Üçüncü Göz HK ( Serzeniş )

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Öncelikle konu olarak doğru yere açıp açmadığım konusunda çok emin olmamakla beraber üstünde durmak istediğim bir konu var.
Konu başlığında da belirttiğim gibi: Üçüncü Göz Açmak. Namı diğer Duru Görü.
Arkadaşlar bir çok platformda size nice anlamını bilmediğiniz zikirleri, teknikleri, meditasyon biçimlerini, yapılması gereken uygulamaları anlatırlar. Ve her zaman bunun işe yaradığına dair ciddi yazılar çiziktirirler.
Çünkü ben mümkün olmadığı taraftarıyım.
Bu uygulamanın yapılması için -kendi dinim içerisinde yorumluyorum- ciddi şeyler gerekir, verilmesi gereken emekler var. Sırf bir sayfa yazı okudunuz veya izlediğiniz bir video ile 3. gözünüzü açamazsınız.
Bunun için sağlamanız gereken bir takım şeyler var. Bunu genele yayarsak bu ilimsel olaylar içinde ki Üstadların (aydın kesimi) Majisyen Kimlik denilen birşeyden bahseder. Yani bir nevi psişik, spritüel olaylara karşı bir yatkınlıktan bahsedilir. Bundan bile emin olmadan inanç ve ibadet kısmını tamamlamadan bu gözün aktif edilmesi -pek- mümkün değil.
O yüzden her gördüğünüz yazı, her izlediğiniz videonun peşinden gitmeyin. Eğer gerçekten üçüncü gözünüz açılıcaksa bunun bir zamanı vardır. Zamanı gelmeden önce isterseniz medite olurken Dalaylama olun, isterseniz zikir çekerken pirdaş olun. Fani hayatınızda kaderinizin içine bu yazılmamışsa gözünüz -çıksa- açılmaz.
Çünkü o göz çok farklı bir aleme, boyuta açılıyor. O boyut alışık olduğumuz düzenin çok dışında. İdrak dahi edilmeyecek şeylerin olduğu konusunda hepimiz -umarım ki- hem fikirizdir. Rica ediyorum her üçüncü göz açma tekniğine yapışmayın. Şayet varsa kaderinizde bırakın zamanla açılır. Çünkü o göz elim bir ilim getirir. İlmi kaldırabilmek ve idrak edebilmek her akla ve her kalbe uygun değildir. 3. gözü açıp pilot olayım derken, kokpit yerine işi imamın kayığında bitirmeyin. Rica ediyorum bu konu hakkında bahsedilen herşeye itibar etmeyin. bırakın gözünüz kapalı kalsın.
Saygılar.

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
sormak istiyorum sizin 3.gözünüz açık mı peki??

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Öncelikle konu olarak doğru yere açıp açmadığım konusunda çok emin olmamakla beraber üstünde durmak istediğim bir konu var.
Uyarıcı mahiyette, güzel bir konu olmuş.

