Uveysilik zikri

• Konbuyu başlatan Üye silindi 62920
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 62920

Merhaba uveysilik zikri hakkinda yorumlarinizi bekliyorum. Eger daha once uygulayan varsa ruhi bunalima kapildi mi?

Berliner

Kayıtlı Üye
Bu traz zikirleri uzun sayılarda çekmek insana ağırlık verir. Okuyun okumayın ayrı konu. ama okumaya niyetiniz var ise de koruma yapıp okuyun. Ayet el kürsi koruması hıfz ayetleri Tahassun v.s bunlar ile bir koruma yaparak okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ü

Üye silindi 62920

Tesekkur ederim. Bazi sitelerde iyi yaziyor bazi sitelerde kotu. Kendimde bir sure uyguladim denilen herseyi yasadim, yapilan buyuleri gordum, dogru cikti. Ama cok sikinti veriyor . Ne yapacagimi sasirdim

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
tam olarak ne işe yarıyor bu zikir ve nasıl çekiliyor

Ü

Üye silindi 62920

Tevbe salavat ve bilinen dualar okunuyor. Hicbir zarari yok ama belli adet hepsinden. Okuduktan sonra ruyanda bazi hocalari goruyorsun ders alindigi soyleniyor. Yada soru sorarak uyudugunda cevap almak gibi. Namaz kilarken hos kokularin gelmesi vs. bende cogu oldu ruyamda yapilan buyuyu gordum ama sikinti yapti. Bazi sitelerde sirktir diyor ama tevbe salavatin neden bazi sayilarda okuyunca zarar versin ki?

quanttum

Kayıtlı Üye
Bu traz zikirleri uzun sayılarda çekmek insana ağırlık verir. Okuyun okumayın ayrı konu. ama okumaya niyetiniz var ise de koruma yapıp okuyun. Ayet el kürsi koruması hıfz ayetleri Tahassun v.s bunlar ile bir koruma yaparak okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Tahassun sıkıntılı biraz çok gerekmedikçe yapılmaması lazım.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Üveys zikrini bende araştırmıştım bir ara ikilemde kaldım bende çok yapıp yapmamak ile çünkü bu zikr sonucu bazı nimetlerden faydalandığın için bazı sevapları kaçırıyorsun sanırım

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
internette gördüm çok araştırma yapmadan heyecanla yaptım ama yazılanların aksine çok sıkıntı bastı beni iç huzuru yakalamak isterken huzursuz olmaya başladım ve kestim. Hatta acaba benim imanımda sıkıntı var o yüzden mi böyle oldum çok mu günahkarım da insanların yaşadığı huzura ulaşamadım diye hayıflandım uzun süre

Ü

Üye silindi 62920

Hayir hic alakasi yok.kendinizi suclamayin. Dedikleri gibi kesinlikle ic huzuru olmuyor. Okuyan herkes hemen hemen hergun agliyor. Kendileri bile o yonetici olanlardan senelerce bu sekilde ic skntisi yasamislar. Dayanmak cok zor ama dedikleri ruyalar goruluyor. Bende gecmisten haber aldim ve dogruymus. Tevbe cekmenin bir zarari olmaz diye dusunmustum ama hepsini o sirayla sayiyla okuyunca bi etkilesim oluyor saniirim. Bazi sitelerde cok tehlikeli oldugu ve sirk oldugunu okudum. Kimin dedigi yazdigi dogrudur bilinmez. Bende dayanamayip kestim. Bazen ara ara basla basla diye vesvese geliyor saniirim. En iyisi namazi kilip kendi kendine zikir cekmek

Ü

Üye silindi 62920

Zikirde kotu hicbirsey yok salavat felak nas ? Sizce neden kotu etki yapiyor olabilir? Psikoloji bozuyor resmen.

