyaya daldım baya baya lucid rüyaya geçtim orada yüksek dağlardan denizlere atlıyordum eğlenceliydi :D sorum şu bu tür uyku felçleri kimi kaynaklarda varlıksal olarak nitelendirliyor kimine göre ise tamamen beyinsel bir aktivite sizce bu işin içinden nasıl çıkarım ? astral seyahae çıksaydım bir sorun olurmuydu ?

donzula

Kayıtlı Üye
Ne uyku felci, ne karabasan, ne astral, ne lucid bu yaşadığınız. Velev ki astrale çıksanız herhangi bir sorun olmaz.

Ü

Üye silindi 62166

Bence karabasan olmuş arkadaş tıp diliminde buna uyku felci deniyor... Bende zamanında çok yaşadım düz yatmayın diyorlar.
Yatarken ya sağa yada sola dönün yatın.. Geçmiş olsun.

nuranee

Kayıtlı Üye
Benim fikrim varlık tarafından rahatsız edilme gibi bi durum varsa kesinlikle astrale çıkarılma , çünkü aynısını defalarca yaşadım ve bu sefer korkmicam dedim beni astrallastralle mahalleme götürdüler heryer gündüzdü birden gece oldu ve arkamdan biri koşarak bana yaklaşıyordu o an çok korltum gözümü açtım yatagımdaydım kalbim çok hızlı atıyordu. Bi kere de bildiğin zorla çektiler ruhumu..seni çok iyi anlıyorum

boristanblue

Kayıtlı Üye
[QUOTE=" Bi kere de bildiğin zorla çektiler ruhumu..seni çok iyi anlıyorum[/QUOTE]
Ne yaşadım tam ismini koyamadım ama rüya içinde rüya gördüm, en az 15- 20 kere uyandım ama aynı rüya uyanamadığımı biliyorum, her uyanmayı denediğimde yataktan rüya içinde uyanarak başlıyorum, ama bilincim açık ruya olduğunu biliyorum, sonra bir uğultu, bir çınlama beni zorla bir yere çektiler, bende sizi anlıyorum, kötü bir durum korkmadım, sadece sinirim bozuldu.

acid

Kayıtlı Üye
Ufku felci beynin uyanmasına rağmen bedenin uyanmamasıdır. Arada olması gereken senkronizasyon gerçekleşmez. Bu uyku kalitesiyle ilgili olur genellikle. Beyin bu duruma karşı açıklama getirmeye çalışır ve etkileri azaltmaya yönelik faaliyete geçer, açıklama getirmeye çalışır. Bu esnadaki ilginç rüyalar genellikle bunun sonucunda gerçekleşir. O esnada açık olan televizyon gibi cihaz varsa ya da dışarıdan sesler geliyorsa rüyalara bunlar da karışır.