Creative34

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir çok platformda size nice anlamını bilmediğiniz zikirleri, teknikleri, meditasyon biçimlerini, yapılması gereken uygulamaları anlatırlar. Ve her zaman bunun işe yaradığına dair ciddi yazılar çiziktirirler.
Çünkü ben mümkün olmadığı taraftarıyım.
Bu uygulamanın yapılması için -kendi dinim içerisinde yorumluyorum- ciddi şeyler gerekir, verilmesi gereken emekler var. Sırf bir sayfa yazı okudunuz veya izlediğiniz bir video ile 3. gözünüzü açamazsınız.
Bunun için sağlamanız gereken bir takım şeyler var. Bunu genele yayarsak bu ilimsel olaylar içinde ki Üstadların (aydın kesimi) Majisyen Kimlik denilen birşeyden bahseder. Yani bir nevi psişik, spritüel olaylara karşı bir yatkınlıktan bahsedilir. Bundan bile emin olmadan inanç ve ibadet kısmını tamamlamadan bu gözün aktif edilmesi -pek- mümkün değil.
O yüzden her gördüğünüz yazı, her izlediğiniz videonun peşinden gitmeyin. Eğer gerçekten üçüncü gözünüz açılıcaksa bunun bir zamanı vardır. Zamanı gelmeden önce isterseniz medite olurken Dalaylama olun, isterseniz zikir çekerken pirdaş olun. Fani hayatınızda kaderinizin içine bu yazılmamışsa gözünüz -çıksa- açılmaz.
Çünkü o göz çok farklı bir aleme, boyuta açılıyor. O boyut alışık olduğumuz düzenin çok dışında. İdrak dahi edilmeyecek şeylerin olduğu konusunda hepimiz -umarım ki- hem fikirizdir. Rica ediyorum her üçüncü göz açma tekniğine yapışmayın. Şayet varsa kaderinizde bırakın zamanla açılır. Çünkü o göz elim bir ilim getirir. İlmi kaldırabilmek ve idrak edebilmek her akla ve her kalbe uygun değildir. 3. gözü açıp pilot olayım derken, kokpit yerine işi imamın kayığında bitirmeyin. Rica ediyorum bu konu hakkında bahsedilen herşeye itibar etmeyin. bırakın gözünüz kapalı kalsın.
Saygılar.[/QUOTE evrene uyumlanmadıkça üçüncü göz kolay açılmaz medyum durugörüler bu enerji seviyesinde insanlar herkese bu kısmet olmaZ vizyon almak gözün açılması kolay bişey değil

ceyda

Kayıtlı Üye
3 göz nasıl açılıyor ve zararı varmı

ruhname

Kayıtlı Üye
Açmanın kolay olduğunu sanmıyorum

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Aylarca kapanıp dünyevi bütün ilişkileri kesmek gerekiyor. Tek gayenin ibadet olması gerek. İslamiyette belirtilen hususların temeli itikad ve ibadetten geçiyor. Ancak budist'sindir, meditatif bir kişiliğin oluşmuştur. O zamanda meditasyon ile bu yetinin kazanıldığı görülüyor. Ancak bu ciddi anlamda inanç ve iman dediğimiz şeylere bağlı olmanız gerekir. Size kazandırdıklarına karşın sizden alıp gidebilcekleri inanın daha fazla. Siz kendiniz açmak istemeyin. Rabbinizden varsa rızası varsa imanınız hayırlısını dileyin. Öbür türlüsü hep karanlık.

Ü

Üye silindi 58480

3. gozun acilmasi zaten Allahin emridir. Insanin tekamulundeki bir basamaktir.
Illa acilir. Olurken acilir ama acilir. Bence acmayin cagrisi yapmanin da luzumu yok.
Allah bu dunyada oldugu gibi 3. gozun gordugu her alemin Rabbi, yaraticisi, isletmecisi, Kahhari, Selami ve Sanisidir.

Ben sahsen ``Olmeden once olunuz`` hadisi ile ``ilim Cin`de bile olsa aliniz`` hadisini birlestirdigimde,
5 vakit namazdaki o halleri de bu ilmi derinlige sentezledigimde 3. goz vallahi muslumanin yitik gozlugudur diyorum.
Tabi dogal bir neticesidir.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
3. gozun acilmasi zaten Allahin emridir. Insanin tekamulundeki bir basamaktir.
Illa acilir. Olurken acilir ama acilir. Bence acmayin cagrisi yapmanin da luzumu yok.
Allah bu dunyada oldugu gibi 3. gozun gordugu her alemin Rabbi, yaraticisi, isletmecisi, Kahhari, Selami ve Sanisidir.

Ben sahsen ``Olmeden once olunuz`` hadisi ile ``ilim Cin`de bile olsa aliniz`` hadisini birlestirdigimde,
5 vakit namazdaki o halleri de bu ilmi derinlige sentezledigimde 3. goz vallahi muslumanin yitik gozlugudur diyorum.