ruhname

Kayıtlı Üye
Bi ara yaptım bi kaç gün çok uzun sürmedi diye mi hiç bi tesirini görmedim bilmiyorum. Fakat benim okuduğum yorumların hepsinde çok olumlu yorumlar gördüm hayra öyle ki çok meşhur mıtasavvıflara bile ilham yoluyla iktisap ettiğini iddia edenler var. Bunlar biraz tuhaf ve ilginiç geldi bu kadar kolay mı demeden alamadım kendimi nitekim o kadar riyazet ve mücahede yapılarak bazı manevi kapılar ancak aralanabiliyorken bu işin bu kadar basit olması ilginç gelmişti. Bu zikir hakkında daha fazla sahih bilgiyi nereden bulabilirim acaba merak ediyorum. Bilgisi olan arkadaşlar da paylaşsalar görüşlerini memnun oluruz. :)

D

DAİMON

Zikirde kotu hicbirsey yok salavat felak nas ? Sizce neden kotu etki yapiyor olabilir? Psikoloji bozuyor resmen.

Niyetten kaynaklıdır. Sırf Allah rızası için yapılmalı, her ne yapılacaksa. Amac olagan dışı şeyler yaşamak rüyalar görmekse o da olur. Şöyle ki; eve bir kapıdan girmek var bide bacadan gizli gizli, kaçak göçek girmek var. Hepsi mümkün. Önemli olan kapıdan girmek, ev sahibi gibi, bi-hakkın ve olması gereken... Sevgiyle kalın.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Hayir hic alakasi yok.kendinizi suclamayin. Dedikleri gibi kesinlikle ic huzuru olmuyor. Okuyan herkes hemen hemen hergun agliyor. Kendileri bile o yonetici olanlardan senelerce bu sekilde ic skntisi yasamislar. Dayanmak cok zor ama dedikleri ruyalar goruluyor. Bende gecmisten haber aldim ve dogruymus. Tevbe cekmenin bir zarari olmaz diye dusunmustum ama hepsini o sirayla sayiyla okuyunca bi etkilesim oluyor saniirim. Bazi sitelerde cok tehlikeli oldugu ve sirk oldugunu okudum. Kimin dedigi yazdigi dogrudur bilinmez. Bende dayanamayip kestim. Bazen ara ara basla basla diye vesvese geliyor saniirim. En iyisi namazi kilip kendi kendine zikir cekmek
Evet o ara ara tekrardan başlama hissi bana da geliyor

hakancem42

Kayıtlı Üye
Evet o ara ara tekrardan başlama hissi bana da geliyor
Benim bildiğim kadarıyla belli bir süre devam ettikten sonra bu zikir sizin peşinizi bırakmıyor yani Üveyslerin arasında bulundum bu zikri yaptınız mı mana aleminden mührü yemiş olursunuz zorla da bu yola getirtilirsiniz diye söylenmişti. Bir tek ben kendim düşünüyordum bende de oluyor ara ara tekrardan başlasammı acaba diye aslında bir şey de yok bildiğim kadaryıla 100 tevbe 100 salavat 11 ihlas 1 fatiha hediye edip 100 defa la ilahe illallah'ın kime ne zararı olabilir ki Kelimeyi Tevhid'in Özelliği Çok önemlidir.

Syringavulgaris

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla belli bir süre devam ettikten sonra bu zikir sizin peşinizi bırakmıyor yani Üveyslerin arasında bulundum bu zikri yaptınız mı mana aleminden mührü yemiş olursunuz zorla da bu yola getirtilirsiniz diye söylenmişti. Bir tek ben kendim düşünüyordum bende de oluyor ara ara tekrardan başlasammı acaba diye aslında bir şey de yok bildiğim kadaryıla 100 tevbe 100 salavat 11 ihlas 1 fatiha hediye edip 100 defa la ilahe illallah'ın kime ne zararı olabilir ki Kelimeyi Tevhid'in Özelliği Çok önemlidir.
Haklısınız çekilen zikirler önemli zikirlerdir