Benimkisi açmayın çağrısında çok uyarı çağrısı. İnsanlar bunun iyi birşey olduğunu düşünyor. O gözü açarak bir amaç veya gaye uğrunda kullanmak dışında ameller ve niyetler dönüyor işin içinde. Ben bu konudan rahatsızım.
________
Bu yorumunuza kesin kes katılıyorum. Rabbim hakkımızda ki hayırlılar nasip etsin. İlim ocağına düşen, aşkın yaktığı her kalbin nice arzusudur o gözü açmak. Rabbin alemlerini ve yarattıklarını görmek. Ama dediğim gibi ben yolumun başndayımç Desdur almadan ne o gözü parmaklarım ne de bu uğurda riyazata girerim. Yürümem gereken yol çok. 5 vakit namaz ile sabah akşam zikir ettim diye gözüm açılırsa yanarım ben, yakarım kendimi. Nefs keskin bıçak, yoruluyor aciz bedenim. Çıktığım yolda döndüreceklere Rabbim rıza vermesin, gerisini bir şekillde aşarız bi-iznillah :)

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bence 3. gözün açılması ya da doğa üstü denilen yeteneklerin insanda ortaya çıkması, insanın DNA sının onarılması ,kilitli olan sarmalların açılması ile mümkün. Bu da dışarıdan müdahale olmadan olmaz. Yani anahtar kimde ise kilidi o açar,bizim uyguladığımız teknikler sadece bu yolda rica dilekçesi olabilir diye düşünüyorum.Şunu yaptım bu oldu,bunu okudum bunu çizdim bu oldu diye birşey yok,sadece ben bu yoldayım beni farkedin ,kabul edin diye bunları yapıyorum gerisi size kalmış ,kilitli sarmalların açılması sizin elinizde demeli.Eğer doğuştan diger insanlardan farkla,size fazladan bir sarmal hediye edilmişse şanslısınız ( medyumluk yeteneği gibi)diğerlerinin de açılması sizin azimle talep etmenize bağlı.
Üst boyut varlıkları bunu kabul ederse bir dizi ameliyatlar geçirmeniz gerekiyor belki yüzlerce,bunun en basiti sizin sürekli kusturularak içinizdeki çiplerin attırılması, çeşitli ilaç enjekte edilmesi ve sol kolda 3. göz için ilk çalışma .......
Belki prosedür insandan insana değişebilir ama sır kilitli sarmallarda.Şuan hayal edebildiğimiz doğa üstü güçlerin tümü 5. ve 6.sarmalın aktive olması ile mümkün ,diğer sarmallarla neler yapabileceğimiz ise muamma .Bu yolda yapılan herseyse sadece formalite,izin verildi mi riyazat yapmadan zikir çekmeden meditasyon yapmadan da ucarsınız,uzaklardakini de bilirsiniz.Size düşen dilekcenizi en içten duygularla hazırlamak.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Dediklerinden çok daha fazla olarak çile ve bela çekeceksin. İsyan da etmeyeceksin. Allah 3.göz dediğimiz olayı herkes de açmıyor. Çok sabırlı ve kalbinde Allah sevgisi olanlara açıyor.
Bu yoldaki insanların hiçte kolay olmuyor hayatları.Bu kesin.Hatta o kadar belaya ugruyorsunuz ki insanlar kötü biri olmasa bu belalara uğramazdı bak Allah bize niye bela göndermiyor,işlerimiz rast gidiyor diyip dudak ucuyla sizi kınanır da ☺

ruhname

Kayıtlı Üye
Açmanın yollarını söyledim. Açmanın kolay olduğunu, açılması sırasında çekilecek çileleri ve zorlukları söylemedim. Açılması sırasında ruhsal ve manevi olarak çok çile çekilir, problemlere ve belalara maruz kalırsınız.
Genel olarak dedim sizin mesajınıza karşı yazmadım

Ü

Üye silindi 56746

Sağolsun Rabbim benden belaları ve sıkıntıları eksik etmiyor :). Bu da onun sevgisinin en net göstergesi.
Bunu gerçekten algılayamıyorum. Bir insanın sıkıntıları çokça yaşaması ile Allah ın sevgisi arasında artık irtibat sağlayamıyorum. Bunları söylerken de inşallah dinden çıkmıyorumdur, sadece sorguluyorum. Bu konuda yorumunuzu rica edebilir miyim? Teşekkürler.